Strona główna Różne Są pieniądze na węgiel dla szkół

Są pieniądze na węgiel dla szkół

3316
18

Po dzisiejszej sesji Rady Miejskiej uczniowie, rodzice i nauczyciele mogą odetchnąć z ulgą. W tym roku nie zabraknie pieniędzy na ogrzewanie szkół, a co za tym idzie, nie zanosi się na wprowadzenie w naszej gminie nauki zdalnej.

Uchwałą rady przeznaczono dodatkowe 206.700 zł na zakup węgla. To oczywiście dobra informacja dla placówek ogrzewanych tym paliwem. Dotyczy to Szkoły Podstawowej nr 1, szkół w Kruchowie i Trzemżalu oraz Przedszkola nr 1.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych ogrzewany jest gazem. Z tej samej kotłowni korzystają budynki Szkoły Podstawowej nr 2 przy pl. Kosmowskiego.

Budynki „dwójki” przy ulicy 1 Maja ogrzewane są pelletem. Jak wcześniej informował burmistrz Krzysztof Dereziński, zgromadzono już odpowiedni zapas tego opału. Przedszkole nr 2 – podobnie jak osiedle bloków – ogrzewane jest z kotłowni „Veolii”.

Przeznaczone dziś środki mają starczyć do końca stycznia przyszłego roku. Pieniądze na zabezpieczenie pozostałego okresu grzewczego maja być uchwalone w przyszłorocznym budżecie.

18 KOMENTARZE

 1. I gdzie są teraz ci co tak tu krzyczeli że zamkną szkołe, że dzieciaki będą w zomnie siedzieć, że będzie zdalne itp. itd? Śmieszni wieczni krytykanci.

  • Skoro przy tak wysokich cenach węgla cudownie znalazły się pieniądze na węgiel to pytanie jest zasadnicze. Gdzie wcześniej te pieniądze się podziewały?

   • pieniadze tylko PIS moze dawac i je dane 13,14 i pincet plusy zadna inna parja mi tyle nie dala i nie psiocz pan na pis bo nie pozwole gdyby nie pis to bym mósiała isc do pracy !

    • K…. a!!! Ani Rząd ani Adrian ani PiS nie daje żadnych pieniędzy. Nie daje bo ich nie ma. Są to Nasze pieniądze bezczelnie wyrywane z naszych kieszeni. Społeczeństwo perfidnie z dnia na dzień jest okradany a Ty nadajesz o jakimś dawaniu? Kiedy ludu przebudzisz się z tego amoku?

     • Pewnie, a mogli powiedzieć „piniendzy nie ma i nie będzie” byłoby to najprostsze rozwiązanie /no chyba że znaleźli by w Zakopanem/.

 2. Pytanie,czy wystarczy do końca tego roku,czyli do 31.12.2022,bo zima da swoje pewnie w pierwszych miesiącach przyszłego roku,czy środki pozwolą zabezpieczyć do końca roku szkolnego

   • Anonimie, chyba wyraźnie napisano że do końca roku, więc od nowego roku nowy budżet i nowe wyzwania to chyba jasne, a jeżeli chodzi o to że ze względu na brak opału mogłaby być prowadzona nauka zdalna to nie byłoby mowy bo rząd zabroniłby takiej możliwości ,więc nie było wyjścia pieniądze na ten cel musiałyby się znależć, więc nanonimie włącz minimum rozumowania i trochę myślenia

     • Anonimie nieroztropny i nic nie wiedzący o finansach publicznych, to co napisał parafianin poniżej to jest odpowiedź na twoje bzdury, jeżeli jest prawdą że gmina zamierza zaciągnąć kolejny kredyt w wysokości 2,5 mln zł na pokrycie deficytu, to świadczy że zadłużenie tej gminy spłacamy zaciągając kolejny i to niemały kredyt a to już jest dla gminy bardzo niebezpieczne, idziemy w bardzo złym kierunku ……. , otwórz myślenie i rozumowanie, to wiele nie kosztuje i nie trzeba brać kredytu !!!!!!!!

  • Glupia gadanina typowego polaczka, co będzie jak zabraknie, czarne chmury, byle tylko krytykować, gadać bez sensu i się nakręcać. Typowy polaczek pseudo finansista. Polecam martwic sie od razu co będzie twoim mózgiem jak będziesz tak bez przerwy klepał idiotyzmy

 3. Czy prawdą jest ze na podsluch K. Brejzy wydany tylko na niego samego 50 mln pln ? z naszych podatkow ? to ja bym chyba wolal na leczenie ludiz to dac niz jednego goscia za tyle kasy podsluchiwac i to jeszcze Izrael przytulił te kase. no ludziska czas sie wziac do roboty zakasac rękawki i za miseczke ryżuniu zapie..ć ja mam nocke dzis to szarpne roboty z Parocu

 4. Ktoś pisał wyżej, że burmistrz ma pieniądze na węgiel ale węgla nie ma.
  Drobne sprostowanie.
  Gmina nie „śmierdzi groszem”, gdyż szuka banku, który ją wesprze (o ile można to nazwać wsparciem).
  Właśnie ogłosiła przetarg na… udzielenie kredytu m.in. na finansowanie deficytu …
  Kwota kredytu niespełna 2,5 mln zł. To nie pomyłka. Niespełna dwie i pół bańki!!!
  A oni chcą sobie urząd robić po zawodówce kiedy na deficyt trzeba kredyt brać.
  Wyborców burmistrza trzeba wychwalać w niebogłosy.
  Dziękujemy Wam za takiego managera!
  Dziękujemy Wam za takiego wodzą!
  Dziękujemy, że taki raj na ziemi nam wszystkim ufundowaliście!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj