Strona główna Różne Sukcesy trzemeszeńskich bokserów

Sukcesy trzemeszeńskich bokserów

3100
7

Od wielu lat prężnie działa klub bokserski „Boxing Trzemeszno”. Treningi odbywają się w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w terenie. W treningach regularnie bierze udział około 20 zawodników.

Trenerem jest Krzysztof Kilian, którego dwaj synowie odnoszą największe sukcesy. Bartosz na ringach występuje od 2017 roku. Bierze udział w zawodach o zasięgu lokalnym, a także mistrzostwach kraju. Prezentuje widowiskowy styl walki, opierający się na unikach i szybkich atakach. Jego młodszy brat, Alan, na ringu występuje od dwóch lat. Walczy z pozycji tzw. mańkuta (prawa ręka do przodu).

Obaj bracia posiadają spore sukcesy w tym trudnym sporcie. W roku 2023 wywalczyli wicemistrzostwo Wielkopolski – Bartosz w wadze półciężkiej, w kategorii senior, Alan w wadze ciężkiej, w kategorii kadet.

K. Kilian cieszy się nie tylko z sukcesów synów. W 2023 r. wicemistrzem Wielkopolski seniorów w kategorii ciężkiej został Sebastian Majchrzak. W ringu występowali też Bartosz Pietraszewski, Michał Nowak i Paweł Strzeżyński. Pozostali zawodnicy ciężko trenują, aby tak jak ich koledzy, stanąć do walki na zawodach.

Młodzi bokserzy nie tylko trenują, ale także uczą się zasad obowiązujących w tym sporcie. Najważniejszą z nich jest zasada fair play. Jej przestrzeganie to podstawa tej dyscypliny. „Jestem pełen podziwu dla zaangażowania moich zawodników. Nie jest łatwo przyjść na salę, założyć rękawice i podjąć sportową walkę” – mówi K. Kilian.

Trener zachęca też młodych ludzi do uprawiania boksu. Można przyjść i choćby spróbować. Treningi odbywają się w czwartki i piątki, o godzinie 17.30 oraz w soboty, o godzinie 12:00.

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj