Strona główna Sport i rekreacja Sukcesy gimnazjalisty w skokach w dal

Sukcesy gimnazjalisty w skokach w dal

1299
8

13 maja na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział około 250 uczniów – przedstawicieli 10 szkół.

Rywalizowano w konkurencjach biegowych na dystansach 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m i 2000 m, w skoku wzwyż, pchnięciu kulą i skoku w dal osobno w kategorii dziewcząt i chłopców. Zmagania lekkoatletów kończyły biegi rozstawne. Organizatorami zawodów byli Urząd Miejski w Gnieźnie oraz sekcja lekkiej atletyki MKS – MOS Gniezno.

Bardzo dobrze spisał się nasz gimnazjalista – Szymon Sochacki, który uzyskał trzeci wynik w skoku w dal i awansował do rejonu Poznań Teren Wschód.

Gimnazjum w Trzemesznie reprezentowali :

 • Eryk Grzegorski kl. II c (100 m)
 • Michał Grobelski kl. I b (1000 m)
 • Kajetan Powała kl. I b (1000 m)
 • Szymon Sochacki kl. II a (skok w dal)

Skok w dal:

 1. Mieleszyn – Mateusz Kapciński – 5,75 m
 2. Witkowo – Artur Miczyński – 5,58 m
 3. Trzemeszno – Szymon Sochacki – 5,57 m

20 maja na stadionie „Olimpii” w Poznaniu w finale rejonu Poznań Teren Wschód Szymon oddał swój najdłuższy skok na odległość 5 metrów i 40 centymetrów, zajmując 6. miejsce na 12 startujących w tej konkurencji. Organizatorem lekkoatletycznej rywalizacji był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”, OSiR Opalenica oraz MKS Opalenica.

(ms)

8 KOMENTARZE

 1. Potrzebować szpik może każdy z nas. Kto może niech się rejestruje! Litujesz się nad łysymi główkami? Litości nie trzeba . Trzeba pomocy w postaci Twojego szpiku!

 2. Takich sukcesów nie odnosie się tak „od sobie”
  kosztuje to dużo pracy,treningów.
  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów

  • To chyba jeszcze nie ten poziom. Bez treningów i pracy da się wygrać w zawodach tej rangi – wystarczą predyspozycje organizmu. Mimo wszystko gratuluję Trzemeszniakom!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj