Strona główna Kultura Sukcesy śpiewających sióstr

Sukcesy śpiewających sióstr

145
2

Wiele sukcesów w różnych konkursach wokalnych odnotowują ostatnio siostry Marta i Anna Majchrzakówny z Trzemeszna. Marta „wyśpiewała” niedawno pierwsze miejsce w gminnym konkursie „Wyśpiewaj swój talent” w kategorii klas IV – VII. Ania zwyciężyła w kwietniowym konkursie „Śpiewające Przedszkolaki”.

Ich występy nie ograniczają się jedynie do Trzemeszna. Dziewczynki z powodzeniem prezentują swój talent poza granicami naszej gminy.

Na II Wielkopolskim Konkursie Szkolnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbył się w lutym w Akademii Muzycznej w Poznaniu, złoty dyplom zdobyła Marta. Młoda wokalistka zdobyła też pierwsze miejsce na ogólnopolskim konkursie „Piosenka dla każdego” w Luboniu.

Ania czerpie wzór ze starszej siostry i również nie zamierza spoczywać na laurach.

W maju wystąpiła w Konkursie Wokalnym w Obornikach Wielkopolskich. Znalazła się wśród grupy dzieci, które zakwalifikowały się do finału (miejsc nie przyznawano). Odbędzie się on niebawem w Koziegłowach.

Siostry występowały z powodzeniem w wielu innych konkursach i festiwalach, między innymi w Słowikowie, Wrześni, Gnieźnie i Mogilnie, wszędzie plasując się na czołowych miejscach.

Marta uczy się śpiewu pod kierunkiem Kamili Wesołowskiej. Anię, w świat piosenki wprowadza Magda Domieracka.

(fot. archiwum redakcji)

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here