Strona główna Kultura Spotkanie z Tomaszem Jastrunem

Spotkanie z Tomaszem Jastrunem

1433
1

Już w najbliższą środę (9 października) o godzinie 18:00 warto zajrzeć do Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie.

Odbędzie się tam spotkanie z pisarzem Tomaszem Jastrunem oraz koncert trzemeszeńskich artystów (Doroty Korolewicz, Krzysztofa Prusa i Marcina Buzały), którzy wykonają piosenki Starego Dobrego Małżeństwa.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Tomasz Jastrun urodził się w 1950 r. w Warszawie – syn dwojga wspaniałych literatów: Mieczysławy Buczkówny i Mieczysława Jastruna. Jest poetą, prozaikiem, eseistą, krytykiem literackim i reporterem. Absolwent Wydziału Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Autor kilkunastu tomów wierszy, kilku powieści, kilku zbiorów opowiadań oraz wywiadów-rzek. Jest również autorem kilku książek reportażowych m.in. o „Solidarności” i stanie wojennym, o podróżach po Stanach Zjednoczonych i spotykanych tam polskich emigrantach.

Pisał felietony do paryskiej „Kultury” pod pseudonimem Witold Charłamp, później jako Smecz w cyklu „Z ukosa”. Felietonista „Rzeczpospolitej” , „Newsweeka”, „Wprost”, „Twojego Stylu”. Obecnie publikuje regularnie felietony w „Przeglądzie” i „Zwierciadle”, na którego witrynie internetowej prowadzi również dziennik. Ma na swoim koncie scenariusze filmowe.

Prowadził również telewizyjny program kulturalny „Pegaz”. W latach 1990-1994 przebywał w Szwecji jako attaché kulturalny i dyrektor Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

Laureat wielu nagród, m.in.: Fundacji Roberta Gravesa, Fundacji Kościelskich, nagrody Kulturalnej NSZZ „Solidarności” za twórczość z okresu stanu wojennego, nagrody Dziennikarzy Niezależnych im. A. Słonimskiego, nagrody literackiej paryskiej „Kultury”. Kawaler Orderu Odrodzenia Polski (2008). Mieszka w Warszawie.

1 KOMENTARZ

  1. Spotkanie z jastrunem to chwała dla szkoły nr1,pani joli pietz i dla trzemeszna.a nasz zespól z dorotą.krzysztofem panem buzałą to ja uwielbiam!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here