Strona główna Na sygnale Straciła majątek przez „księcia zza wielkiej wody”

Straciła majątek przez „księcia zza wielkiej wody”

7988
21

Mieszkanka gminy Trzemeszno przelała aż kilkadziesiąt tysięcy złotych osobie, która podawała się za amerykańskiego biznesmena.

Policja w Gnieźnie kilka dni temu otrzymała zgłoszenie oszustwa. Poszkodowaną okazała się mieszkanka gminy Trzemeszno, która pod koniec 2018 roku na jednym z popularnych portali społecznościowych poznała mężczyznę podającego za Amerykanina.

Oszust pisał, że jest biznesmenem, że się zakochał, obiecał małżeństwo. Dość szybko zdobył zaufanie kobiety i zauroczył ją. Nagle zaczął twierdzić, iż jego firma ma chwilowe kłopoty finansowe. Prosił o pożyczenie pieniędzy. Obiecywał oddać je szybko z nawiązką. Kobieta w kilku przelewach przelała mu na konto kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W internecie łatwo stworzyć zupełnie wirtualną, idealną, czułą, doświadczoną przez życie, szukającą miłości postać. Do gnieźnieńskich policjantów już nie raz docierały informacje o internetowych oszustach matrymonialnych” – mówi Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Oszuści często wzbudzają zaufanie, są niezwykle czuli i obiecują wspólną przyszłość, nierzadko małżeństwo, a problem pojawia się w momencie, gdy nagle brakuje im pieniędzy.

Policja przestrzega kobiety, które marzą o „księciu zza wielkiej wody z dużymi pieniędzmi”. Jak czytamy na stronie komendy, do tego typu sytuacji warto podejść z dużą ostrożnością i zawsze zachować czujność.

Jeśli zorientujemy się, że padliśmy ofiarą oszusta, nie należy zwlekać, trzeba jak najszybciej powiadomić o tym policję.

Tożsamości oszusta na razie nie udało się ustalić.

21 KOMENTARZE

 1. Ja piernicze ile ta milosc kosztowala jednak mowia ze kobiety to sa glupie jak but i to prawda kochany dobrze sie bawi a pani placze .Jeszcze sie nie nauczyly ze na kazdym kroku stoja oszusci badzmy czujni drogie kobiety jak i mezczyzni.

 2. bogaty, naiwny babiszon.
  ślubny chłop pewnie zapierniczał od rana do wieczora żeby babsztyl wszystko miał a babsztyl z nudów na popularnych portalach społecznościowych się rozrywał i rozdawał pieniądze.

 3. ello dokładnie tak jak napisałeś. Teraz chłop zawału dostanie jak będzie musiał na to za…. ć. Takie są kobiety niestety

 4. Takich oszustów i wyludzaczy nie tylko za wielką wodą mamy w naszym zasięgu też!!! A nasza naiwność i wiara w ludzi sięga zenitu….. samotność jest podłożem….takich decyzji…

 5. Przestancie. .każdy potrzebuje czułości i miłości jeśli Wy polaczkowie nie patraficie nam jej dać. ..szukamy gdzie indziej. Współczuję ale zeczywiscie miłość i kasa nie idą w parze.

  • Droga kobieto … uwierz za granicą też nie uświadczycie miłości ani czułości, tylko my polaczkowie nie mamy takich z……..h gadek żeby kobiete uwieść wykorzystać i porzucić no i jesteśmy biedniejsi a to dla was polskich kobiet wyznacznik atrakcyjności. Za to wy polskie kobiety jesteście wyjątkowo głupie i naiwne, marzy się wam ch j wie co, nic nie chcecie dać w zamian ,nie jesteście takie piękne jak się wam zdaje (Ukrainki 100x lepsze) no i co tu by dużo mówić
   kobiety z zachodu może nie najładniejsze ale generalizują i zazwyczaj nie szukają sponsora
   kobiety ze wschodu może trzeba utrzymać ale za to bardzo kobiece z charakteru i bardzo ładne
   polki bez komentarza z resztą każdy normalny chłop widzi

   • Dotknęło kolegę. …byłam w związku z obcokrajowcem. Kasę mam swoją, nie szukam sponsora. Wyszłam za mąż miłości za Polaka. A jednak pisząc o ukrainkach zaprzecza wszystkiemu co chciałeś przekazać. Życzę wszystkim miłości takiej prawdziwej niezaleznie z kim.

 6. JAK POSZŁA TO ZGŁOSIĆ NA POLICJE TO ZARAZ POWINNI JĄ SKIEROWAC DO PSYCHIATRY ŻEBY JĄ DOBRZE PRZEBADAŁ BO ONA NA PEWNO NIE JEST NORMALNA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here