Strona główna Różne Spotkanie z trzemeszeńskimi strażakami

Spotkanie z trzemeszeńskimi strażakami

2021
7

Już w najbliższy piątek (17 września) o godzinie 18:00 w Domu Kultury odbędzie się spotkanie z trzemeszeńskimi strażakami, którzy w minione wakacje gasili pożary lasów w Grecji.

O doświadczeniach opowiedzą pochodzący z Trzemeszna funkcjonariusze PSP w Gnieźnie – Łukasz Duszyński i Łukasz Kwieciński.

Strażacy to również członkowie OSP w Trzemesznie (Ł. Duszyński) oraz OSP w Kruchowie (Ł. Kwieciński, zastępca naczelnika jednostki).

Mundurowi na wyspę Evia wyruszyli 7 sierpnia. Jak przekazała Komenda Główna PSP, w odpowiedzi na prośbę Grecji, Polska skierowała do walki z pożarami siły i środki PSP, tj. dwa moduły GFFFV z Wrocławia i Poznania, w sumie 143 strażaków i 46 pojazdów. GFFFV to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles – moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów.

Z naszego powiatu do Grecji skierowano w sumie 5 strażaków. Była to kolejna zagraniczna misja funkcjonariuszy PSP w Gnieźnie. Trzy lata temu gasili oni pożary w Szwecji.

7 KOMENTARZE

  1. Geniusze piszący! Moja propozycja – zapiszcie się do OSP!!! Jeden wyjazd do tragicznego wypadku i… PRZESTANIECIE wypisywać bzdury!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj