Strona główna Kultura Spotkanie z Jarosławem Lewandowskim

Spotkanie z Jarosławem Lewandowskim

3046
2

W przyszły piątek – 28 lutego o godzinie 17:00 w Domu Kultury –  odbędzie się spotkanie z Jarosławem Lewandowskim, telewizyjnym ambasadorem naszego miasta.

Wydarzenie poprowadzi redaktor Stanisław Kaszyński.

Jak informuje na swojej stronie internetowej Dom Kultury w Trzemesznie, Jarosław Lewandowski jako wysoko ceniony i popularny dziennikarz telewizyjny, po dwudziestu latach pracy, w pełni zasłużył na czołowe miejsce w gronie najznakomitszych postaci Trzemeszna.

Urodził się 26 grudnia 1969 r., a mieszkając wraz z rodzicami w pobliskich Rudkach uczył się w Szkole Podstawowej w Wymysłowie. Jego bliska więź z rodzinnym miastem kształtowała się aż do matury w trzemeszeńskim Liceum w 1988 r.

Z powodzeniem podtrzymywał ją również podczas studiów uniwersyteckich w Toruniu. Wtedy też ujawnił swoją pasję dziennikarską, podejmując współpracę ze studiem radia studenckiego.

Wyniesione stamtąd doświadczenia doskonalił m. in. w Radio Toruń i Radio Gra. Jednak swoim dziennikarskim talentem najtrwalej zaistniał w ośrodku TVP3 w Bydgoszczy, z powodzeniem pełniąc funkcje prezentera, redaktora i wydawcy, głównie w codziennym magazynie informacyjnym „Zbliżenia”, z którym zawodowo związany jest od 1997 roku.

Już w sierpniu 2003 r. relacjonował dla wszystkich programów informacyjnych TVP misję polskich żołnierzy w Iraku. Później w podobnym celu wyjechał również do Afganistanu.

Pracował również w telewizji w Warszawie, między innymi jako prezenter i wydawca w TVP INFO. Za swój kunszt dziennikarski był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany.

2 KOMENTARZE

  1. nasz czlowiek w wiadomosciach ! jak co zlego beda kazali przeczytac o trzemesznie ze kogo po pijaku zlapali z urzedu to sie nie przeczyta i git bedzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj