Strona główna Różne Ruszyła budowa ścieżki rowerowej

Ruszyła budowa ścieżki rowerowej

1424
23

Już niebawem można się będzie poruszać pieszo i rowerem przy drodze krajowej nr 15, pomiędzy firmą „Paroc”, a skrzyżowaniem w Rudkach. Trwają prace przy budowie ciągu pieszo – rowerowego o szerokości 2 m. Budowę w całości finansuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawcą jest firma Skanska.

Koszt inwestycji to 1.214.000 złotych.

Na odcinku w pobliżu „Paroc-a” konieczne jest przykrycie rowu. Prace przy układaniu rur spowodowały pewne utrudnienia, ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. Żeby ścieżka mogła być zrealizowana w pasie drogowym należało wyciąć drzewa pomiędzy ulicą Fabryczną i Rudkami.

Prace mają być zakończone do końca roku.

23 KOMENTARZE

 1. Z mojej obserwacji wynika, że większość rowerzystów i tak nie korzysta ze ścieżek. Mimo, że duże pieniądze wykładane są na budowę ścieżek i chodzi o bezpieczeństwo poruszających się na ścieżkach – oni i tak jadą sobie ulicami lub „15”. Oczywiście nie posiadają nawet kamizelek odblaskowych.
  Szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym jest to dla nich bardzo niebezpieczne. Może należałoby rozpatrzeć kwestię pouczeń i mandatów. Jest ścieżka to musisz się po niej poruszać. Nie wspomnę o blokowaniu ruchu w punktach newralgicznych.

  • Jakby ścieżki były dobrze zbudowane to rowerzyści by jeździli. A tu trzeba co chwile zatrzymywać się bo światła albo pasy. Jedyny fragment który jest idealnie zrobiony dla ułatwienia życia to od pasów drogi krajowej 15 do Rudek gdzie zostanie skończony ciąg dalszy ścieżki rowerowej.

   • Na blokach jedyny pragmatyczny efekt budowy tych ścieżek jest taki, że dzieciaki mają gdzie śmigać i uczyć się jeździć na wszystkim co ma kółka, mając do dyspozycji równą nawierzchnię … Ale ten efekt chyba nie zaważył na budowie ścieżki między blokami …

   • Rowerzyści nie będą jeździć bo są pasy światła pod górkę a może za ostre zakręty…. Śmiech , zawsze coś nie pasuje a za jazdę drogami w pobliżu których są ścieżki powinien być 5 stòw mandat… To lepiej spuścić im powietrze z kòł a jeżdżą rolkowcy.

  • W odpowiedzi do „Niedogodzisz” – zastanów się co piszesz! Szanujmy przepisy, a każdemu będzie dobrze! Trzeba tylko myśleć! Ścieżki rowerowe są potrzebne, ale trzeba je respektować i jeśli takie istnieją to „jednośladowcy-rowerowcy” niech jadą takowymi. Kierowcy „czterokółkowi” niech też mają możliwość normalnego poruszania się. Pozdrawiam!!!

 2. I oto odkryto i wzruszono zalegające pokłady odpadów azbestowych . Brawa dla władzy ! Co jeszcze dostaniemy za niespodziankę ?
  Osobiście mam propozycje . Przy początku i końcu ścieżki proponuję uruchomienie sprzedaży masek przeciwpyłowych .
  Tyle się mówi i pisze o azbeście . Widać , że do niektórych nie dociera ani słowo mówione ani pisane .
  Trzemesznianie ten teren jest skażony . Azbest nie rozpłynął się jak ubiegłoroczny znikomo padający śnieg .

  • powdychaja sobie troche azbestu to stojac nad grobowa deseczka wspomna ze mogli isc z transparentem pod urzad i cos zrobic bo Burmistz bierze gruba kaske no a azbescik jest wdychany 🙂 brawa dla trzemeszniakow ze umieja walczyc o swoje Brawa od Gniezna

  • Czy wiesz co oznaczają litery CMG – Całe Miasto Głupców . Myślę , że dalszy komentarz na temat głupców jest zbyteczny .
   PS.
   Nie jest moją intencją urażanie mieszkańców powiatu mogileńskiego . Jeśli kogoś uraziłem za moją ripostę , przepraszam . Oczywiście z wyłączeniem CMG .

  • Chodzi o to gdzie ta ścieżka powstaje… a powstaje w najszerszym odcinku drogi krajowej miedzy Lubiniem a Kalina gdzie poruszanie się nie jest aż takie straszne. Wykorzystanie jej bedzie znikome bo niby kto nia ma sie poruszać. A sa u nas takie problemowe odcinki dla rowerzystów przy krajówce jak Lubiń – Cytrynowo – Bystrzyca lub Wymysłowo – Rudki. Tam by się przydała bardziej ścieżka.

 3. Witajcie!
  Dzisiaj znowu jechałem przez kawałek „15” przy „Fabryce”. Przykro patrzeć! Jakiś czas temu posadzono drzewka po obu stronach między „Fabryka” , a CPN-em. Dzisjejszy widok to dla mnie szok!
  Po jaką cholerę było sadzić te drzewka?! Dzisiaj z jednej strony (jadąc w stronę Gniezna)wycina się wszystkie drzewka (młode i kilkuletnie)! Czy warto poświęcać przyrodę (i nakład finansowy) dla „jednośladowców” którzy i tak nie respektują ścieżek rowerowych?
  Mieszkam daleko od Waszych stron. Bardzo lubię przyrodę, ale to co u Was jest to po prostu dramat dla wszystkiego – przyrody i kierowców.
  Jednośladowcy i tak pojadą po swojemu, a kierowcy będą pomstowć!!!!!!
  Pozdrawiam!!!!!!!!

 4. Chroń nas Boże,od nawiedzonych ekologów!!!Lubię i kocham przyrodę,ale ona ma służyć nam!Niedługo o ścięcie jakiegoś krzaka,trzeba będzie pytać Brukselę:)

 5. Ścieżka jest potrzebna przy dużym nasileniu ruchu na 15. Na ulicę Fabryczną dojeżdżają rowerami lub pieszo pracownicy PAROCA , IZOTRANSU, kierowcy ,którzy są na parkingu udają się po jedzenie do miasta, pracownice Alwexu dochodzą z Rudek do pracy. Pytam się oponentów ścieżki rowerowej, dlaczego ci ludzie mają narażać zdrowie i życie poruszając się skrajem drogi ? Komu przeszkadzać będzie ścieżka rowerowa podnosząca bezpieczeństwo ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj