Strona główna Różne Sukcesy Grzegorza Mądrego w Telford

Sukcesy Grzegorza Mądrego w Telford

1257
17

7 i 8 listopada trzemeszeński modelarz Grzegorz Mądry zagościł w Telford na zawodach „Scale Model World” – największej na świecie imprezie modelarskiej, na którą przyjeżdżają i wystawiają swoje prace uczestnicy z całego świata.

W tym roku na „Scale Model World” zagościli m.in. przedstawiciele USA, Kanady, Argentyny, Japonii i Australii. Nie zabrakło oczywiście modelarzy z Europy, w tym Polski. Tym razem w konkursie brało udział około 1100 modeli podzielonych na klasy i kategorie:

  • samoloty
  • okręty
  • samochody
  • broń pancerna
  • dioramy

G. Mądry jest członkiem Inowrocławskiego Stowarzyszenia Modelarzy Redukcyjnych. Do Telford zabrał 4 swoje modele. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że wyjazd okazał się wielkim sukcesem. Wszystkie modele, wystawione przez trzemesznianina, zostały nagrodzone. Dodatkowo zdobyły one 3 nagrody specjalne.

Wyniki:

Zlin 42 M – złoty medal i nagroda za najlepszy model samolotu cywilnego

EC 135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – złoty medal

PBY 5 Catalina – złoty medal i nagroda IPMS Czechy za najlepszy model samolotu używanego przez aliantów w II Wojnie Światowej

Su 20 – srebrny medal i nagroda „The Alan W Hall Memorial Trophy” za najlepiej zwaloryzowany model konkursu

Model samolotu Zlin 42 M został zbudowany od podstaw i debiutował w konkursie. Został ukończony dwa dni przed wyjazdem.

Wyjazd do Telford był bardzo miłym zakończeniem startów G. Mądrego na konkursach w 2015 roku.  Tylko w tym roku nasz modelarz przywiózł do domu w sumie 42 medale i 16 pucharów.

G. Mądry pragnie bardzo serdecznie podziękować koleżankom i kolegom z pracy za pomoc w przygotowaniach do wyjazdu.

17 KOMENTARZE

  1. A czy ten Pan na sesji Rady Miejskiej też został oklaskiwany i złożono mu podziękowania za rozsławianie Trzemeszna? Pytam o to ,bo dziewczynka ze Świerszczy tak właśnie została uhonorowana przez naszych radnych.

  2. Brawo Grzegorzu !!!! Jesteś wyjątkowy . Pamiętam Ciebie z szos . Jedna pasja wyprzedziła kolejną . Mam wiele szacunku do osób ,które w życiu stawiają sobie cel . Osiągnąłeś już wiele jestem pewien , że to nie koniec . Spokój , precyzja i upór to Twój atut – tak trzymaj !

  3. Odznaczyć, nagrodzić, uhonorować tego skromnego trzemesznina, za skromnego. Celebruje się w Trzemesznie sukcesy w pląsaniu na parkiecie ,no i dobrze, nic nie mam przeciwko temu- jeśli radni mają takie kryteria sukcesu.
    A Pana Mądrego nie ośmielam się porównać do sukcesów Świerszczy, to nasz PRAWDZIWY ARTYSTA. Pozdrawiam Pana Mądrego i Świerszcze oczywiście też. Są artystami na różnych poziomach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj