Strona główna Różne Sprzedaż działek jeszcze nie teraz

Sprzedaż działek jeszcze nie teraz

1960
3

W najbliższym czasie nie dojdzie do sprzedaży działek w pobliżu jeziora przy ulicy Kochanowskiego. Na wniosek burmistrza Krzysztofa Derezińskiego punkt ten wykreślono z porządku obrad ostatniej sesji Rady Miejskiej. O planach sprzedaży pisaliśmy |TUTAJ|.

K. Dereziński wnioskując o wycofanie projektu uchwały poinformował, że robi to po rozmowach z niektórymi radnymi, a także z mieszkańcami. Nie oznacza to, iż nie powróci już do tego tematu, bo te działki są do sprzedania. Nie jest to też wycofanie się z niektórych planów związanych z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Burmistrz uznał jednak, że nie jest to najlepszy moment na podejmowanie tej decyzji.

W trakcie dyskusji wyniknął też temat roszczeń do tych gruntów. Jak się okazuje, starania takie czynią spadkobiercy byłych właścicieli. Jak poinformował wiceburmistrz Dariusz Jankowski, roszczenia tych osób nie stanowią żadnej przeszkody w sprzedaży działek. W księdze wieczystej jako jedyny właściciel figuruje gmina i nie ma tam żadnych innych zapisów, które mogłyby być przeszkodą w dysponowaniu tymi nieruchomościami przez samorząd.

Taki sam pogląd prezentowała mecenas Justyna Gałęcka. Zaznaczyła, że gmina nie jest stroną w tej sprawie, a roszczenia tego rodzaju powinny być kierowane do Skarbu Państwa.

3 KOMENTARZE

  1. W temacie działek… Czy są planowane jakieś inwestycje deweloperskie w naszym miasteczku? Przydałyby się jakieś nowe nieruchomości.

  2. Jeśli ktoś ma zamiar kupić to niech sprawdzi na własną rękę czy faktycznie należy do Trzemeszna bo tak było z moją działką po kilkunastu latach okazało się że działka należy do Agencji rolnej w Poznaniu i tylko problemów się nabawiłam było o tym głośno nawet w telewizji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj