Strona główna Różne Ruszają zapisy na szczepienia dla seniorów

Ruszają zapisy na szczepienia dla seniorów

2566
0

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia będą mogły zapisywać się osoby, które ukończyły 70 lat. Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 26 stycznia.

Na terenie Gminy Trzemeszno szczepienia będą wykonywane przez Przychodnię NZOZ „Zdrowie” tj. „ZDROWIE” DOROTA BIAŁEK, BEATA BYTTNER, RAFAŁ BIAŁEK, EDWARD ZAŁĘSKI SPÓŁKA JAWNA.

Szczepienia będą wykonywane na terenie Hali widowiskowo – sportowej przy ul. Piastowskiej 11 w Trzemesznie od wtorku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:30 oraz w poniedziałki od 13.00 do 18.00.

Harmonogram rejestracji:

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

1) Od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
2) Od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Jak możesz się zarejestrować?

1) Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2) Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3) Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Punktem szczepień na terenie Gminy Trzemeszno jest Przychodnia NZOZ Zdrowie, ul. Kopernika 19a, 62-240 Trzemeszno, nr telefonu: 61 415 43 46, 603 110 074.

WAŻNE! Jeżeli masz trudność z dotarciem do punktu szczepień, możesz skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu. Potrzebę skorzystania z transportu zgłoś w punkcie szczepień – Przychodni NZOZ Zdrowie, ul. Kopernika 19a, 62-240 Trzemeszno, nr telefonu: 61 415 43 46, 603 110 074.

Poniżej do pobrania klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych, formularz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (konieczny przy dokonaniu rejestracji) oraz kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID- 19.

Prosimy, aby na umówiony termin szczepienia stawić się z wypełnionym „kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19” oraz „Oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych”.

Druki możliwe do pobrania w Urzędzie Gminy – biuro podawcze pok. nr 5 przy ul. Dąbrowskiego 2.

Apelujemy do rodzin seniorów o pomoc przy dopełnieniu formalności związanych z procedurą szczepień.

UWAGA!

Pacjent zgłaszając się na szczepienie musi mieć e-skierowanie. E-skierowania zostaną wystawione poszczególnym grupom wiekowym według harmonogramu ustalanego zgodnie z Narodowym Programem Szczepień.