Strona główna Sport i rekreacja Sukcesy młodych karateków

Sukcesy młodych karateków

2829
3

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie odbył się po raz kolejny Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym – Gniezno 2019. W 37 konkurencjach z podziałem na wiek i stopień zaawansowania udział wzięło 160 zawodników z 9 klubów.

Nie zabrakło wśród nich zawodników z trzemeszeńskiej sekcji Akademii Karate Tradycyjnego Gniezno. Trzy dziewczyny stanęły na podium.

Maja Barczak zajęła trzecie miejsce w kategorii kata juniorek młodszych, Wiktoria Nowicka była trzecia w kategorii kata dziewcząt 12 – 13 lat, 6-4 kyu, a Dominika Oleksy wywalczyła 3 miejsce w kategorii kata dziewcząt 12-13 lat, 9-7 kyu.

Czwarte miejsca w swoich kategoriach zajęli – Aleksandra Arczewska, Sonia Nowicka, Klaudia Bednarkiewicz i jedyny chłopiec z Trzemeszna – Karol Woźniak.