Strona główna Polityka Sensacyjne zakończenie sesji Rady Miejskiej

Sensacyjne zakończenie sesji Rady Miejskiej

2206
52

Dzisiejsze obrady Rady Miejskiej były kontynuacją środowej sesji w Magnolii. Nie uczestniczył w nich burmistrz ani jego zastępca. Z urzędników ratusza obecna była tylko protokolantka. Krzysztof Dereziński skierował pismo do przewodniczącego rady informujące, że nie weźmie udziału w obradach ponieważ o ich terminie dowiedział się dopiero wczoraj około godziny 15:00.

Jak stwierdził, dzisiaj w tym czasie zarówno on jak i jego pracownicy mieli zaplanowane inne zajęcia. Burmistrz w rozmowie z nami dodał, że nie jest „pieskiem na zawołanie”, a dziś właśnie poczuł się jak taki piesek. Dodał, iż na sesji w środę przewodniczący rady Sławomir Peno wspominał, że dalsze obrady mogłyby odbyć się 8 czerwca i on na taki termin był przygotowany. „Istniała możliwość poinformowania mnie o sesji odpowiednio wcześniej” – uważa burmistrz.

Na zakończenie sesji w punkcie „wolne głosy i wnioski” głos zabrał radny Tadeusz Pawlak. Jak stwierdził, nic tak nie motywuje do lepszej pracy jak pieniądze dlatego też proponuje obniżyć burmistrzowi uposażenie o połowę dodatku motywacyjnego. Nie uzasadnił jednak dokładniej swego wniosku. Przewodniczący podał wniosek pod głosowanie. Za jego przyjęciem głosowało siedmiu radnych – M. Sobieszak, T. Pawlak, Z. Matelski, S. Peno, K. Lipiński, M. Dalewski, D.Bisikiewicz. Wstrzymali się od głosu M. Dziel, M. Behnke, L. Macioł, G.Koperski. Nikt nie był przeciwny. 

W rozmowie telefonicznej K. Dereziński nie chciał komentować tej sprawy. Stwierdził tylko , że jest bardzo zaskoczony. Również T. Pawlak pytany o szczegóły takiej decyzji odmówił komentarza. Nikt nie podał dokładnych wyliczeń. Nieoficjalnie mówiono, że dodatek funkcyjny wynosi około 2000 złotych ,co oznaczałoby obniżkę uposażenia o około 1000 zł. Dzisiejsze głosowanie było tylko intencją radnych. Żeby obniżyć uposażenie burmistrzowi radni muszą podjąć stosowną uchwałę.

O innych tematach poruszanych na dzisiejszej sesji napiszemy niebawem.

52 KOMENTARZE

 1. Sesje nie zwoloje sie z dnia na dzien w Magnoli bylo zaplanowane w ubieglym roku a tu szybko rach ciach p,Matelski gdzie wy pracujecie co nagle to po diable i tak rzadzicie.

 2. Panie Pawlak. Wielki szacun. Odbieram Pana ruch nie jako chęć dokopania koledze tylko desperacką próbę pomocy jemu. Bo jak mu inaczej otworzyć oczy, żeby zauważył jak sie stacza.

 3. Nikt nie był przeciw. Dyziu, widzisz to??? Nikt ! Do czego doprowadziłeś? Jeśli mogę coś radzić to nie szukaj przyczyn zbyt daleko od siebie.

 4. CZY MIESZKAŃCY MIASTA NA TAKIEGO BURMISTRZA ZASŁUGUJĄ MASZ PON HONOR TO NIE RÓB WSTYDU NAM I RODZINIE BO CAŁY POWIAT SIĘ ŚMIEJE Z CIEBIE A TERAZ TO JUŻ NIE PRZELEWKI(SKOŃCZ WASC PROKURATURA. REMONDIS)

 5. Burmistrz musi zrozumieć , że jak każdy pracownik podlega ocenie.My wszyscy jesteśmy jego pracodawcami a radni nas reprezentują. Pan Pawlak wie, że jeśli pracownik nienależycie wykonuje swoje obowiązki to musi poczuć po kieszeni. Szkoda, że mamy tak mało przedsiębiorców w radzie.

 6. A kiedy się miał dowiedzieć skoro od czwartku do niedzieli Urząd nie pracował. Dowiedział się w poniedziałek i to powinno wystarczyć tym bardziej że sesja zwołana była na godz. 15.30. We wtorek .Czyli po godzinach pracy urzędu i jeszcze jedno zgodnie ze statutem Przewodniczący musiał ją zwołać w ciągu 7 dni ponieważ była to kontynuacja przerwanej sesji.Powinien pan to wiedzieć panie Burmistrzu prawie 20 lat w samorządzie a nie porównywać siebie do pieska takie słowa nie przystoją Burmistrzowi. WSTYD.

 7. I tutaj macie wynik wyborów,byli kandydaci godni do tej funkcji i pracowici,p.otowała,p.Piechowiak znający się na pracy w gminie i jej rządzeniem to wybraliście takie zło

 8. Jaja juz im zgnily od tego siedzienia wazne ze zdazyli obiadek zjesc bo tak sie napracowali a nie wiedza ze to za nasze pieniadze .

 9. Obywatelu wstyd to robi nam cala rada jak mozna bylo tak dlugo siedziec w magnoli i tylko tyle spraw omowic najesc sie zdarzyli az tak zglodnieli biedaki mogli za swoje zaplacic jak w domu obiadu nie zjedli.

 10. Pan asystent skarbnik żal mi was taka kasa i bez problemu można się spodziewać że będzie płacz czasy nie pewne rzeczy do zrobienia w sumie nie wiem czy to jest dobrze tak wypowiedzi nauczyciela burmistrza wstyd mi za niego zapłacić za bardzo nie podoba mi się podoba mi się podoba

 11. Wszyscy o remondisie a o szkolnictwie w szkole 1 to już nie? A o braku miejsc w przedszkolach to już nie? A o placu Wojciecha to też nie?

  • Może dyrektorką Jedynki też trzeba obciąć motywacyjne to do pracy zaczną przychodzić bo na razie nic tam nie załatwisz. Wzorują się na burmistrzu i siedzą na L4.A w dyr. Dwójki to nawet bez L4 nie ma w szkole. Taka gmina pieniądze brac to pierwsi pracować mają inni za nich.

   • Tez mam wrażenie że „jedynka schodzi na psy”. Biblioteka ciągle nieczynna, dziś dzień dziecka jestem ciekawa czy jakieś atrakcje dla dzieci będą. Maszyna do waty cukrowej zakupiona, do popcornu też. Czy dzieci maja a tego jakiś pożytek???

 12. Pan Pawlak zachował się jak należy. To,że nikt nie był przeciw, niech Pan Burmistrz rozważy jaka jest o nim opinia w Radzie i w Trzemesznie. Radni zachowali się też przyzwoicie, jesteśmy jako wyborcy zadowoleni. A Pawlak to pokazał jak powinno dbać się o Gminę.

 13. Kto nie rabotajet ten nie kuszajet , mawiał klasyk i miał rację. Czyżby nawet w Trzemesznie miała nastąpić normalność?

 14. No i dobrze bo Rada jest wybrana po to aby tez miedzy innymi pilnowac porządku i jeżeli jest taki sposob aby skłonić burmistrza do pracy to jestem ZA
  Po to jest zastępca by pomagał a nie oboje sie w łóżkach położą i byle do pierwszego 🙂

 15. Uzasadnienie jest takie że tego człowieka nigdy nie ma w gminie,nigdy nie wie o pilnych sprawach,naobiecuje a przeważnie słowa nie dotrzymuje wiem co piszę.Radni obudzcie się bo to od was zależy czy nadal w gminie będzie dziadostwo czy nie.NO a TYCH KILKU RADNYCH DZIADKÓW AŻ ZAL ,ŻE NIE MAJĄ SWOJEGO ZDANIA.

 16. Dyrekcja z jedynki też ma prawo chorować. Od pilnowania żeby szkoła pracowała jak należy jest inspektor. A widać, że ta szkoła już nikogo nie obchodzi.

 17. POWIEM KROTKO WSZYSCY WLODARZE W TEJ NASZEJ KOCHANEJ GMINIE POWINNI WSPOLPRACOWAC RAZEM A NIE SIE TYLKO RZREC JAK PSY DLA DOBRA NAS WSZYSTKICH JAK TE NASZE MIASTO OCENIA PRZECIEZ CZYTAJA NAWET ZA GRANICA CO SIE U NAS DZIEJE.

  • A gdzie nasza radna bezradna Wiśniewska;czyżby już urlop wakacyjny wzięła?!!!😆niech w końcu weźmie się do roboty ,a nie mydli tylko oczy swoim wyborcom😡

 18. KTO W PRACY PAN PRZEWODNICZACY CZY ZASTEPCA CHYBA BYLI ONI DOBRZE PILNOJA GMINE TYLKO ROBIA TO I SIE ZAJMOJA TYM CO NIE MAJA .

 19. Zapapieżyliśmy Polskę pomnikami, a u nas w Trzemesznie malutcy radni zapapieżyli trawnik koło Biedronki.
  Owego zapapieżania tak bardzo chciał unikać Jan Paweł II, ale jak ktoś nic nie wie o Jego pokorze, intelekcie i świętości to w taki prostacki sposób obniża autorytet Papieża niemal do zera.
  Nigdy nie podważę świętości Jana Pawła II, ale zawsze będę uważać, że trawnik imieniem JP II jest dla Niego więcej niż dyshonorem.
  Ojcem słowa „zapapieżenie” jest jeden ze znanych księży.

  • widac ze głównego zainteresowanego zabolałkomentarz bo podszyłsie pode mnie 😛 zeby skomentowac no to co po małym jeszcze bo juz nie urośniem 😛

 20. Do Przedsiębiorcy 2 – człowieku nie rozumiesz że właśnie urzędnik czyli ten kto zna się na administracji jest właściwy do kierowania gminą,gdyby burmistrzem był Gotowała czy Piechowiak to nie byłoby takiego dna,byli tyle lat i wyglądało to przyzwoicie ,byli to ludzie pracy a nie to co mamy teraz ,jedne pośmiewisko !!!!!wszyscy z nas się śmieją,to co ostatnie lata jest patologią w umysłach niektórych ludzi staje się normą i to jest wielkie zagrożenie,do władzy muszą dojść ludzie przygotowani i doświadczeni ,koniec .kropka

  • Do „Wyborcy ” wy a jeden tak mówią starzy towarzysze ha,ha,ha,dosyć tego cyrku z udziałem pseudo urzędników dla tych Panów tylko kasa się liczy i stare układy. Mówię stanowcze NIE.

 21. Do sąsiada ze sportowej, Panie sąsiad a Pan był dzisiaj w pracy, wpis o 14.43 , no dobra żartuje i kiedy Pan bierze urlop też mnie nie interesuje, co to jest urlop wakacyjny? Wakacje to mają dzieci w szkole, a dorosli ludzie mają najczesciej 26 dni urlopu, niekoniecznie w lipcu i w sierpniu chociaż może kazdy by chciał w takie najfajniesze miesiace.
  Rozumiem, że sasiad ze sportowej to tylko taki nick, bo jak znam ludzi ze sportowej to tam mieszkają bardzo porzadni ludzie, ktorzy jak coś do kogoś mają to nie boją się powiedzieć tego prosto w twarz, a może boli i uwiera, ze i ta przez dlugie lata omijana w inwestycjach częśc naszego miasta zaczyna coś zyskiwać.
  To osiedle ze stadionem , wieżą ciśnień i naprawdę fajnymi zadbanymi posesjami jest naprawdę ladne, mam nadzieję, że Rada Miejska wraz z władzą wykonawczą zadba również o pozostałe ulice, to taki moj obywatelski kulturalny głos z prośbą o wzięcie go pod uwagę. Wszyscy tutaj piszący również ponosimy odpowiedzialność jak nas postrzegają , moze my też powinniśmy zadbać o jezyk dyskusji no i poziom.

  • Jestem już emerytem na zasłużonej emeryturze i przyglądam się wszystkim moim sąsiadom celebrytom z ulicy Sportowej,szkoda,że ten chodnik to nie z mojej strony😂

 22. Gratuluję zasłużonej emerytury, hobby nie komentuje kazdy ma prawo do swoich ulubionych zajęć, przykro mi , że chodnik nie po Panskiej stronie , pozdrawiam i milego przygladania sie życzę oraz zdrowia.

 23. ręce mi opadają jak przeczytałem o tej sesji to ci radni dostają diety a pan burmistrz zafundował im obiad za nasze podatki tak im się spodobało że morze liczyli na sutą kolacje pieczone golonka i piwko bardzo dobrze zrobili że wyprosili to dziadostwo salka jest wolna w alumnacie tylko pleban by kolacji nie fundował co do zmiany nazwy placu to powinno być po staremu pan marek nie powinien się angażować dosyć świętości w całym kraju nazwa konstytucji lub kodu to by było rozsądne co do pana burmistrza to życzę mu następnej kadencji widać że panu zazdroszczą tego stanowiska co do radnych to sama mądrość stać by było na lepszych

 24. Nie wiem czy można bardziej poniżać urząd Burmistrza nic obecnie nam panujący, poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, a miałem iść na tą radę zadać Panu Burmistrzowi dwa pytania, ale znów by go nie było – więc splot przypadków zadecydował, że nie straciłem swojego cennego czasu …

  Pytanie mam kolejne:

  Jakie to zaplanowane działanie miał Pan Burmistrz w tym czasie, i jego pracownicy ? Konkretnie, bo te tłumaczenia dla idiotów nie przejdą ?! Co takiego ważnego robił Burmistrz, zastępca i asystent – przypominam, że Burmistrz ponad roku temu mówił o likwidacji etatu asystenta ?

  Tragedia, zobaczcie trzemesznianie jak młody Burmistrz sobie radzi, KOMUNIKUJE SIĘ ze swoimi mieszkańcami:

  http://www.wykop.pl/link/3199907/najmlodszy-prezydent-w-polsce-marek-materek-jak-widac-mlodzi-potrafia/

 25. Bardzo podoba mi się postawa i pomysł Panie Tadeuszu. Cieszę się, że jest taka osoba w składzie rady.
  Burmistrz zapomniał, że jest dla ludzi i tłumaczenie, że nie jest pieskiem na zawołanie jest prymitywne.
  Jesteś burmistrzu dla społeczeństwa, nie dla samego siebie. Trochę wysiłku w sprawach mieszkańców i gminy chyba większość od Pana oczekuje skoro wybrali na to stanowisko. Jeśli natomiast nie zależy mu na sprawach to po co brał udział w wyborach na to stanowisko? Brak odpowiedzialności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj