Strona główna Polityka Stanowisko Powiatu w sprawie zespołu szkół

Stanowisko Powiatu w sprawie zespołu szkół

1002
14

Rzecznik Starostwa Powiatowego w Gnieźnie Radosław Gaca przekazał stanowisko Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, dotyczące rzekomego zamiaru likwidacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Publikuje je dla Państwa w całości.

R. Gaca pisze:

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego, w dniu 12 lutego br. polecił panu Jerzemu Pawłowi Lubbe, zastępcy dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, zawiadomić rodziców uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie o zamiarze przekształcenia zespołu. Było to wymogiem formalnym, o ile w przyszłości miałoby dojść do zmian oczekiwanych przez mieszkańców Trzemeszna. Żadna ze szkół wchodzących w skład zespołu nie zostanie zlikwidowana.

Czy do zmian dojdzie? Nieoficjalnie wiadomo, że od kilku tygodni w tej sprawie odbywają się spotkania z udziałem Zarządu Powiatu i przedstawicielami Gminy Trzemeszno. Na tę chwilę każda ze stron odmawia oficjalnego komentarza.

14 KOMENTARZE

 1. a kiedys ktos powiedzial wprost górnikom ze im kopalnie zamkną ? zawsze sie mowi restrukturyzacja/przekształcenie bo nikt sie nie awanturuje 🙂

  jesli mieszkancy trzemeszna wolą takie słowo zamiast zamkniecie to proszę Was Bardzo 🙂

  siedzcie cicho i przyglądajcie sie 🙂

  prawa miejskie powinni odebrac zrobic wieś z tego Trzemeszna to moze wtedy sie ockniecie

 2. Spotkania spotkaniami, obiecanki cacankami, a gdzie obliczenia typu koszty i finanse. Gmina już płaci wysokie pensje odziedziczonym po poprzedniej reorganizacji pracownikom administracji i obsługi.

 3. Jezeli jest za malo uczniow w szkolach w Trzemesznie to jest za duzo nauczycieli.Zostawcie tych dobrych nauczycieli,a pozostali aut-emeryturki-zasilki,jest ich sporo co mogliby i powinni zrezygowac.Pozdrawiam

  • Dokladnie Romek, niektorzy wrecz juz powinni zrezygnowac. Niedlugo bedziemy moze wysylac nasze dzieci do gniezna do szkoly albo do mogilna. Pozostaje nam czekac jaka przyszlosc dla szkoly i naszych pociech przyniosa te ” Przeksztalcenia „.

 4. Moze w takiej sprawie decydujacy glos powinien nalezec do uczniow tej szkoly, przeciez oni do niej chodza i wiedza co jest dla nich dobre… na pewno nie kolejne przeksztalcenia szkoly

  • w szkołach wiejskich by było po 1-5 ucznia w klasie , przejęły je szkoły miejskie i z tymi wiejskimi dziećmi maja w klasach w mieście po kilkanaście uczni.

 5. CZY ZSOIZ JEST PRYWATNĄ WŁASNOŚCIĄ? MIESZKAŃCY TRZEMESZNA TO KTO ? ZBYT WIELE NIEDOMÓWIEŃ,KOLEJNA REORGANIZACJA SKRÓCI ŻYWOTNOŚĆ OBU SZKÓŁ!!!!!

 6. TEJ SZKOLE PRZYDAŁBY SIĘ DOBRY BIZNESMAN ,TRZEBA SZUKAĆ SPONSORÓW ZAGRANICZNYCH I OTWORZYĆ NOWE SPECJALNOŚCI-OPIEKUN MEDYCZNY,ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ.

  • proponuje sprzedac szkole Niemcom – beda tam uczyc jezyka niemieckiego i zysk pewnie bedzie generowany tak samo jak komunalka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj