Strona główna Na sygnale Sprzedaż fajerwerków nieletnim to przestępstwo

Sprzedaż fajerwerków nieletnim to przestępstwo

5189
5

Wczoraj wieczorem Komisariat Policji w Trzemesznie został powiadomiony o sprzedaży artykułów pirotechnicznych osobom nieletnim. Okazało się, że dwaj chłopcy w wieku 11 i 12 lat zakupili w jednym ze sklepów 60 petard. Nieletni rozpytani przez policjantów w obecności rodziców potwierdzili ten fakt.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą trzemeszeńscy policjanci. Za sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom nieletnim grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Szczegółową informację dotyczącą zasad używania i sprzedaży fajerwerków można znaleźć na stronie KPP w Gnieźnie |LINK|.

5 KOMENTARZE

  1. Odpowiedzialni rodzice dowiedziawszy się że ich pociecha za kieszonkowe kupiła sobie petardy zgłosił fakt ich zakupu na policję.

  2. Tak naprawdę większość klientów przed tu
    tymi ostatnimi dniami do sylwestra to niepełnoletni. Osoby powyżej 18 roku życia wola wydać pieniądze na jakieś używki niż ładować w jakieś środki pirotechniczne. Gdyby młodzież nie kupowała tego miesiąc przed sylwestrem nie byłoby sensu otwierania punktów sprzedaży w tym terminie

  3. Przestępstwem jest również prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym . W Trzemesznie jest to dozwolone a przestępstwo staje się czynem bohaterskim . Jakoś nikomu to nie przeszkadza i wszystko jest OK ! PORAŻKA TOTALNA !!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here