Strona główna Na sygnale Stracił prawo jazdy, zapłaci wysoki mandat

Stracił prawo jazdy, zapłaci wysoki mandat

4581
30

W miniony piątek, na DK nr 15 w Wydartowie, gnieźnieńscy policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki audi, 41-letniego mieszkańca Poznania.

Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 126 km/h. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł, otrzymał również 10 punktów karnych.

Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze apelują – bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

KPP w Gnieźnie


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

30 KOMENTARZE

 1. Ciekawe jak długo najpierw mu siedzieli na du…ie i dlaczego nie zatrzymali, gdy jechał te 126 poza zabudowanym? No ale by był za mały mandat no i w internecie by nie wspomnieli o ” dzielnych policjantach”.
  Nie popieram takiej jazdy, ale to co wyrabia grupa speed w całym kraju to jest zarabianie kasy, a nie dbanie o nasze bezpieczeństwo.

  • Gdyby zatrzymali go po za zabudowanym nie straciłby prawa jazdy. A tak, to ma nauczkę, choć podejrzewam że nic go to nie nauczy. Tyle, że teraz bez prawka będzie jedził bardziej przepisowo.

   • Zatrzymanie powinno nastąpić niezwłocznie po zarejestrowaniu popełnienia wykroczenia. Ale lepiej poczekać, aż się nazbiera większy mandat 🤷

    • Przestańcie bredzić! Przede wszystkim przepisy są po to, by nas wszystkich chronić, po drugie zatem należy ich przestrzegać, a Policja ma swoje zadania i może je wykonywać jak chce w ramach obowiązującego prawa. Nic nie nauczy przeciętnego Polaka, nie wbije mu do głowy, jak tylko bat, kara i to najlepiej finansowa i uciążliwa. Wtedy bardzo szybko się uczy i dostosowuje.

   • „Tomek” powiedz to raczej policjantom z beemki, którzy sami sobie powinni prawa jazdy pozabierać. Jazda w zabudowanym i poza nim na zderzaku, żeby zmusić do przyspieszenia, a potem ” bohaterskie” zatrzymanie przestępcy drogowego. O nagraniach „z najazdu” nie wspomnę. I możesz sobie jechać nawet przepisowo, a oni Ci zmierza ze 20-30 więcej, bo mierzona jest prędkość radiowozu, a nie Twoja.
    Jedno pytanie mam zawsze przy takich zatrzymaniach. Dlaczego nie ma całego nagrania z takich zatrzymań?? Bo było widać jak naciągacze podpuszczają, lub jadą kilka km za autem na zderzaku.
    Życzę przepisowej jazdy, bez spotkań z tymi panami.

  • Sorki – ale mi sie bardzo mocno wydaje, że na odcinku DK15 w miejscowosci Wydartowo nie ma terenu zabudowanego – a jest ograniczenie do 60 km/h – ale jest to teren niezabudowany (tam na krajówce nie ma białych tablic oznaczających teren zabudowany)

 2. juz przestancie komentowac wiedzialrem ze mnie tu n atapete dadza jak mnie stac to zaplace co wam do tego i nie z poznania tylko z Lubonia a auto jest zarejestrowane w Poznaniu wiec poponuje poprawic dane.

 3. Panie przyszły radny progi to mało! Tam trzeba fotoradar, posterunek policji i jeszcze wydział zabójstw 😀. Jak to nie pomorze, to obaj staniemy i w mordę pirata.

  • Twój kiero to tfusk, dopiero co mu prawko oddali . Wystarczy sądy z komuchów oczyścić i nawet żaden tevenowski celebryta nie odważy się przepisów złamać.

 4. Takiemu debilowi powinno prawo ostro dać w kosc. Kit z nim ale szkoda ludzi których mógłby zabic. Kary dla takich jak on powinny być surowsze. Co taki człowiek może mieć w głowie…… tylko sieczkę. Mnie kiedyś tez kobieta z rejestracja PO by potrąciła. Zapierdziela w miejscu zabudowanym jakby na rajdzie była. Siedzi w suvie to w nosie ma co wyrządzi komu. PO jeździ jak dzicz

 5. W kierunku Kruchowa jeździ codziennie również BMW srebrne. Prędkość bardzo niebezpieczna. Aby nikomu nic nie zrobił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj