Strona główna Kultura Sportowcy czytali dzieciom

Sportowcy czytali dzieciom

3897
15

W całym kraju trwa XVII Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku przebiega on pod hasłem „Sportowcy Czytają Dzieciom”.
Z tej okazji w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka pojawili się goście – trenerzy sportowi – Sławomir Kupś i Marcin Jakubiak.

Przeczytali bajki Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zanim jednak przystąpili do czytania, porozmawiali z dziećmi na temat korzyści płynących z uprawiania sportu i wszelkich rodzajów rekreacji ruchowej.

Opowiedzieli też o swojej pracy trenerskiej zachęcając jednocześnie maluchy do uprawiania sportu. Zademonstrowali  kilka prostych ćwiczeń, które wykonali razem z dziećmi i ich paniami.

Oby po tym spotkaniu spełniło się w praktyce hasło przyświecające dzisiejszym zajęciom – „Szklany ekran zamykamy – rolki, piłkę wybieramy”.

15 KOMENTARZE

 1. O mój Boże! Pana Kupsia to kojarzę jako trenera dzieci i młodzieży, mającego na swym koncie w tej kwestii sporo sukcesów ale p. Jakubiak?!?! Dzwońcie po „R” bo konam ze śmiechu 😀

  • ja nie konam, ale faktycznie przesada! ….????
   ” Wielka to przewaga- nic jeszcze nie zrobić. Ale nie jej nadużywać”. ( Antoine de Rivarol )

 2. a coz to za osiagniecia ?
  jest jeden Trzemesznianin ma osiagniecia w triatlonie i pasje tez plywacko-nurkowe to nikt nie pomyslal aby go zaprosic – wstyd

  • Może pani rozwinąć myśl ” robić swoje”?
   Pan Jakubiak powinien uderzyć się w pierś , bo sportowiec z niego żaden! W przypadku tego wuefisty robić swoje to znaczy prowadzić lekcje na 100%
   Pedagogowi nie przystoi naciaganie rzeczywistości i zanim zdecyduje się na udział w wydarzeniu niech przemysli następnym razem, czy będzie to właściwe.

 3. Super 😊 oby więcej rodziców, sportowców, nauczycieli, babć, dziadków przychodziło do przedszkola i czytało dzieciom.One bardzo tego potrzebują i bardzo to lubią.Wpływa to korzystanie na ich rozwój.

 4. Inicjatywa jak najbardziej na TAK ale tytuł artykułu mocno przesadzony. Myślę sobie, że p. Jakubiak znalazł się w tym miejscu bo jest radnym – do sportowca mu barrrdzo daleko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here