Strona główna Na sygnale Samochody i wyposażenie dla jednostek OSP

Samochody i wyposażenie dla jednostek OSP

4978
15

Wczoraj w świetlicy trzemeszeńskiej OSP odbyło się uroczyste przekazanie samochodów i wyposażenia dla jednostek z terenu miasta i gminy, zakupionego lub pozyskanego w mijającym roku.

W spotkaniu wzięli udział m.in. burmistrz Krzysztof Dereziński, przewodniczący RM Benedykt Nitka, radny powiatu gnieźnieńskiego Marek Gotowała, komendant gminny związku OSP RP w Trzemesznie Piotr Dzięcielak, przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie Mieczysław Leśny oraz prezesi i naczelnicy jednostek OSP.

Podczas wydarzenia przekazano symbolicznie kluczyki do trzech samochodów – fabrycznie nowego Peugeota Boxera (OSP Trzemżal), Star-a 244 (OSP Wymysłowo) oraz Żuka ze zbiornikiem wodnym (OSP Jastrzębowo). Jak mówi Piotr Dzięcielak, jest to pierwszy w historii rok, w którym przekazano jednocześnie aż 3 pojazdy.

Dodatkowo do jednostek trafiło wyposażenie – w tym m.in. hełmy strażackie renomowanej firmy Rosenbauer, ubrania bojowe, komputer, rzutnik i drukarka.

Po uroczystym przekazaniu sprzętu odbyło się spotkanie opłatkowe Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Trzemesznie z przedstawicielami władz samorządowych.

Warto wspomnieć, że Star 244 do OSP Wymysłowo trafił dzięki uprzejmości Tadeusza Bąkowskiego, wójta Gminy Kiszkowo, który przekazał samochód bezpłatnie. Pojazd służył wcześniej w Dąbrówce Kościelnej i był wyceniany na około 12 – 13 tys. zł.

15 KOMENTARZE

  1. Drodzy strażacy
    Jeśli ktoś będzię chciał kalendarz to sobie kupi sam więc przestańcie łaźić ze swoimi kalendarzami po domach!!!

    • Zezłomowany za 15000,00 a ja szambiarkę za 18000,00 nabyłem. Pełną zaznaczam. Niemam jeszcze zezwolenia na zrzut do trzemeszeńskiej fosy. Na sylwestrową noc czekam bo wtedy różne rzeczy można podrzucać prawda? Bramy się kiedyś wystawiało i podpierało snopkami drzwi.

  2. Były kradzieże na listonosza hydraulika cyganke wnuczke gazownie na policjanta i abw ale na strażaka jeszcze chyba nie było?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj