”Słoma z butów” trafiła do sądu

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Trzy lata temu, 13 czerwca 2014 roku, doszło do podpisania umowy o współpracy gminy Trzemeszno z firmą Remondis. Powstała wówczas spółka Remondis Aqua Trzemeszno. Aktowi podpisania nadano wówczas uroczysty charakter.

Towarzyszyły mu występy ”Strzechy” i ”Kantaty”. Cała uroczystość odbyła się w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Podniosły nastrój wydarzenia został jednak zakłócony przez ostrą wymianę zdań pomiędzy burmistrzem Krzysztofem Derezińskim i mieszkańcem Ostrowitego Markiem Walczakiem. Gdy burmistrz wchodził do budynku, M. Walczak wypowiadał głośne, krytyczne uwagi na temat postępowania K. Derezińskiego w sprawie prywatyzacji Trzemeszeńskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Burmistrz nie pozostawał dłużny – zachowanie M. Walczaka nazwał chamskim, wyraził się też o nim, że wystaje mu “słoma z butów”.

Mieszkaniec Ostrowitego poczuł się dotknięty tymi określeniami. Zażądał zadośćuczynienia finansowego i skierował pozew do sądu. Zawarł w nim również inne sytuacje, w których miał być obrażany, między innymi na posiedzeniach komisji Rady Miejskiej, a także w prasie.

Rozstrzygniecie nastąpiło 20 lipca w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Sąd oddalił powództwo w całości. W ustnym uzasadnieniu stwierdził między innymi, iż M. Walczak prowokował burmistrza do takich zachowań.

M. Walczak nie zamierza się poddawać. Według niego, sąd niezbyt wnikliwie zajął się całą sprawą. Między innymi nie przesłuchał wszystkich wskazanych przez niego świadków, dlatego wystąpił z wnioskiem o uzasadnienie wyroku. Zamierza się od niego odwołać.

Jeśli jednak wyrok zostanie utrzymany w mocy, M. Walczak będzie musiał zapłacić koszty sądowe i zwrócić burmistrzowi koszty zastępstwa procesowego.

Przypomnijmy – temat “słomy z butów” po raz pierwszy pojawił się w mediach na łamach portalu Trzemeszno24.info.  Link do archiwalnego artykułu |TUTAJ|.

17 Komentarze do ”Słoma z butów” trafiła do sądu

ogloszenia
 1. abdrzej napisał(a):

  Sąd oddalił powództwo w całości. W ustnym uzasadnieniu stwierdził między innymi, iż M. Walczak prowokował burmistrza do takich zachowań.

  ciekawa wykładnia, to znaczy ze jak ktos mnie prowokuje i udowodnie to przed sadem i nazwie go burakiem, ze sloma mu wychodzi butami i uszami i ze smierdzi jak szop to bedzie ok
  hmm cos ten sad malo obiektywny ciekawe chyba pojde do sasiada ktory mnie wkurza sprowokuje fo i nawrzucam mu
  dobre

 2. Wódz napisał(a):

  Walczak zajmij się swoim życiem

 3. mieszkaniec Ostrowitego napisał(a):

  Wierzyć się nie chce, że taki finał ma ta sprawa. Dla mnie Pan Walczak to rezolutny chłop mający swój honor. Brak honoru widać u …

 4. jeNczmien i pszeZyto z buta ? napisał(a):

  eeeee dobrze ze nikt nikogo burakiem nie nazwl bo by do parlamentu w Unji trafilo

 5. ostrowite napisał(a):

  Widac ze maja za duzo kasy aby sadom placic za nienawisc panie W.JA BYM WOLAL TE PIENIAZKI PRZEZNACZYC NA COS POZYTECZNEGO A NIE KASCIE DAWAC ZARABIAC ALE TO TYLKO POLAK.

  • swiente napisał(a):

   Moja kasa po drugie nikt nie będzie mnie obrażał po trzecie ja nie korzystam z adwokata z
   urzedu jak Andrzej z O co dwa lata temu udawał milionera i na zebraniu wolał konstytucję przegrał dwie sprawy w dwóch sądach Gniezno Poznań a teraz udaje że. .. i poradzę sobie z Burmistrzem są nowe dowody sąd nie przesłuchal podanych swiatkow poradzić sobie potrafię ale mam pytanie czy burmistrz Miasta może korzystać z kancelarii która obsługuje Urząd Miasta gdyż jest to sprawa prywatna to znaczy pozwany jest Krzysztof Derezinski a nie Burmistrz Miasta trzemeszna to tyle wyjaśnienia pozdrawiam

   • Mieszkaniec napisał(a):

    Skoro jest pozwany jako osoba prywatna, to może sobie korzystać z każdej kancelarii. Z tej nienawiści, to sam swojej logiki już chyba nie rozumiesz :-D.

 6. Wódz napisał(a):

  W burmistrzem chciał być dobre razem z tym z PZU HA HA

 7. rejestrator napisał(a):

  Dlaczego nie można zrozumieć? Dowóz do szkoły brak przewoźników nie ma chętnych drogi zaorane popielewie lubiniu a co przeczkolu rok szkolny 1 o9 burmistrz ucieka z komisji przed Walczakim bo nie SPOMNE o soltysie z Ostrowitego kcieli zrobić pokazowe a okazało się że to Mw dał się poznać jako chłop z jajami nie pęka i.mowi prawdę obnaża nieudaczne działania władz miasta z Burmistrzem na czele zachowania burmistrza dziś były karygodne ten pan nie posiada żadnych znamion szacunku dla ludzi którzy chcą prowadzić znim rozmowę dyskusje panie Marku takich więcej mieszkańców no i pan Zbigniew daliście czadu szedł pieszo do domu

 8. temida napisał(a):

  Pan Walczak ,któremu wg Pana Burmistrza “słoma z butów” przegrał sprawę w sądzie, a powinien wygrać. Jeśli nawet ten chłop z krwi i kości “sprowokował”, to Pan Burmistrz jako człowiek z trochę większym wykształceniem powinien znać sposoby zachowania się w takiej sytuacji. A nie od razu łubu dubu.

 9. temida napisał(a):

  Dodaję pochwałę tytułu artykułu dowcipnego i prawdziwego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado