Strona główna Polityka Sprawozdanie burmistrza w sprawie oświaty

Sprawozdanie burmistrza w sprawie oświaty

2598
65

Dzisiaj w trzemeszeńskim Domu Kultury odbyła się, zwołana przez burmistrza, nadzwyczajna sesja rady miejskiej. Jej głównym celem, było przedstawienie przez Krzysztofa Derezińskiego sprawozdania z działań, których dokonał w celu załatwienia tematu ZSGiL.

Jeśli ktoś liczył, że dowie się dziś przełomowych rzeczy w sprawie trzemeszeńskiej oświaty to mógł czuć się nieco rozczarowany. Burmistrz w większości przedstawił te same informacje, jakie padły podczas konferencji prasowej w starostwie (pisaliśmy już o niej na łamach portalu).

Stwierdził, że podjął szereg działań prowadzących do przejęcia szkół przez gminę. Polegały one m.in na powołaniu zespołu doradców do spraw oświaty jak i pełnomocnika – Jarosława Jatczaka. Złożył też skargę do sądu administracyjnego w Poznaniu na uchwałę rady powiatu gnieźnieńskiego oraz powołał pełnomocnika sądowego.

Powiedział  też, że władze powiatu gnieźnieńskiego nigdy nie były zainteresowane przejęciem ZSGiL przez gminę. Dodał, że takie deklaracje z ich strony były jedynie „zwykłym czarowaniem”.

Całość sprawozdania burmistrza dostępne poniżej:

Głos w dyskusji zabrał również obecny na sali – Eugeniusz Wojciechowski. Podkreślił, że trwa zbiórka podpisów w sprawie referendum o odwołanie rady powiatu gnieźnieńskiego. Podważył również sens zwoływania dzisiejszej nadzwyczajnej sesji – zadał pytanie do burmistrza o jej cel. Gdy burmistrz odpowiedział, że została zwołana w celu przedstawienia przez niego informacji, E.Wojciechowski stwierdził, że do tego wystarczyłaby konferencja prasowa.

Jarosław Jatczak, zaproponował aby Rada Miejska w Trzemesznie, zainicjowała procedurę referendum, które mogłoby prowadzić do odwołania Krzysztofa Derezińskiego z aktualnie sprawowanej funkcji burmistrza.  Zapowiedział również, że jako rodzić będzie się bacznie przyglądał warunkom, w jakich przyjdzie się uczyć dzieciom gimnazjalnym. Według niego istnieje zagrożenie, że będą to warunki o wiele gorsze niż dotychczas, ponieważ gimnazjum ma być fizycznie oddzielone od przyszłego Zespołu Szkół.

Ostre słowa padły z ust radnego Krzysztofa Szapowała.  Przypomniał o zaangażowaniu swoim i innych osób, przede wszystkim Jarosława Jatczaka w rozwiązanie problemu oświaty. Dziś uważa, że zostali „potraktowani jak szmaty”.

Pełne przemówienie J. Jatczaka poniżej:

Katarzyna Jatczak wypowiedziała się w imieniu nauczycieli. Według niej, burmistrz swoim postępowaniem zdradził wszystkich nauczycieli, rodziców, a na końcu sam siebie. Przypomniała burmistrzowi, że często powoływał się na związki swojej rodziny ze szkołą. Na te słowa burmistrz odpowiedział natychmiast, aby nie mieszać jego rodziny do tych spraw.

Na koniec, radny Zbigniew Matelski zaproponował podjęcie uchwały, która potwierdzałaby dalszą wolę przejęcie szkół przez gminę. Wywiązała się dyskusja o sens jej podejmowania, ponieważ wcześniejszych uchwał nikt nie uchylił. Burmistrz zaznaczył przy tym, że będzie to nadal tylko uchwała intencyjna, a więc nie wiążąca go prawnie i w rzeczywistości niczego nie zmieni.

Została ona przyjęta. Zagłosowało za nią 5 radnych: Krzysztof Szapował, Maciej Adamski, Maria Kiełpińska, Zbigniew Matelski, Leszek Figaj. Przeciw zagłosowali radni Tadeusz Kostka i Mikołaj Ostrowski. Od głosu wstrzymało się 6 radnych: Maria Dziel, Eleonora Mądra, Wiesław Pokorski, Ludwik Macioł i Grzegorz Koperski, Przemysław Woźny. Na głosowaniu nie był obecny Tomasz Bauza.

 

IMG_6861 IMG_6865 IMG_6869 IMG_6874 IMG_6866

 

 

 

65 KOMENTARZE

 1. Burmistrz nie liczy się ze zdaniem ani rodzicow ani nauczycieli, w ogole nie chodzi mu o dobro uczniów.. że też nie wstydzi się pokazywać publicznie i spojrzeć ludziom w oczy! Powinien oddac przysługe społeczenstwu i zrezygnowac ze stanowiska!

 2. Krzychu oswiadczył, ze chce podpisac umowe, ktorej tresci jeszcze nie widział na oczy i nie zna, ale co to za problem, jak starosta wroci z urlopu z zza granicy to ją podpisze. A to, ze gimnazjum bedzie wchodzic od strony cmentarza to go w ogole nie interesuje.

 3. Wystraszył się, że ludzie komentują, że się niczym nie interesuje i chciał się pokazać 😉 Troszkę za późno już na to. Sprawa szkół to kropla, która przepełniła czarę!

 4. Dlaczego na sesji burmistrz zabronił wspomnieć o swojej rodzinie?Pani Jatczak delikatnie wspomniała o związkach rodziny ze szkołą.A przecież nie kto inny jak właśnie pan burmistrz w licznych wystąpieniach chwalił się swoim i swojej żony związkiem ze szkołą.Podpierał się przy tym niekwestionowanym autorytetem i olbrzymimi zasługami swoich RODZICÓW.

 5. Pan Pokorski wstrzymał sie od głosowania ponieważ dostał dofinansowanie na remont świetlicy w gołąbkach jak tu nie mówić o przekupstwie!!! A ODNOŚNIE BURMISTRZA ciekawa jestem za jaką cenę sprzedał nasze szkoły i 650 lat tradycji !! NIECH SIĘ PAN WSTYDZI PANIE BURMISTRZU !!!

 6. Ci „przywódcy” – ludzie, z którymi Dereziński współpracował i których dopuścił do „pomocy” w sprawie szkół (Gorczycki, Świerkot, skarbnik burmistrza Kocięba i inni). To osoby, które razem z panem burmistrzem najbardziej szkodzą naszej oświacie (a w najlepszym wypadku nic nie robią).
  Przecież wiadomo, że oni wykonują polecenia Gruszczyńskiego i Tomaszewskiego – największych partyjniaków.
  Ogółem sprawozdanie Derezińskiego nie wniosło nic nowego, to wszystko już wiedzieliśmy. To całe spotkanie to zasłona dymna i strata czasu.
  Mam nadzieję, że panu Jatczakowi i panu Wojciechowskiemu powiedzie się zwołanie referendum o odwołanie naszego kochanego, dbającego o nas burmistrza.

 7. Już rok temu było wiadomo że starosta zamierza sprzedać szkołę zawodową pietrakowi na hotel ale co stanie się z zakładem poprawczym jak do niego dojadą czy będą dojeżdżać samolotami ???! a może i zakład poprawczy zlikwidują jest tam basen i siłownia zrobią SPA DO HOTELU !!!!:D

 8. Burmistrz nie poda się do dymisji.By tak postąpić trzeba być honorowym.Nie rozumiem radnych,dlaczego akceptują zdradę nas wszystkich a przede wszystkim zdradę rady. My wybraliśmy radnych i na nich liczyliśmy,że będą reprezentować naszą gminę.Nie wybraliśmy ich po to,aby się godzili na kłamstwa i działali na niekorzyść ludzi.Jeśli radni nie mają z czego żyć ,to zrobimy w Trzemesznie zbiórkę i wypłacimy im te diety,na których bardziej im zależy niż na dobrym imieniu.
  Państwo Radni,jak nie spojrzycie prawdzie w oczy,to ludzie będą patrzeć na was z politowaniem. Za te ileś złotych wyrzec się zwykłej uczciwości, to wstyd!
  A jak macie dylematy i z tego wszystkiego nie wiecie co robić, to daję Wam radę.Postępujcie po prostu przyzwoicie .

  Kończcie!Oszczędźcie wstydu!

  • „My” także wybraliśmy Burmistrza. Przykro czytać takie komentarze ale to w końcu portal opozycyjny wobec Burmistrza… Postawcie się ludzie w roli Burmistrza… Starostwo się nie ugina i nie zamierza a gimnazjum musi działać we wrześniu!!! Na kim ludzie by wieszali psy jeśli gimnazjaliści nie mieliby gdzie się uczyć od września? Nie na Jatczaku, nie na Wojciechowskim, Matelskim czy Szapowale, tylko na Burmistrzu!!! Bo to on decyduje. Wszyscy ci wymienieni wcześniej też przecież próbowali coś wskurać w tej sprawie… i co? i nic!!! A jak Burmistrz chce robić teraz swoje (bo jak Starosta nie chce to nawet jakby stanął na głowie to i tak dusza), swoje, czyli poprowadzić gimnazjum to jest jechany. Paranoja.

   P.S.
   Szybciutko Trzemeszno rozpoczyna kampanię przedwyborczą.

   • Czyli podpiszmy, byle co, byle by podpisać? Szkoły mają być ponoć oddzielone fizycznie. Świetlica jest w budynku liceum, więc gimnazjaliści nie będą mogli z niej korzystać. Więc gdzie np. będzie uczeń, nie uczęszczający na wyznaniowe nauki? Takich kwiatków pewnie wyjdzie jeszcze sporo.Ale podpiszmy glejt. Ja nie mam zamiaru posyłać dzieci do szkoły, w której nic po za nazwą nie będzie.

    • Sam piszesz swoją wypowiedź w tonie „ponoć” i „pewnie”… Jeśli domysłami, pomówieniami i zasłyszanymi wieściami będziemy „karmić” innych to od razu odwołajmy wszystko co się da, bo na wszystko coś znajdziemy co jest ponoć i pewnie nie dobre. Nikt nie zna jeszcze (nawet Burmistrz i Starosta) ostatecznej treści porozumienia ale co tam, trzeba je krytykować… Radzę poczekać niż szerzyć obłudę. Wrogiem starostwa jestem ale besztać Burmistrza za to, że nie może zrealizować uchwały Rady przez starostwo to już przesada. Poczekajmy.

     • popieram w pełni, krzykaczy nam nie potrzeba, tylko dobrych rozwiązań, ja szczerze życzę aby panu burmistrzowi udało się osiągnąć jak najlepsze porozumienie, nie dlatego że jemu dobrze życzę ale przede wszystkim dobrze życzę uczniom tych szkół

   • Oczywiście jak przypuszczaliśmy, gimnazjum będzie działac od września, ale wkrótce zobaczymy w jakich warunkach. Okazuje się, że ostatnio wszystkie portale są opozycyjne wobec burmistrza, ciekawe dlaczego ?!

   • Problem polega na tym, że sprawa gimnazjum zaistniała już dużo wcześniej i ani Burmistrz ani RM nie uczynili nic, aby zabezpieczyć się przed taką sytuacją jaka zaistniała. Wszyscy żyli sobie beztrosko bez jakiejkolwiek wizji funkcjonowania szkolnictwa ponadpodstawowego w sytuacji, kiedy przekazało się swoje kompetencje innemu organowi. Nikt nie analizował bieżących zmian zachodzących w życiu społecznym naszego kraju i tego jak to wpłynie na sytuację w naszej gminie w sferze oświaty. I właśnie dlatego całe to towarzystwo jest tylko towarzystwem wzajemnej adoracji, niekompetencji i nieodpowiedzialności. Niestety Zarząd Powiatu zauważył z kim prowadzi grę. I to jest bardzo smutne. Wizerunek naszej gminy ucierpiał na długie lata. A słowo kompromis zyskało nowe znaczenie(nasze trzemeszeńskie).

   • A jak burmistrz potraktował rodziców dzieci które maja przyjść do gimnazjum??!! Na spotkaniach w podstawówkach obiecał, że w marcu wszystko sie wyjaśni. Odczekał do wakacji. Jako matka czekałam na spotkanie w nowej szkole dziecka na początku wakacji. Ale to jak się okazuje nie obchodzi ani burmistrza ani pani dyrektor ani nauczycieli. Sesja też niczego nie wyjaśniła. Burmistrz po raz pierwszy nie wspomniał o rodzinie a wręcz zabronił o niej wspominać! Radni też najpierw jednogłośnie podejmują uchwałe a teraz wstrzymuja sie od głosu. Wstyd, zero poczucia przyzwoitości.

 9. Burmistrz przez kilka dni ciężko pracował, nad rujnowaniem trzemeszeńskiej oświaty, teraz zapewne uda się na conajmniej dwutygodniowy urlop, albo ciężko to odchoruje na długim zwolnieniu lekarskim.
  Cykliczność zwolnień lekarskich i urlopów jest do przewidzenia, wystarczy prześledzić poprzednią kadencję jak i bierzącą.
  Choroby szczerze współczuję, dlatego dobrym rozwiązaniem byłoby nie referendum a pomoc dla Burmistrza w otrzymaniu renty co zapewne pozwoliłoby
  poprawić stan zdrowia zarówno fizyczny jak i ten drugi.

 10. Ta sesja i poprzednia to wielkie kłamstwo, które nic nie wnosi i nie wniesie. Na ostatniej było szumnie o likwidacji ZOS’u, a jest tak samo jak dwa lata temu, kiedy zlikwidowano 50% szkół w gminie, co miało przynieść ogromne oszczędności (ponad 1 000 000 zł), a pieniądze gdzieś się „zapodziały” i nie przyniosło nic. A teraz mimo likwidacji ZOS’u administracja nie uległa zmniejszeniu. Co więcej!
  Okazuje się, że ta sama organizacja powstaje znowu po zlikwidowaniu poprzedniej, tyle, że pod inną nazwą w urzędzie MiG. I z tym samym budżetem, tą samą obsadą, tym samym dyrektorem, a co więcej mowi się, że ilość pracowników będzie nawet większa.
  Stojący na czele ZOS’u nic nigdy nie zrobił, czyli stan oświaty będzie jeszcze gorszy niż był.

 11. O tempora, o mores!
  Stanowisko powiatu, jest znane, burmistrza też. A naszej wspaniałej rady?
  Panie i Panowie radni, czy was coś interesuje poza dietą?
  Można mieć zdanie takie, lub inne, jednak jakieś trzeba mieć.
  A tu sześciu radnych się wstrzymuje, bo nie ma zdania. Toż to dziecko, po na uczniu początkowym ma jakieś własne zdanie.
  A już szczytem bezczelności moim skromnym zdaniem jest nie obecność na głosowaniu, gdy wcześniej na komisji wnioskowało się o kasę na tereny zielone, w celu poprawy bezpieczeństwa jednostki oświatowej.
  Sitwą śmierdzi na kilometr.
  Mam tylko cichą nadzieję że mieszkańcom w końcu otworzą się oczy i przy następnych wyborach, pogonią to towarzystwo wzajemnej adoracji.

 12. Część radnych są po naszej stronie prawdziwi patrioci jak np pan Szapowała czy Pan Wozny. Nie możemy tracić nadziei nic jeszcze nie przesądzone. A to wszystko dzięki takim ludziom jak pan Jatczak. Panie burmistrzu niech pan się otrząśnie póki czas pan tego nie odczuje ale za kilka lat jak pana dzieci będą w wieku gimnazjalnym to co ? do Gniezna pan je wyśle? Jeśli pan to czyta to najbardziej Honorową rzeczą będzie podać się do dymisji niech pan nie pertraktuje z powiatem oni mogą panu obiecać jakieś korzyści ale co jeśli ich odwołamy? wyjdzie pan z niczym. Więc niech pan dobrowolnie zrezygnuje pana dni na tym stanowisku są policzone to pana ostatnia kadencja a lepsza dobrowolna rezygnacja niż mieliby pana usuwać za pomocą referendum. A niech mi pan uwierzy że ono by doszło do skutku najpierw pan zostanie odwołany a powiat będzie następny. Panie Jatczak czekamy aby umieścić podpis o referendum w sprawie odwołania władz powiatu!

  • Po naszej stronie to zawsze byli radni: Krzysztof Szapował i Maciej Adamski, a Pan Woźny to podobno dzisiaj nawet nie wziął udziału w głosowaniu.

 13. PANIE NORMALNY !!!! jest PAN w dużym błędzie to żadna łaska że bedzie gimnazjum !!! żadna zasługa BURMISTRZA !!!!!!!!!RADNI nie znają tematu nie wiedza ile ma iść pieniedzy na szkoły !!!! ? wywołani do tablicy ośmieszają się !!tak jak PANI MAĆKOWIAK ~~~wałkują temat cały rok i udaja że coś robią ? PAN BAUZA ucieka z głosowania a PAN POKORSKI puszcza oko do BURMISTRZA ? ! żenada !!!!!!!!za jednym zamachem zrobić o odwołanie RADY GMINY !! dość marnotrawienia naszych pieniędzy !!!proponuję zrobić porządki tu u siebie a potem brac sie za POWIAT !!TO NAJGORSZA RADA JAKA BYŁA DO TEJ PORY !

  • Łaska- żadna, zasługa- żadna, jednak podpis pod jakimkolwiek porozumieniem ze strony Burmistrza jest konieczny! Jeśli się obrazi, weźmie zabawki i pójdzie do domu lub jak tego oczekują niektórzy będzie walczył w sprawie nie do wygrania gdzie jak to ładnie ujął (chyba) Rady Woźny ma 4 dziewiątki przeciw 4 asom- Starosta, to gdzie będzie gimnazjum??? Najbliższe bodajże w Gnieźnie!

 14. Hanba!!! niech burmistrz ze swoja ekipa zniknie raz na Zawsze z horyzontu… Zbyt piękne aby było prawdziwe:( W końcu dla kasy wszystko- nawet wyzbycie się resztek przyzwoitości. i żal serce ściska, ze takie liceum z tradycjami rozłożyła na łopatki banda (…..)

 15. Iza masz rację tak pazernych radnych na załatwianie swoich interesów jeszcze chyba w histori samorządu trzemeszeńskiego jeszcze nie było. Pokazało to dzisiejsze głosowanie wniosku radnego Matelskiego, o kontynuację realizacji wcześniej podjętych uchwał.
  Żenada !!!
  A radny Bauza pojawia się na sesjach i komisjach tylko wtedy, kiedy ma interes, a na komisji rewizyjnej, której jest członkiem nie interesuje go temat obrad tylko najchętniej zagłosowałby zgodnie z wolą Burmistrza i nie zawracał sobie głowy tym co ważne w gminie.
  Ciekawa jestem czy uregulował zadłużenie za lokal komunalny???, może dlatego musi głosować jak Burmistrz oczekuje.

  • Napisz może, jaki jest sens głosowania wniosku o kontynuację wcześniej podjętych uchwał? Uchwała to uchwała, skoro nikt jej nie uchylił to obowiązuje. Nie jestem prawnikiem a to rozumiem. To była karykatura sesji Rady Miejskiej. Drugiego takiego populisty jak Radnego Matelskiego to w sejmie trudno poszukać.

  • Radny Woźny i nauczyciel spornych szkół wstrzymał się od głosu. A to ciekawe , że nie ma zdania na temat swego miejsca pracy.Nie solidaryzuje się ze swoimi uczniami? Czemu ten nasz radny nigdy nie ma swojego zdania?
   Bardzo kształcące i rozwijające myślenie muszą być lekcje historii tego nauczyciela i radnego.
   Co to za przykład wygodnictwa dla młodzieży,od której się wymaga mieć zdanie na omawiany na lekcji historii temat.A na zadany na sesji RM temat dotyczący oświaty, to radny/nauczyciel, nie ma zdania?
   Niedostateczny!Proszę siadać w oślej ławce!

   • To głosowanie to było nieporozumienie. Jak można głosować za czymś, co obowiązuje? Gdybym był radnym to… skoro raz zagłosowałem „za”, to nie miałbym zamiaru głosować ponownie (potwierdzając to co głosowałem- nigdy tego nie odwołując), tylko dlatego, że jeden z radnych zobaczył przedstawicieli miediów i stwierdził, że to dobry sposób na zaistnienie.

 16. „Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.”

 17. PANIE NORMALNY zgadzam sie z PANEM ~! ale może zagranie PANA MATELSKIEGO było specjalnie ? to nic nie da wiem 1 ale wiem też kto podnosił rączkę a kto nie !!!

 18. panie normalny,moze po to bylo to glosowanie ,aby przypomniec burmistrzowi do jakiej ustawy mial sie stosowac ,ale on oczywiscie zapomnial i trzeba bylo mu przypomniec? dobro ogulu na pierszym planie a pozniej wlasne sprawy.

 19. Nikt nie mówił że sprawa szkół będzie na naszą korzyć. Zarówno cierpią nauczyciele mieszkańcy i my uczniowie. Jedynie co teraz można zrobić, to nie wytykać błędów innym tylko zadbać o to by atmosfera była przyjazna dla środowiska. Bez wspólnego wsparcia psychika uczniów szczególnie tych najmłodszych może zostać naruszona wtedy kto im pomoże, teraz potrzebne jest wsparcie wszystkich. Ludzie więc zostawmy politykę niech oni się tam gryzą a my zjednoczmy się a sprawmy by żyło się lepiej.

  • Nie zgadzam się z tym.Przecież nasze życie jest częścią tej polityki.Jednoczmy się,ale pamiętajmy,że rządzą nami politycy i nie da się od niech uciec.Mamy żyć zgodnie . Ale nie być baranami,osłami,durniami,trzodą chlewną którym można wcisnąć kit. Ludzie w Trzemesznie swój rozum mają.

   • Zgadzam się z tobą Polityka to pojęcie z którym stykamy się całe życie nie da się przed nią uciec. Ale za to my jako społeczeństwo możemy ją kontrolować. Więc powinna tutaj wygrać demokracja referendum zarówno w sprawie powiatu jak i burmistrza powinno się odbyć. Powiem tak kto nie interesuje się polityką i tym co się dzieje zarówno w kraju na świecie jak i we własnym regionie nie ma prawa zwać się inteligentnym człowiekiem. Od problemu się nigdy nie powinno uciekać

 20. Ludzie, widzicie ile „brudów” ujrzało światło dzienne?o ile sprawach my „szaraki” jeszcze nie mamy pojęcia???!!!!jakich człowiek czasów doczekał…każdy zjadłby gówno spod siebie!nie liczy się honor tylko kasa i swoja dupa!rzygać się az chce!!!

 21. podobno burmistrz swoja decyzja zapewnil naszym dziecia nauke dwu zmianowa,ale trzeba tez wspomniec o slynnej pani dyrektor ktora cala soba dazy do zlaczenia szkol wtedy bedzie calkowicie spelniona,pani danka d.. to nowa wice-dyrektor,jak tu nie mowic owlasnych interesach.

 22. jedno jest pewne jeszcze dwa lata i LICEUM przestanie istnieć !!takie są założenia POWIATU !!!!!!!!GIMNAZJUM byc musi bo to żadna łaska !!!GMINY !wszystko szlak trafi a PAN PILAK skacze z radości !TRZEMESZNO ginie ! a MY mamy gówno do powiedzenia !!żądzą jednostki uwikłane w układy !! tak żle jeszcze nie było !!!i co dalej ? ? ? tylko gadać ? LUDZIE !!!!!!!!!! rozwalmy to BADZIEWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! REFERENDUM !!

  • Jestem za. Też mam wrażenie, że wyhodowaliśmy sobie nową klasę ludzi na tzw stanowiskach, dla których liczy się tylko własny interes, a nie dobro ogółu, tradycja, patriotyzm, nie wspominając o takich przyziemnych cechach jak uczciwośc, kultura osobista, odpowiedzialnośc… I najgorsze jest właśnie to, że czujemy się bezsilni wobec tej całej rzeczywistości, oszukani, zdradzeni…

 23. „ale trzeba tez wspomniec o slynnej pani dyrektor ktora cala soba dazy do zlaczenia szkol wtedy bedzie calkowicie spelniona,pani danka d.. to nowa wice-dyrektor,jak tu nie mowic owlasnych interesach.”
  to trzeba w takim razie jeszcze poczytać o magicznych miejscach pani dyrektor jak się okazuje nie do ruszenia 😉
  http://gazetylokalne.pl/a/trzemeszno-zaprosila-absolwentow-w-magiczne-miejsc
  no to się zapowiada niezły duet na trzy głosy – sorry 2,5 😉

  „Udało się nam także porozmawiać z Zofią Falborską, która nadal jest dyrektorem Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie. Dyrektor tej szkoły powiedziała nam, że nikt z dyrekcji szkoły w Trzemesznie nie kontaktował się z nią i nie pytał, czy może wykorzystać treść jej przemówienia z 2002 r.” – „Dyrektor Justyna Kaniasty nie widzi w swoim postępowaniu niczego niewłaściwego.” Klasa!

