Strona główna Na sygnale Strażacy, karetka oraz śmigłowiec LPR do pomocy poszkodowanej

Strażacy, karetka oraz śmigłowiec LPR do pomocy poszkodowanej

9500
5

W ostatnich latach strażacy ochotniczych i państwowych straży pożarnych coraz częściej dysponowani są do zdarzeń o charakterze medycznym.

Dzieje się tak zarówno w przypadku braku wolnej karetki, jej opóźnionego dojazdu, czy też konieczności „dodatkowych rąk do pracy”.

Nie inaczej było dzisiaj, 1 września. Około godziny 11 strażacy z OSP w Trzemesznie zostali wezwani do Wydartowa, gdzie w jednym z domów starsza kobieta upadła ze schodów.

Oprócz strażaków, na miejsce skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Bydgoszczy oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Jak się okazało, nie było konieczności transportu poszkodowanej drogą powietrzną. Maszyna LPR została zawrócona kilka minut przed planowanym lądowaniem. Kobieta trafiła karetką do szpitala w Gnieźnie.

źródło: Flightradar24.com
źródło: Flightradar24.com

5 KOMENTARZE

    • kiedys potracilem pana na rowerze, zatrzymalem sie by pomoc spytać czy nie wezwać karetki a pan wstal, przetarł spodnie chuchnal mi alkoholem i odparł „k…a jedziemy dalej” ale widziałem ze 8-mke mial na kole no ale najwazniejsze ze wszystko dobrze sie skonczylo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj