Strona główna Kultura Sukces Julii Skulskiej w międzynarodowym konkursie artystycznym

Sukces Julii Skulskiej w międzynarodowym konkursie artystycznym

636
10

Pięcioletnia mieszkanka gminy Trzemeszno Julia Skulska, zdobyła 1 miejsce w XXV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym  „Od morza jesteśmy”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu i  Stowarzyszenie Gmin RP „Euroregion Bałtyk”.

Na konkurs wpłynęło łącznie 3.936 prac z 436 placówek z Polski, Litwy i Ukrainy. W skład jury weszli profesjonalni artyści plastycy i profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zachwyciła ich niezwykła praca malarska Julii, która przedstawiła temat konkursu w ciekawy i pomysłowy sposób.

21 września, w sali Ratusza Staromiejskiego w Elblągu, nastąpiło uroczyste nagrodzenie oraz otwarcie wystawy prac laureatów – obecna była tam również Julia z mamą. Dziewczynka przecinała wstęgę otwierając całą wystawę. W konkursie nagrodzona została także praca malarska Zofii Bilewskiej, która zakwalifikowała się na wystawę główną.

Dziewczynki wykonały swoje prace konkursowe na zajęciach arteterapeutycznych prowadzonych w trzemeszeńskim Przedszkolu nr 1 przez Joannę Popielarz  w ramach Projektu Unijnego „Nauka przez zabawę to rozwój i przyszłość każdego dziecka”. Dzieła malarskie małych artystek można oglądać w Ratuszu Staromiejskim do końca października oraz na stronie internetowej http://www.mdk.elblag.pl.

26626-DSC_1233 28389-DSC_1147 Julia otwiera wystawę wraz z wiceprezydentem Elbląga Markiem Pruszakiem

10 KOMENTARZE

  1. Wielkie gratulacje!!! dla pięcioletniej Julki i Pani Joanny Popielarz, pod której opieką rodzą się takie talenty, to bardzo cieszy i również duży sukces dla Przedszkola nr 1″Chatka Puchatka”. Gratulacje, Gratulacje!!!!!

  2. Po co było tyle hałasu o to że dyr.przedszkola i matka pani Joanny nie obcięła jej godzin.?Dyrektorka mogła jej jeszcze dodać tych godzin,bo ta wychowawczyni jest bardzo utalentowana,lubi dzieci i potrafi ich czegoś nauczyć. Jest otwarta i nowoczesna,nie trzyma się przestarzałych schematów w postępowaniu z dziećmi.Bardzo panią Joannę za to cenię,cieszę się,że mój syn był pod jej opieką.
    W innym wątku ktoś już napisał że ta pani jest najlepsza i proszę bardzo-jak to się sprawdza!

  3. Takie „prowincjonalne” Trzemeszno a te dwie małe damy potrafią się wyrwać poza stereotyp! Julka i Zosia zostały wyróżnione z blisko 4000 prac! Szacun i gratulacje oby w przyszłości sukcesów było jeszcze więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here