 24. Pani Dyrektor a może czas zacząć edukacje od nowa, skoro Pani nie wie, że plagiaty są nielegalne!!!
  Dla Pani pewnie to słowo jest obce, także przybliżę jego znaczenie:
  Plagiat (łac. plagium – kradzież)- skopiowanie cudzej pracy/pomysłu (lub jej części) i przedstawienie pod własnym nazwiskiem.
  Wstyd, żenada…
  Nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażanie, że ta Pani nie jest odpowiednią osobą na tym stanowisku ??!!

 25. oj oj ooj a to ciekawe Ty chcesz tu znaleźć pracę??????to graniczy z cudem!!!!człowiek chce lojalnie-nie idzie, jak masz „plecy,układy” to za słabe!!!!!!pewnie nieraz tego doświadczyłeś…ja też i zobaczysz za chwilę,że jest nas wielu!!!!!ktoś kiedyś mi powiedział:”pierdziel to Trzemeszno…w tym syfie pracy nie znajdziesz”!!!!!

 26. Chciałbym zaprosić Państwa do tego magicznego miejsca, gdzie czas traci swoją władzę, bo niezależnie od tego, czy jest rok 1932, 1972 lub 2002 – tu codziennie słychać dźwięk wpadającego samochodu do dziury wzywającego radnych do refleksji między chwilą obecną jest cała przeszłość, którą każdy z Was, Drodzy Mieszkańcy, nosi w sobie. Nieistotne jest, czy wracacie z pracy w Poznaniu, czy z Gniezna, czy nie daj boże z Bydgoszczy, czy w Waszej miejscowości jest fontanna czy jej nie ma.

 27. Przypomniało mi się zakończenie roku szkolnego,pani dyrektor Kaniasty powiedziała że dziś nie będzie długo mówić a ktoś odpowiedział bardzo trafnie-,,Bo nie było dłuższego tekstu w internecie”i jak tu mieć poważanie dla takiej osoby gdy nawet młodzież jej nie poważa.

   • Jako absolwent Trzemeszeńskiego gimnazjum wspieram tą szczytną inicjatywę „ktosia”. Zachowanie dyrektor jest niedopuszczalne. Przywłaszczenie sobie czyjegoś przemówienie to plagiat, najzwyklejsza w świecie kradzież i dowód braku zaangażowania aktualnej dyrektor. Takie zachowanie powinno się tępić.

    Zachowanie „ktosia” nie jest chamstwem, ale buntem przeciwko oczywistej niesprawiedliwości. Sprzeciwem przeciwko temu, że pani Kaniasty ma placówkę, o którą powinna się troszczyć w głębokim poważaniu.

    Jego odwaga i poświęcenie nie zostanie nigdy zapomniane .

    Oczywiście znając trzemeszeńską młodzież jestem świadomy, że podstawy zachowania tego młodziana mogły być inne niż wcześniej wspomniałem, ale liczą się efekty.

 28. Na moje oko wszystkie szkoły pomieszczą się na Kosmowskiego niż demograficzny dał o sobie znać .A jak wcześniej ktos tam wspomniał o Zawodówce i Poprawczym to czemu nie jak by można dobrze wykorzystać to z czego korzysta kilku zaledwie więzniów. Czyli powinni zakład też zlikwidować jakie z niego korzyści tu powinno być referendum.Państwo ma na utrzymanie w super warunkach(basen hala itp) 12 więzniów a nie ma na szkoły .Bo co oni nie mogą być też w większej grupie .a nasze dzieci jakoś mogą bez hali ,abasenu .Ale to resocjalizacja by się nie nazywała .!Tak jest w Polsce niestety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here