Strona główna Na sygnale Śmigłowiec na ratunek 45-latkowi

Śmigłowiec na ratunek 45-latkowi

25076
39

Dzisiaj w południe do trzemeszeńskiej przychodni lekarskiej „Luxmed” zgłosił się 45-letni mężczyzna, mieszkaniec Trzemeszna, z raną ciętą brzucha. Jego stan wskazywał również na możliwość zakażenia koronawirusem.

Na miejsce został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował w rejonie ulicy Borowskiego.

Pod przychodnię skierowano strażaków z Trzemeszna i Gniezna oraz policję. Przyjechał również burmistrz Krzysztof Dereziński.

Ostatecznie pacjent nie trafił na pokład śmigłowca. Został przetransportowany do szpitala przez karetkę pogotowia ratunkowego.

Jak nas poinformowała Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, na podstawie informacji uzyskanej od pracowników ochrony zdrowia wynika, że najprawdopodobniej doszło do samookaleczenia.

Dyrektor gnieźnieńskiego sanepidu Anna Stejakowska mówi nam, że o zdarzeniu poinformował stację lekarz trzemeszeńskiej przychodni. Pacjent został skierowany na oddział zakaźny do Poznania. W tej chwili służby sanitarne oczekują na potwierdzenie czy został tam przyjęty.

W tym momencie nie ma podstaw do zamknięcia przychodni. Może to się stać dopiero po potwierdzeniu ze szpitala specjalistycznego. Sanepid podjął jednak pierwsze czynności, ustalane są między innymi osoby, które miały kontakt z tym pacjentem. Musimy spokojnie zaczekać za informacją z oddziału specjalistycznego. W tym momencie nie możemy absolutnie mówić o przypadku koronawirusa w Trzemesznie, a jedynie o jego podejrzeniu” – uspokaja A. Stejakowska.

Załoga śmigłowca, w uzgodnieniu z ratownikami z karetki, zadecydowała, że pacjent do szpitala trafi drogą lądową” – poinformowała nas rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Justyna Sochacka.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

39 KOMENTARZE

 1. z raną ciętą brzucha. Jego stan wskazywał na możliwość zakażenia koronawirusem

  To mamy rozumieć, że ludzie którzy są zakażeni koronawirusem tną sobie brzuchy !?? tak mamy to rozumieć

 2. Dlaczego zostało narażonych tyle służb.. Policja była potrzebna? Jeden zastęp straży w zupełności by wystarczył.. Policja bez masek..

 3. Propaganda i tyle teraz wszystkie przypadki śmiertelne to koronawirus A gdzie ludzie co umierają na raka itp nagle ozdrowieli.my z domów nie mamy wychodzić A służby mundurowe bez zabezpieczeń żenada mandaty za zgromadzenia powinni dostać 😎

 4. Widać właśnie jak państwo dba o tych którzy na codzień muszą walczyć z koronawirusem, podczas gdy wielcy politycy siedzą bezpiecznie w domach. Szacun dla wszystkich służb, szczególnie dla tych, którzy nie mogli pracować w kombinezonach!!

 5. A szczególne brawa dla tych ameb umysłowych, które MUSIAŁY koniecznie wyjść w czasie kwarantanny, zrobić zbiegowisko, żeby podziwiać śmigłowiec… XXI wiek…

 6. Nic nie dzieje bez powodu . Widocznie służby były potrzebne. Ktoś również musiał zabezpieczyć teren przy lądowaniu medi koptera. A z pana burmistrza to zejdźmy bo też człowiek chciał ocenić sytuację w końcu rządzi naszą gminą i miastem. W tak trudnym okresie bądźmy ludźmi, i szanujmy się wzajemnie.

 7. Dużo zdrowia dla tego pana;Dziękuję ratownikom,policji i wszystkim którzy pomagają nam w tym trudnym czasie.Pozdrawiam

 8. Ile ludzi tyle narzekań.
  Zawsze będzie komuś się coś nie podobać.
  Ludzie zapominają o tym, żeby sobie pomagać, żeby szanować, żeby być dobrym dla siebie, robią z niczego wielka aferę, obgadują, obmawiają, tylko pytanie…po co?
  Patrzmy na siebie, na swoje drzazgi w oku i żyjmy jak normalni ludzie bo nie wiadomo co dalej będzie się działo w tak ciężkich dla nas czasach.

 9. W Tym mieście sami debile!!! Jest wirus ogarnijcie mózgi pierdusy!! Powinniście się cieszyć że tak miasto reaguje a nie będą Ci kazać w domu umrzeć… za tydzień możesz nie jeden z drugim potrzebować takiej pomocy.. Brawo służby!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj