Strona główna Kultura Spotkanie z Józefatem Sztuką

Spotkanie z Józefatem Sztuką

2302
63

Członkowie Stowarzyszenia „Trzemeszeńscy Patrioci” zorganizowali w ubiegły piątek spotkanie z kapitanem Józefatem Sztuką, kombatantem Szarych Szeregów oraz Armii Krajowej, prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Gnieźnie. Podczas blisko dwugodzinnego spotkania gość opowiedział m.in. o młodości pod okupacją, początkach w AK oraz akcjach partyzanckich.

Kapitan wielokrotnie podkreślał, że fundamentem życia jest rodzina. Jak mówił,  to właśnie z domu wyniósł najważniejsze wartości, takie jak miłość do ojczyzny oraz wiara w Boga. Dodał, że to one pozwoliły mu przetrwać w ciężkich chwilach, których w okupowanym kraju nie brakowało.

Członkowie trzemeszeńskiego stowarzyszenia pragną podziękować wszystkim obecnym, którzy dotarli na spotkanie. „Dziękujemy w imieniu swoim oraz kapitana, że stawiliście się Państwo tak licznie. Mamy nadzieję, że przekazane świadectwo nie zginie i zaowocuje w przyszłości” – komentują „Trzemeszeńscy Patrioci”.

(fot. Michalina Lipińska)

63 KOMENTARZE

 1. Panie Arku ludzie, którzy nazywają środowiska narodowe faszystami dzielą się na dwa typy: pożytecznych idiotów według Lenina ( Uljanowa właściwie ) i wyrachowanych sk.rwysynów obliczonych na indolencje historyczno – doktrynalną z nikłą wiedzą na temat polityki tu i teraz przeciętnego Kowalskiego, niestety często to wystarcza i zdaje egzamin. Walka z narodem trwa choć metodyka ewoluowała.Cześć i chwała bohaterom ! Gościliśmy wielkiego człowieka.

 2. Byłem 1 raz jestem mile zaskoczony jak młodzi ludzie myślą o kraju czas oceni tych anty społecznych jak i władzę bo to świadczy że ma to w cz..chliterach a wybory BLISKO ZAPAMIĘTAMY __€€

 3. Baaaardzo proszę odpowiedz pacyfiście. Kiedy czytam Ciebie i pacyfistę robi mi się bałagan w poglądach, które dopiero sobie wyrabiam. Odpowiedz rzeczowo, bez jadu , który wyziera z Twojego wpisu. Jestem patriotą, ale chcę być przede wszystkim porządnym człowiekiem.

   • Mógłbyś sie odnieść do tego bardzo trafnego stwierdzenia. Znam wielu z tych chłopaków, wiem jak się wypowiadają na co dzień. Co mówią o „pedałach, żydach,lewarkach” i co należałoby według nich z nimi zrobić. To jest straszne.
    Bo tak naprawde te wszystkie akcje typu spotkanie z akowcem czy składanie kwiatów to taka zasłona dla chamstwa, buty, wulgaryzmów, agresji.

    • Młoda, bardzo trafnie i rozsądnie przedstawiłaś tych naszych „trzemeszeńskich patriotów”. Brawo. Tak właśnie Oni wyglądają na co dzień a od święta to kwiaty, wieńce, flagi i… ręce w kieszeni.

    • Młoda, ciężko mi się odnieść to Twoich bezpodstawnych, wyimaginowanych kalumnii, które poczyniłaś. Mogę Cię tylko uprzejmie poprosić oto być mi napisała, konkretnie kto gdzie i kiedy powiedział te straszne rzeczy. Konkretnie, chyba zdajesz sobie sprawę jakiego kalibru zarzuty stawiasz ? Tego typu wpisy nie mogą pozostać bez echa.

     • Macieju, a ja z kolei mam wrażenie, że usiłujesz Młodą zastraszyć, a przy okazji zamknąć buzie wszystkim tym, którzy zaniepokojeni są zachowaniem i działaniami członków Waszego stowarzyszenia.

     • @ Tea Tealler

      Panie Tea Tealler, teoretyzując gdybym napisał: Pan Tea Tealler to kawał chama i zapluta pijaczyna, wielokrotnie słyszałem, jak pijany zwyzywał ekspedientkę w sklepie ?

      Jakby się Pan czuł, piszę tak ponieważ Młoda zastosowała właśnie taki poziom krytyki. Na niczym bardziej mi nie zależy jak na dyskusji, na każdy temat i właśnie dyskusji z ludźmi o odmiennych poglądach bo to tylko nas może czegoś nauczyć, choćby spróbować poznać inny punkt widzenia. My się nie musimy zgadzać, ale musimy rozmawiać, a dzięki takim ludziom jak Pan Józefat – My się możemy nie zgadzać po Polsku. Wie Pan świetnie, że to forum nie jest miejscem ku takiej dyskusji, stąd moje apele o kontakt po za tym forum, czy zaproszenia na spotkania. Tutaj często krytyka ma niską wartość, musimy z nią walczyć, ponieważ jest kłamliwa, szkalująca i po prostu niesprawiedliwa w stosunku do członków naszego Stowarzyszenia.

      Chętnie zorganizowałbym spotkanie oficjalne, na którym można by swobodnie porozmawiać, o Polsce, o tematach bieżących o ideologiach, czy gospodarce, myśli Pan, że ktoś przyjdzie ? Po naszych doświadczeniach, śmiem wątpić. Argument o strachu przed „faszyzmem” to trochę mało … Pisanie negatywnych ogólników o też trochę mało.

 4. Obserwuje pilnie,obserwuję poczynania naszych Patriotów.Nie chcą źle,ale opinię mają negatywną.Dlaczego?żeby to zrozumieć,trzeba mieć wiedzę starszych ludzi…Poprzedni bandycki ustrój,oferował co?Zbiórki,czyny społeczne,pochody i marsze,HAŁAŚLIWE SPOTKANIA i…butę powiązaną z arogancją.Panowie Patrioci,nie wiecie jak było i macie do tego prawo.Ale…czy nie warto,przedstawiać swoich poglądów inaczej niż wspomniany wcześniej,bandycki ustrój?Mniej hałasu,bardziej przystępnie…Nie obrażając ludzi o innym zdaniu… Demokrację mamy… Niewątpliwie pozytywnie,wpiszecie się w historię Trzemeszna,ale tylko wtedy,kiedy nie będziemy bali się,skrajnego zachowania naszych dzieci na waszych spotkaniach.Inaczej mówiąc…bez krzyków,mniej emocjonalnie róbcie swoje. Chętnie przyjdę na Wasze spotkania,ale dopiero wtedy,jak nie będzie „pyskówki” w komentarzach. Powodzenia życzę.

  • Szanowany Panie ostre zarzuty Pan stawia. Proszę powiedzieć dlaczego uważa PAN że to spotkanie było hałaśliwe? W którym momencie zostali obrazeni ludzie o innym zdaniu? Gdzie tam było skrajne zachowanie? Proszę o szerszy opi rzuconych przez Pana haseł. No chyba że po prostu zależy Panu na przyklejeniu gombrowiczowskiej gęby?

  • Czy jeśli w bandyckim ustroju jedzono kiełbasę też powinni tego zaprzestać tylko dlatego,że robiono to w poprzednim ustroju? Co złego jest w zbiórce pieniędzy w jakimś szczytnym celu.Możesz mi wytłumaczyć?

 5. Chylę czoła organizatorom. Świetny pomysł z tym spotkaniem. Jak wiele wartości i emocji jest w stanie przekazać człowiek, który powiedzmy sobie szczerze przeszedł nie jedno. W pewnym stopniu z przyczyn niezależnych, ale w bardzo dużym stopniu z własnego wyboru. I nie dla siebie, lecz w obronie własnego domu zwanego ojczyzną. To dzięki takim ludziom możemy wywiesić biało-czerwoną flagę w najbliższą środę i być dumni z historii własnego narodu. Szanujmy to i siebie nawzajem, zamiast obrzucać błotem.

  Polecam wszystkim tego typu spotkania i czekam z niecierpliwością na kolejnego gościa! Dobra robota!!

 6. Prosiłem o odpowiedź pacyfiście. Odpowiedź- nie – na pytanie a po prostu na jego wpis. Zgadzam się ,że pacyfista stwierdził ,ale tym stwierdzeniem poprzewracał poukładane w mojej głowie myśli. Zasiał ziarno niepokoju, czy na pewno dobrze robię ,że Was popieram.
  Proszę więc znowu- już nie odpowiedź- pacyfiście, a o ustosunkowanie się do jego komentarza.
  Ps
  Odpowiada się nie tylko na pytania, ale na różnego typu wypowiedzi, na gesty, na czyny, na zdarzenia, na …
  Więc nie czepiaj się słów, tylko normalnie mi odpowiedz.

  • Przykro mi licealisto, ale lekko Cię zawiodę. Nie mogę odpowiedzieć pacyfiście, ponieważ nie zadał pytania, a stwierdził, że nie kochamy wszystkich ludzi. Ja mogę Cię zapewnić, że z pewnością nie kocham wszystkich ludzi, informując jednocześnie, że kolor skóry, wyznanie lub orientacja seksualna nie wiele ma wspólnego z moim brakiem miłości do wszystkich ludzi. Raczej Ty też nie kochasz wszystkich ludzi, bo to absurdalne, nawet pacyfiście nie starczy serca by obdarzyć wszystkich tym głębokim uczuciem. W razie Twoich jakiekolwiek wątpliwości, zapraszam Cię do dalszej dyskusji, zadawania pytań, postaram się rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości. Proszę tutaj jest adres: macwon@wp.pl

   Jednocześnie informuję jasno, jestem jedyną osobą ze Stowarzyszenia TP upoważnioną do komentowania różnego rodzaju wpisów, które pojawiają się na tym forum. Proszę osoby, które mają zastrzeżenia do naszej działalności do oficjalnego skontaktowania się z nami, lub przybycia na spotkania, które organizujemy. Daliśmy wielokrotnie ku temu możliwość. Odwagę nie mierzy się siłą anonimowych komentarzy, które często są bezpodstawnymi insynuacjami, jesteśmy otwarci na dyskusję czy tym bardziej konstruktywną krytykę. Więc życzę naszym oponentom więcej odwagi, wierzę, że stać Was na więcej niż stukanie w klawiaturę prawie anonimowo.

 7. Mam odczucia ,że „młoda” ma rację .Ci patrioci ,niestety nie akceptują innych od siebie i to mają być prawdziwi Polacy ?..

 8. Nie na cmentarzu, nie przy grobach i pomnikach, nie na poważnej Mszy Św. ,nie na ciągłym rozdrapywaniu smutnych kart naszej historii, nie posępnym minom na twarzach.
  Nie złym słowom pod adresem tych, którzy ośmielają się kochać Ojczyznę po swojemu ,zwyczajnie bez podtekstów politycznych!
  A dziś Nasze wielkie Święto Niepodległości.
  Pamiętajmy o bezcennej wartości wolności .By tej wolności nie utracić kochajmy bliźniego swego jak siebie samego.
  Przy rodzinnym stole zjedzmy pyruszkę lub kaczuszkę, może być do kawy rogal lub najtańszy cukierek .Porozmawiajmy ze sobą, nacieszmy się dziećmi. Idźmy na spacer.
  I zobaczmy jaki świat piękny jest.

 9. Ciekawe czy próbowałaś chociaż dyskutować z którymś z nich, ujawnisz się i napiszesz do nich bez anonima? Podejrzewam ze zarówno twój wpis jak i pacyfisty i osób was popierających pochodzi od jednej osoby z jednego komputera jeśli jest inaczej napiszcie to na ich fanpage bo nie widzę na nim krytyki? Dlaczego? To świadczy o to ze maja wysokie poparcie, hejty na t24 nie są obiektywne gdyż zweryfikowałem wiele wpisów od jednej osoby pod wieloma nickami

 10. Po pierwsze – rozwalają mnie komentarze krytykujące piszących anonimowo, pisane przez innych anonimów.
  Po drugie – na tej stronie czytam wiele pochlebnych Patriotom komentarzy. Te są pisane oczywiście przez różne osoby. Te krytykujące ich, przez jedną i tą samą ?
  Oh, ta mentalność Kalego.

 11. A ja jestem tego pewien, że pochlebne piszą różne osoby ponieważ ich fanpage to weryfikuje, liczba lajków i osób piszących pochlebne komentarze jest 100 % i są to różne osoby, negatywnych komentarzy nie widzę zgadzam się z kolega wyżej bo jak inaczej to wyjaśnić?

  • Znając ich zdanie o żydach,lewakach itp.ludzie boją się represji…Każdy myślący inaczej,posądzany jest o lewactwo.Jestem już zmęczony tą ich obecnością w mediach.Teraz pewnie zaatakują redaktora,fotkami z W-wy.Czy my już nie mamy ciekawszych tematów?

 12. @ !

  Oświeć wszystkich jakie mamy zdanie o Żydach, lewakach itp.. Dalej konkretnie, bo męczycie już tymi ogólnikami … Takie sformułowania nie mają żadnej treści, to komunikat bez zasadny, opinia nie mająca żadnego oparcia w rzeczywistości, żerująca na ignoracji i niewiedzy.

  Oczywiście, możesz ją doprecyzować ? Jakich represji, człowieku Ty napisałeś to na poważnie ? Chyba, że tak się mocno boisz naszych „brunatnych oddziałów, czyhających tylko na to byś się ujawnił, byśmy mogli przyjść ciemną nocą i okazali swój homofobiczny, ksenofobiczny, nietolerancyjny, antysemicki rasistowski charakter”. Dlatego pewnie muszisz pisać swoje anonimowe ogólniki – w obawie o życie i zdrowie.

  Na Twoje nieszczęście nie jesteśmy jakimiś troglodytami, żeby kogoś nazywać „lewakiem”, to nie są argumenty, którymi musimy operować w dyskusji.

  Jeszcze raz zaznaczam, udostępniamy wszelkie narzędza do kontaktowania się z nami i rzeczowej rozmowy. Dla chcącego nic trudnego.

 13. @ Anonim

  Drogi Anonimie jaki związek ma Stowarzyszenie Trzemeszeńskich Patriotów z tym linkiem, który podałeś lub moimi poglądami ?

  Uprzedzam Cię, że nie jestem fanem Roberta Winnickiego, a GW prezentuje specyficzny punkt widzenia światopoglądu – dla mnie zupełnie obcy, choć powiem, że od czasu do czasu do niej zaglądam – znajdując tam teksty, które byłyby świetnymi do polemiki, tylko, że te środowiska są mało zdolne do dyskusji. Może jestem zbyt prostym człowiekiem by to zrozumieć.

 14. @ Anonimie

  Każdą osobę, która podnosi rękę w geście Heil Hitler mogę nazwać idiotą, baranem i jestem najgorszego zdania o takich ludziach. Brzydzę się takimi postawami.

  Zauważ jednak, że choć faszystowskie Włochy, współpracowały sojuszniczo z III Rzeszą to nie są poddawane takiej nagonce w kontekście polityki historycznej jak Polska i Polacy na arenie międzynarodowej, to tak marginalnie.

  Na stronie Nowej Siły, masz ich postulaty – ja osobiście z kilkami się zgadzam – częściowo, Ty możesz mieć zgoła inną opinię, to byłoby bardzo fajnym wstępem do dyskusji:

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=it&u=http://www.forzanuova.eu/&prev=search

 15. I tu Cię Adamie mam:)Te same hasła,marsze…Wiem,że obrócisz kota ogonem:)Jenak polecam prześledzenie wypowiedzi Winnickiego na Twitter.Gadacie jego językiem!

 16. Drogi anonimie, dlaczego łączysz wszystko z Winnickim? Jaki on ma związek z TP? Proszę zerknąć do statutu warunkiem przynależności do tej organizacji jest bezpartyjność. Z Winnickim zgadzam się osobiście w paru kwestiach, ale czy od razu to znaczy, że jestem jego fanem? Przypominam też , że skrajna lewica w niczym nie jest lepsza od skrajnej prawicy statystycznie jej ofiary śmiertelne są dwa razy wyższe niż faszyzmu. Przemyśl co piszesz a najlepiej zapraszam do dyskusji na fanpage TP jeśli się u nich odezwiesz ja również

   • Kolejny Anomin

    Faszyzmem to ja się brzydzę wielokrotnie bardziej niż Ty, i w przeciwieństwie co do nie których rozumiem to pojęcie i wiem kiedy je używać. Z tą reklamą to się chyba zagalopowałeś …

 17. @ Kolejny Anonim

  Nie mam zamiaru śledzić konta Winnickiego, bo niby dlaczego miałbym to robić ?

  Gadacie jego językiem! Piszesz …

  Po pierwsze zakładasz, i traktujesz ludzi jak jakiś kolektyw intelektualny, co jest błędem i niesprawiedliwością – może to wynik myślenia wynikającego z zeszłego systemu. Każdy człowiek jest indywidualnością obdarzoną wolną wolą i prawem wyrażania opinii, jakich i czy zgodnych z prawdą to rzecz do dyskusji. Próba przypięcia nam łatki w skali mikro, którą próbują przypiąć media może nie zdać egzaminu. Ludzi budzi świadomość, nie tyle zgodności poglądów co szacunku dla prawdy, a nie manipulacji, wypatrzenia pojęć i ucieczki w tematy zastępcze.

  • Czytam każdy post o TP, jestem neutralny politycznie, ale to oni masakrują anonimowych odbiorców w każdym poście, szczególnie Maciej, jego argumenty są logiczne i spójne. Mi jest szkoda wolałbym widzieć dyskusję na równym poziomie, niestety co post to TP na czele z Maciejem masakruj wszystkich.

 18. Co post to ta sama sytuacja, trzemeszeńskie prawactwo nokautuje pseudo anonimową lewicę. Naprawdę, żal patrzeć że trzemeszeńska opozycja do nich jest albo głupia, albo nie prezentuje żadnego poziomu. Nieraz toczyłem ja z innymi na fanpage Gnieźnieńskich Patriotów zaciętą wyrównaną dyskusję. Drodzy Trzemeszeńscy Patrioci, zamiast masakrować takich ciemnych anonimów , którzy ze strachu ukrywają się na tym portalu zapraszam na Antyfaszystowskie Gniezno, lub inne portale tam sami zostaniecie zmasakrowani, bo widać w Trzemesznie nie ma kto tego zrobić. Zachęcam do wspomagania nas w tym. Mam dla was radę, zasypcie ich fanpage komentarzami, jeśli zobaczą że jest was tak wiele z pewnością się przestraszą, no chyba że faktycznie pisze tu jedna osoba pod kilkoma nickami, mam nadzieję że nie i temu prawactwu się dostanie

  • Szanowny gnieźnianinie,

   bardzo chętnie podyskutuję z antyfaszystowkim Gnieznem, ale najpierw poproś swoich kolegów, żeby mi umożliwili dodawanie komentarzy, ponieważ jestem tam zablokowany. Po próbie dyskusji z tym środowiskiem FB zablokował mi konto, a gdy utworzyłem drugie administrator antyfaszytowskiego Gniezna zablokował mi możliwość dodawania komentarzy, oczywiście możesz poprosić o udostępnienie publicznie moich postów – które tak bardzo bolały Twoich towarzyszy, że zostały – ocenzurowane – zniknęły. Faktycznie można to uznać, że zostałem „zmasakrowany”. Jedyne co mnie przeraziło w Twoim wpisie to to zdanie:

   jeśli zobaczą że jest was tak wiele z pewnością się przestraszą,

   Dlaczego chcesz kogoś zastraszyć ? Skąd takie myślenie, o tym, żeby kogoś zastraszać ja wyrażam wolę dyskusji – debaty, jestem cenzurowany przez FB, a teraz jeszcze mam się czuć zastraszony ?

   Uprzejmie Tobie przypominam, że to ja mam być wrogiem publicznym, „którego mowa nienawiści i faszystowski charakter ma budzić strach i przerażenie” – nie zapomnij o tym.

   • Szach mat gnieźnieńska lewico. Gratualcje Macieju. Aż serce się raduje widząc waszą bezradność i miałkość intelektualną. Wczoraj samo życie pokazało ile warte są wasze śmieszne ideologie.

 19. Reasumując, nie jestem wstanie dodawać komentarzy na tym pełnym miłości ( chociaż srają na marsz ) profilu antyfaszystowskiego Gniezna. Więc dzielę się wiedzą tutaj:

  http://www.lefigaro.fr/actualite-france/2015/11/09/01016-20151109ARTFIG00250-quand-les-migrants-chargent-la-police-a-calais.php

  Artykuł po francusku, można swobodnie używać translatora google do takich tekstów, mendia w Polsce mają teraz francuską traumę, więc sedno i tak im ucieka:

  https://translate.google.pl/

  Wnioski każdy może wyciągnąć samemu.

  • Mam dwa pytania:
   Czy jeśli nie zgadzam się z Waszym konceptem na to stowarzyszenie „patriotów” to znaczy, że eliminuje mnie to z kręgu patriotów? Zawsze myślałem, że jestem, ale teraz nie wiem, nigdy bym nie przystąpił do Waszego tworu.
   Drugie pytanie: Ilu z założycieli Waszego stowarzyszenia urodziło się w Trzemesznie? To ważne pytanie bo ciągle w „niezależnych” mediach słucham o prawdziwych Polakach, a nie farbowanych lisach.
   Mażecie flagę Polski napisami, co jej samej uwłacza, napisem „Trzemeszeńscy Patrioci”. W Konstytucji nie ma nic o napisach. Była od zawsze biało-czerwona. Teraz ma jakieś napisy…To nie jest szacunek do symboli narodowych. Nie oceniam Was jako brunatnych czy „żydowskich antysemitów” jak to dla żartu było tu napisane. Ciekawa gra słowna by uwielbić siebie nad ten ciemny lud. Pycha przemawia. Gra trudnych słów, złożone zdania. Tak się Polakom nie odpowiada bo nie każdy taki mądry jak panowie z TP.
   Niepotrzebnie się rozpisałem, proszę tylko o odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawia kolejny, anonimowy tchórz 🙂

  • Polecać używania google translatora :))) A logikę zdania gdzieś też tłumaczą? Jakbym czytam Samuela Pereirę – polskiego, niezależnego pismaka ;)))

   • Stary weź się nie ośmieszaj. Piszesz pod 15 nickami. To wszystko jest do sprawdzenia i podpowiem kolegom z TP, aby wystąpili o udostępnienie twoich danych osobowych. Przeczytał uważnie i zastanów się nad treścią kolejnych 🙂

    1.Pierwszym krokiem, który należy uczynić jest ustalenie tzw. adresu IP, który w przeważających przypadkach pozwoli na zidentyfikowanie autora pomówienia lub zniewagi. Numer ten znajduje się w posiadaniu administratora portalu, na którym umieszczane są bezprawne wypowiedzi. Adres IP jest daną osobową, jednak administrator ma obowiązek go udostępnić na wniosek osoby, której dobra osobiste zostały naruszone. Jest to bowiem niezbędne dla realizacji jej „prawnie usprawiedliwionych celów” w postaci wytoczenia powództwa cywilnego ewentualnie założenia sprawy karnej (por. art. 23 ust 1 pkt. 5 oraz art. 27 ust. 1 pkt. 5 ustawy o ochronie danych osobowych

    2.Dysponowanie adresem IP otwiera drogę do identyfikacji danej osoby. W tym celu należy zwrócić się do dostawcy Internetu (adres IP obejmuje także tę informację), który w ma techniczną możliwość określenie, kto, gdzie i kiedy logował się do sieci i zamieścił oszczerczy wpis.

    3.Ustalenie danych osoby, która dopuściła się zniesławienia lub zniewagi w Interneice daje sposobność do dochodzenia roszczeń z tytułu naruszenia dóbr osobistych w postaci żądania: zaniechania bezprawnych zachowań, podjęcia czynności niezbędnych do usunięcia skutków naruszenia dóbr osobistych (np. zamieszczenie sprostowania lub przeprosin w prasie lokalnej na jej koszt), zadośćuczynienia pieniężnego lub odpowiedniej sumy na cele społeczne, wreszcie odszkodowania, gdy skutkiem naruszenia dóbr osobistych było wyrządzenie szkody majątkowej (np. utrata zarobku, wskutek utraty klientów, którzy dali wiarę oszczerczym wypowiedziom).

    Zniesławienie oraz zniewaga, oprócz tego że są naruszeniem dóbr osobistych w rozumieniu prawa cywilnego stwarzającym podstawy do dochodzenia ww. roszczeń, są też przestępstwami na gruncie prawa karnego. Zgodnie bowiem z art. 212 kk kto pomawia inną osobę o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu (tak jest w moim przypadku, gdyż autor (-ka) komentarza zarzuca mi, że jestem adwokatem łamiącym prawo) lub prowadzonej działalności podlega karze grzywny albo karze ograniczenia wolności, a jeśli czynu tego dopuścił się przez środki masowego komunikowania, także karze pozbawienia wolności do roku. Dodatkowo sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, PCK lub inny cel społeczny oraz, na wniosek pokrzywdzonego, podać wyrok skazujący do publicznej wiadomości. Te same kary oraz środek karny (nawiązka), stosownie do treści art. 216 kk, są przewidziane wobec osoby, która znieważa inną osobę w jej obecności albo nawet pod jej nieobecność lecz publicznie lub w zamiarze aby zniewaga do tej osoby dotarła.

    Pokrzywdzony może zatem, oprócz powództwa cywilnego w sądzie cywilnym, wystąpić do sądu karnego z tzw. prywatnym aktem oskarżenia (w wyjątkowych wypadkach może to uczynić prokurator) i żądać wydania wobec sprawcy wyroku skazującego.

    • Ja nie mam 15 nicków, ja RAZ tu napisałem,a ty masz teorie spiskowe. Raz już pan Z TP przepraszał za te pomówienia bo wiedział,że adresy IP są różne. To, że ktoś myśli podobnie, nie oznacza, że mam potrzebę klonowania myśli pod innymi nickami. Ale sprawdź to i przeprosisz. Oficjalnie proszę Admina o potwierdzenie czy pisałem tu pod ilomaś nickami. Czy tylko to jeden mój wpis w tym wątku. Panie Macieju, taka prośba.
     I nikogo nie obraziłem, zapytałem czy to jest konstytucyjne pisać na fladze Polski bohomazy i czy ci „Trzemeszeńscy patrioci” urodzili się w Trzemesznie. Ja tak.
     Pytania proste,a ty się wyłącz z rozmowy bo marnie ci idzie cytowanie GIODO bo sam się kopiesz w kostkę.

 20. Czyżby skończyły się Wam argumenty, drodzy TP? Pokaż mi gdzie tu jest zniesławienie. Może poczytaj trochę o tym. Łatwiej postraszyć sądem i prokuratorem niż odnieść się do zarzutów, np tych, o braku szacunku do symboli narodowych.

  • Gorszy Polaku, definicje postaw patriotycznych są różne, czy ktoś komuś narzuca jakiś model na siłę ? My swój patriotyzm budujemy czynami, słowem, oficjalnie – każdy może je ocenić, krytykować ? Według Palikota patriotyzm, to sprzątanie kup po swoim psie, według Ewy Kopacz patriotyzm to płacenie podatków, a wedle byłego prezydenta to jedzenie czekoladowego orła 3 maja. Odczucie o jakimś wykluczeniu to nadinterpretacja.
   Jeśli Pan uważa, że dobra barw, symboli narodowych i flagi są gdzieś przez nas znieważane, proszę zgłosić to do odpowiednich organów ścigania – ja nie będę do Pana rościł żadnej pretensji, ponieważ na naszym transparencie widnieją ważne dla nas symbole ( a przecież o ich dobro chodzi ), czy łączenie ich jest złamaniem prawa – niech to osądzą mądrzejsi od nas. Z tym, że obawiam się, że Pana troska o te symbole nie wynika z szacunku do nich, a z próby uderzenia w nas.
   Nie prowadzimy statystyk, kto gdzie się urodził, to bez znaczenia. Podziały między Polakami są sztuczne, media celowo antagonizując naród, społeczeństwo, więc lepiej poświęcić czas na coś milszego niż oglądanie, czytanie tego typu mediów. Ja chce zakopać ten sztuczny podział, ponieważ odsuwa on nas od prawdy w wielu obszarach naszego życia.

   Napisał Pan:

   Ciekawa gra słowna by uwielbić siebie nad ten ciemny lud. Pycha przemawia. Gra trudnych słów, złożone zdania.

   Ja nie uważam, że ktoś jest z ciemnego ludy, odpisuję tak jak potrafię najlepiej, najszczerzej – szanując opinię innych – jednocześnie mając swoje zdanie. Żaden człowiek nie jest gorszy od drugiego, ani lepszy – proszę o tym pamiętać. I dalej:

   Tak się Polakom nie odpowiada bo nie każdy taki mądry jak panowie z TP.

   Polacy to bardzo mądry naród – twórczy, pracowity, pełen dobrych otwartych ludzi – jeśli ma jakieś wady to wynikają raczej z indywidualnych cech charakteru. Nie rozumiem myślenia o ciemnym ludzie i tego stwierdzenia, że nie można się komunikować na takim poziomie. Nie chcę wiedzieć z czego wynika takie myślenie.
   Polecam używanie google translatora i sam go często używam, by wiedzieć co piszą w FR, w Skandynawii lub we Francji, nie znam tych języków ? Więc skąd takie zdziwienie ? Żeby odebrać informację, że” biedni uchodźcy – szukający schronienia przed wojną” walczą regularnie z policją ( napędzani również przez środowiska anarchistyczne z różnych krajów ), próbują dostać się do prywatnych mieszkań obywateli, demolują ulicę i wstrzymują ruch na autostradzie ? Administracja francuska nie panuje nad częścią swojego terytorium, i nie jest wstanie zapewnić bezpieczeństwa swoim obywatelom. Kraśko do spółki z panią Pochanke tego Panu nie powiedzą. Po to jest Panu potrzebna logika zdania, żeby sedno artykułu wyłuskać ?

   Wie Pan co mają wspólnego środowiska GP ( reprezentowane przez Samuella Pereire – niech Pan sobie lepszą lekturę znajdzie, mogę coś polecić jeśli Pan chce ) i antyfaszytowskie Gniezno ? Cenzurują nie wygodne dla ich widzenia świata informacje, co skazuje ich na łatkę nieobiektywnych, złą wolą zbudowanych. Nie zdatnych do dyskusji – cały czas udowadniają to, moje zablokowane konta na kilku portalach.

   • Pytam o konkrety,a otrzymuję jakieś bajki o Kopacz, Palikocie i Komorowskim. Tchórz. Ja pytam prosto – czy mazanie pierdołów na fladze Polski to nie blamaż? Konstytucja mówi jasno-biało-czerwona flaga.Nie ma nic o napisach. A gdy napiszę tam niecenzuralny wyraz? Brzydki,żebyś Pan pojął?
    I drugie pytanie oczywiste: Ilu z Was może się mianować „Trzemeszeńskimi patriotami”? Pomijam patriotyzm, bo to względne pojęcie,aczkolwiek trzemeszeński to urodzony w Trzemesznie. Nie prowadzicie statystyk czy żaden z Was się tu nie urodził? Ja się tu urodziłem,a któryś z Was?
    Dwa proste pytania i nie chcę ściemy o czekoladowym orle.

 21. Nie jestem członkiem,ale im sprzyjam. W poście wyżej nie ma zniesławienia,ale wcześniej są i widzę to jako osoba z zewnątrz i boli mnie to, więc i pewnie oni to zauważyli. Może nie wiedzą,że z takimi jak ty, piszącymi pod 15 nickami można zacząć walczyć i to skutecznie. Komentarzy niestety nie usuniesz i dowód wisi w internecie. Ja ze swojej strony, jako osoba ze środowiska prawniczego jestem im w stanie pomóc.

  • Panie Kolo jesteśmy w pełni świadomi możliwości prawnych w temacie, dlatego często sugeruje swoimi wpisami, że internet jest prawie anonimowy. Jest anonimowy do momentu, w którym ktoś się zdecyduje, żeby nie był. Kroki prawne, to ostateczność, której nikt nie chce. My działamy z otwartą przyłbicą, mając czyste ręce. Podkreślam, my musimy ze sobą rozmawiać, musimy szukać nici porozumienia, szanować siebie nawzajem – budować wspólną przyszłość, koegzystować dla wspólnego dobra, nawet różniąc się elementarnie.

   • To niech mi Pan 🙂 Maciej powie co myśli o wydarzeniach z Trybunałem Konstytucyjnym. Tu. No i odpowie na moje pytania pod 1 nickiem,nie 15toma jak twierdzi ten burak,przedmówca.

  • Przeprosisz mnie za te oszczerstwa o 15 nickach, prawniku z łaski bożej.Prosiłem Admina by się ustosunkował. Nie mam 15 nicków,a jeden, jak jedno własne zdanie. A ty czujesz spiski jak paranoik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj