Strona główna Kultura Spartakiada z okazji Dnia Inwalidy

Spartakiada z okazji Dnia Inwalidy

846
13

W ubiegły piątek w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie odbyła się spartakiada z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy. Imprezę zorganizowali Urząd Miejski Trzemeszna, Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan oraz Stowarzyszenie „Teraz”.

Na uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Polskiego Związku Diabetyków i Stowarzyszenia „Promyk” czekało 6 konkurencji sprawnościowych. Dodatkowo zorganizowano test wiedzy o zdrowiu, w którym uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych organizacji.

W każdej konkurencji wyłoniono najlepszych zawodników, którzy zostali nagrodzeni medalami. Na ręce każdej z organizacji wręczono też statuetkę za udział w spartakiadzie. Imprezę zakończył słodki poczęstunek.

Wśród gości obecni byli m.in. Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski, burmistrz Krzysztof Dereziński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Ludwik Macioł.

13 KOMENTARZE

 1. Starsi ludzie a jacy aktywni. Tylko nie wiem po co tam był poseł. (jak głosował ten Pan w sprawie szkół w Trzemesznie ? )Pokazywać się przy fikołkach to każdy potrafi .

 2. Lubię Urząd i stowarzyszenie Teraz. „Teraz” to wolontariusze ,trzeba to docenić i pochwalić. Ta trzecia instytucja to, jakoś tak, jest mi dziwnie obojętna.

 3. Inwalida to nie brzydkie słowo? Ty masz brzydko w głowie, bo brzydkie wyrazy to np. du.a, ku..a, ch..,
  Inwalida to brzydki wyraz? Puknij się w swoja brzydką głowę. Ty rzeczywiście jesteś sprawny inaczej… Inaczej!!!!!!

 4. Masz prawo nie znosić słowa „inwalida”. Masz prawo- jak ktoś Cię tak nazywa- czuć się gorszy. Każdy człowiek ma prawo do swoich uczuć i doznań życiowych. Ty nie znosisz słowa „inwalida”. To Twoje odczucie. Ktoś inny jest uczulony na inne słowa. To nie znaczy wcale, że to słowo należy do brzydkich słów. Istnieje w języku Polskim i jest używane również obok słowa „:” niepełnosprawny” lub „sprawny inaczej”.
  Mnie bardzo denerwuje określenie ” sprawny inaczej” .Mam swoje prawo źle się czuć na to określenie, ale wiem, że jest w użyciu i to akceptuję!

 5. -inwalida
  -inwalida wojenny
  – A jak by brzmiało :” sprawny inaczej wojenny?”
  -To jednak to słowo „inwalida” nie jest takie brzydkie, bo mówimy inwalida wojenny.

 6. To są emeryci i renciści a nie inwalidy ,może tylko paru to są inwalidzi bo od innych to energia tryska jak od młodziaków inwalida to ma grupę orzeczoną przez ZUS .A tam są sami emeryci…..

  • Błędne tłumaczenie. To ja- ma pomylone wszystkie pojęcia i nie wie o czym pisze.
   Toż ten „inwalida” określa sam siebie, że jest „sprawny inaczej”. A jak jest sprawny inaczej, to znaczy, że jest niepełnosprawny, czyli jest inwalidą. Na przyszły raz nazwać tak: spartakiada z okazji Dnia Inwalidy i Emeryta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj