Strona główna Różne Sportowa dekada

Sportowa dekada

639
4

W sobotę na boisku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzemesznie zgromadzili się członkowie Międzyszkolnego Klubu Sportowego wraz z rodzicami, sponsorami i sympatykami klubu, aby świętować jego 10-lecie. Dla młodych uczestników przygotowano konkurencje rekreacyjne, ale także opiekunowie przeszli chrzest sportowy biorąc udział w meczu piłkarskim. Były także atrakcje dodatkowe w postaci trampoliny, mechanicznego byka i kuli wodnej.

Około godziny 13 zostały wręczone podziękowania dla wszystkich, którzy wspierają MKS ale najwyższe wyróżnienia trafiły do prezesa Sławomira Kupsia i jego współpracowników tworzących kadrę trenerską.  Pięć wyróżnień wręczył prezes Szkolnego Związku Sportowego Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk.

W związku z tak szczególną okazją zapytaliśmy prezesa Sławomira Kupsia jak wspomina początki MKS-u: Inicjatorem powstania klubu był Mariusz Kowalczyk przy pomocy trzemeszeńskich nauczycieli. Była to odpowiedź na brak sekcji w sporcie trzemeszeńskim i chcieliśmy, aby lokalne dzieci miały szansę się rozwijać. W tym czasie powstawało wiele KS-ów w związku z programem ministerialnym i był wtedy dobry grunt do założenia szkolnych klubów sportowych. Zebrało się 15 pasjonatów, którzy chcieli coś zrobić z tym sportem w Trzemesznie i taki był właśnie początek.

Z klubu wyrosło kilku bardziej znanych sportowców, kogo by Pan wymienił:  Flagową sekcją naszego klubu jest piłka nożna, a tutaj nie ma zwycięzców indywidualnych. Jednak można wymienić kilka dobrych drużyn, którzy wygrywali na szczeblach województwa. W tym roku także zajęliśmy drugie miejsce w województwie wielkopolskim w kategorii 12-latków. Sukcesy widać także w sekcji lekkoatletycznej, gdzie nasi podopieczni trafiali później na przykład do Zawiszy Bydgoszcz, można tu wymienić chociażby Klaudię Trzcińską czy  Pawła Gorzelańczyka. Wiadomo, że sekcje tenisa ziemnego i siatkówki są bardziej rekreacyjne ale są równie ważne w naszym klubie. Szanujemy to, że te dzieciaki odnoszą sukcesy na swoim poziomie. Oni wygrywają przede wszystkim ze samym sobą, żeby zmobilizować się i ruszyć z domu.

Czy klub planuje rozszerzać działalność: W tym roku powiększyliśmy sekcję piłkarską o dwie grupy żaków i grupę naborową (przedszkolaki). Pozostałe sekcje rozwijają się w swoim zakresie i na tym się skupimy.

 

 

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here