Strona główna Polityka Sprawa T. Pawlaka wróciła do gminy

Sprawa T. Pawlaka wróciła do gminy

1046
20

W listopadzie pisaliśmy o wątpliwościach, jakie wśród radnych wywołał fakt wykonywania remontów budynków wspólnot mieszkaniowych przez radnego Tadeusza Pawlaka. Chodziło o wspólnoty, w których większość udziałów ma Gmina Trzemeszno.

W tej sprawie radny Sławomir Peno wystosował zapytanie do Komisarza Wyborczego w Poznaniu. Komisarz uznał się jednak za niewłaściwego do rozstrzygania tej sprawy i przesłał ją według właściwości do Wojewody Wielkopolskiego.

W imieniu wojewody odpowiedzi udzieliła Hanna Sobańska – dyrektor Wydziału Kontroli Prawnego i Nadzoru. Wyjaśnia, że to Rada Miejska Trzemeszna powinna ocenić i zająć stanowisko w powyższej sprawie, gdyż rozstrzygnięcie jej należy do kompetencji obsługi prawnej gminy.

Okazuje się jednak, że kancelaria Leśny i Wspólnicy obsługująca gminę wydała taką opinię już 24 listopada. Twierdzi w niej, że nie ma przeszkód prawnych, aby radny wykonywał usługi na rzecz wspólnot. Inną opinie wydała firma Konsultant & Partnerzy. Wynika z niej , że radny nie powinien być stroną umów na rzecz gminy, w której uzyskał mandat.

Jaką decyzje podejmie Rada Miejska? Przewodniczący Ludwik Macioł poinformował nas, że Rada Miejska w najbliższym czasie zajmie się tą sprawą – wcześniej jednak ma być ona przedmiotem obrad połączonych komisji.

20 KOMENTARZE

  • To przy ul. Konopnickiej? koło sklepu Płanety? przeciez wisi lustro… chyba ze ktos nie miał w domu zajumił bo w piatek i w sobote było…

  • Jak debilą przeszkadzało i zbili to nie było. Teraz już jest. Jak wisiało tylko trochę rozbitego nie zadawaliście pytań jak na chwile zostało zdemontowane od razu ktoś zauważył. Dziwne spostrzeżenie.!?!!!!!

 1. Sprawa zaczęła się w gminie, poszła do komisarza, od komisarza do wojewody, od wojewody do dyrektora wydziału, od dyrektora do gminy. To co, może drugą rundkę strzelimy?

 2. Z takimi pierdolami zwracac sie do komisarza poznanskiego to normalne kpiny i wstyd .radni bezradni zwyczajnych prostych spraw nie potrafia wyjasnic z byle gownem do wojewodztwa pisza .wezcie sie za robote bo diety bierzecie a zajmujecie sie tematami malo waznymi

 3. No wlasnie z takimi pierdolami do wojewodztwa to tak samo jak platformioki do brukseli nie moga sami roszczygnac tej sprawy a moze i zazdrosci ach ta nasza rada szkoda slow i komentarzy , do roboty radni do roboty,

 4. o Boże, znowu to samo…. może zapytajcie p.Pawlaka z kim on umowy podpisuje?? Czy Gmina jest stroną w takiej umowie i nie będzie, Państwo Radni, potrzeby pytać w Poznaniu, a pewnie nawet w Kancelarii Leśnego….
  Panie Redaktorze, może Pan wyręczy naszych Radnych i porozmawia z p,Pawlakiem i skończy się bicie piany, pozdrawiam.

  • Informuję, iż wszystkie posty opatrzone nazwiskiem Daca na „trzemeszno24” są pisane przez osobę, która się pode mnie podszywa pośrednio w ten sposób mi szkodząc (jak nietrudno zauważyć pisane komentarze dotyczą zwykle spraw urzędowych, radnych itp) W związku z tym i mimo wielu bezskutecznych próśb kierowanych do administratora „trzemeszno24” sprawa zostaje zgłoszona na Komendę Policji w Gnieźnie.
   P.S. do admina: proszę nie usuwać tak jak ostatnio komentarza i nie chronić sprawcy gdyż tym razem mam przygotowane wydruki, skopiowane linki itd

  • Zgłaszam sprawę w Komendzie Policji w Gnieźnie odnośnie podszywania się pode mnie gdyż mimo próśb kierowanych do admina strony komentarze z które nie są mojego autorstwa pojawiają się nadal. Większość komentarzy jak widać ma na celu spowodowanie niesnasek np z radnymi, urzędnikami itd co nie jest korzystne w przypadku prowadzenia działalności gosp.
   Katarzyna Daca

 5. Ten cały p.Peno z kumplami,zaczyna być daremny.Niech się zajmie sprawami istotnymi dla mieszkańców.Co za różnica kto wygrał przetarg.Ważne,że jest zrobione.A to już historia.Na kogo ja głosowałem….chyba nie na porucznika Columbo…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj