Strona główna Różne Sinice nitkowate sprawcami zatrucia ryb

Sinice nitkowate sprawcami zatrucia ryb

3782
3

We wrześniu br. w kruchowskim jeziorze doszło do zatrucia ryb. Czynności w tej sprawie podjęli policjanci pod nadzorem prokuratora oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, który pobrał i zbadał próbki wody.

Jak nas poinformował prokurator Radosław Krawczyk z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie, organy ścigania zostały powiadomione o tym fakcie przez przedstawiciela gospodarstwa rybackiego.

Zawiadamiający nie był w stanie podać przyczyny zanieczyszczenia. Pod uwagę brane było między innymi przedostanie się ścieków z kanalizacji sanitarnej lub pobliskiej myjni samochodowej.

Badania laboratorium WIOŚ wykluczyły działanie jakichkolwiek czynników zewnętrznych. Stwierdzono natomiast występowanie sinic nitkowatych – bakterii mogących wywoływać tego rodzaju zatrucia, a także zmiany barwy wody.

W tej sytuacji nie ma podstaw do wszczęcia postępowania karnego – informuje prokurator.

3 KOMENTARZE

  1. Jak można nie wiedzieć jaka jest przyczyna
    powstawania glonów . Wystarczy popatrzeć ile ptaków tam przebywa (głównie gęsi)
    i pomyśleć, że te ptaki gdzieś muszą swoje potrzeby fizjologiczne też załatwić,a nie doszukiwać się że ktoś zawartość szamba do jeziora wypuszcza. Gdzie te ptaki to robią , wiadoma sprawa ,a jak kto nie wie, to walą kupy do wody . Choćby całe Kruchowo spuszczało ścieki do jeziora to i tak w niczym nie dorówna tym ptaką .

  2. Wczoraj wstawiliście ten artykuł, a dzisiaj „patologiczny opiekun” już łódką pływa i zastawia sieci na resztę bo już wie, że ryby są zdrowe. Ten pan jest największym szkodnikiem, stanowi większe zagrożenie niż te glony.

  3. Łysinin wytłucze wszystko mają dzierżawę do 2027 zostawią tylko krąpie i jazgry. Wylatowo wytłuczone, Popielewskie to samo. O małych jeziorkach nie wspomnę. Patologia tak jak przedmówca mówi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj