Strona główna Różne Ruszyła modernizacja pomnika Kilińskiego

Ruszyła modernizacja pomnika Kilińskiego

3664
18

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją pomnika Jana Kilińskiego. Dotyczą one przede wszystkim schodów, które pokryte zostaną płytami z granitu strzegomskiego. Podstopnice wykonane będą z granitu polerowanego.

Zmieni się też sama konstrukcja schodów. Wysokość poszczególnych stopni rożni się bowiem dość znacznie, po modernizacji będą one równe. Cały pomnik zyska też nowe podświetlenie.

Prace mają się zakończyć do końca listopada. Wykonuje je mogileńska firma „Gremex”, a ich koszt to 46500 złotych. Przypomnijmy, że niedawno wymieniono na nowe stojące obok pomnika maszty do flag.

Otoczenie pomnika słynnego Pułkownika nabiera więc nowego blasku.

18 KOMENTARZE

  1. Panie Jankowski, a był na to przetarg, wczesnie się Pan zabierasz za tego typu prace, nie lepiej i korzystniej byłoby jeszcze w grudniu?, dobrze że o tej porze jest jeszcze w miare pogoda, nie było wcześniej czasu ?

  2. Zbędny wydatek. Szkoda, że brak środków w gminie na dofinansowanie szkół. Szatnie proszą się o remont, rury na wierzchu, cienkie niebezpieczne wystające metalowe wieszaki. Brak szafek, dzieci dźwigają codziennie ciężkie plecaki, o skutkach nie muszę pisać. Brak podstawowego wyposażenie klas. Monitoring w szkole jest, ale na jakim poziomie funkcjonalności? Można tak wymieniać bez końca. Litości, czy naprawdę ważniejsze są parki, skwerki, pomniki itd. Te inwestycje są potrzebne, ale nie powinny być priorytetem w gminie. Mam nadzieję, że większość ma podobne zdanie, tylko kto na odwagę mówić o tym głośno.

    • a po co.. przeciez od 30 lat sa tam te gwozdzie, szatnie coekawe czy radni jak przychodza na sesje tam nie wieszają swoich kurtek

  3. W tym zacofanym kraju remontują i stawiają tylko pomniki i kościoły. Reszta jest zbędna. Koscioly proszę za swoje zaskurniaki a nie moje podatki remontowac macie Wiernych

  4. Jak zwykle Trzemesznianom nic się nie podoba i są wiecznie nie zadowoleni ! Pewnie lepiej żyć życiem innych a nie swoim to umiecie najlepiej !!!

  5. panie Sławku
    chodzi o to, skoro nie ma pieniedzy na podatawowe sprawy to po co robic cos na pokaz.. zusy z marmurow a na opieke medyczna czy szkoly brak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj