Strona główna Sport i rekreacja Sukces gimnazjalisty na mistrzostwach w lekkiej atletyce

Sukces gimnazjalisty na mistrzostwach w lekkiej atletyce

1539
7

12 maja na stadionie lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce. Rywalizowano w konkurencjach biegowych na dystansach 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m i 2000 m, w skoku wzwyż, pchnięciu kulą i skoku w dal osobno w kategorii dziewcząt i chłopców.

Zmagania lekkoatletów kończyły biegi rozstawne. Organizatorami zawodów byli: Urząd Miejski w Gnieźnie oraz sekcja lekkiej atletyki MKS – MOS Gniezno.

Rewelacyjnie spisał się nasz gimnazjalista – Szymon Sochacki, który w skoku w dal uzyskał wynik 6 metrów i 8 centymetrów i został mistrzem powiatu. Tym samym awansował bezpośrednio do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 24 maja w Pile.

Skok w dal:

  1. Gimnazjum Trzemeszno – Szymon Sochacki – 6,08 m
  2. Gimnazjum nr 4 Gniezno – Mikołaj Giżycki – 5,59 m
  3. Gimnazjum nr 1 Gniezno – Wojciech Fabiś – 5,58 m

Gimnazjum w Trzemesznie reprezentowali ponadto:

  • Natalia Kozłowska kl. III d (600 m)
  • Patryk Różycki kl. III b (100 m)
  • Michał Grobelski kl. II b (1000 m)

 

7 KOMENTARZE

  1. Wielkie gratulacje Szymon. Jak patrzę na takich młodych ludzi jak Szymon i bynajmniej nie mam dokładnie na myśli tego akurat sukcesu lekkoatletycznego, ale w ogóle postawę i zaangażowanie w wiele spraw jestem całkowicie spokojna o przyszłość Polski. Dodatkowo duma rozpiera iż ten oto Chłopak jest mieszkańcem NIEWOLNA.

  2. Wspaniały sukces naszego gimnazjum. Powoli, ale stale widać sukcesy na różnych polach. Wielkie brawo dla Szymona Sochackiego i jego nauczyciela (lki).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj