Strona główna Różne Rusza przebudowa targowiska miejskiego

Rusza przebudowa targowiska miejskiego

398
5

Na wejściu na targowisko miejskie w Trzemesznie pojawiły się informacje dotyczące rozpoczęcia prac przebudowy terenu. Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Trzemeszno Nr 307/2013 z dnia 27 maja 2013 roku ustalono dla targowiska lokalizację zastępczą, która będzie się mieściła na terenie utwardzonego placu na osiedlu Piastowskim.  Handlujący mają się tam przenieść już od 27 czerwca br.

Na inwestycję trzemeszeński samorząd uzyskał dotacje unijne  z działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskch na lata 2007-2013, (zakres operacji dotyczących budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowiska stałego). Zgodnie z planem modernizacji działania w kwestii targowiska są spowodowane kilkoma czynnikami W związku z potrzebą uregulowania handlu artykułami rolnymi, przemysłowymi i odzieżą zaistniała potrzeba stworzenia jednego miejsca w którym prowadzony będzie drobny handel w odpowiednich warunkach, pod zadaszeniem oraz z możliwością podłączenia się do energii elektrycznej. Następstwem tego będzie wyeliminowanie handlu obwoźnego z centrum miasta. W tym też celu zostanie zaadoptowane istniejące targowisko miejskie. Obecnie handel odbywa się tam pod namiotami przywożonymi przez osoby indywidualne. Mimo wyznaczonych miejsc sprzedawcy nie podporządkowują się ustalonemu porządkowi narzuconemu przez zarządzającego targowiskiem.

Planowane jest stworzenie usystematyzowanego targowiska ze stanowiskami zadaszonymi oraz niezadaszonymi i miejscami parkingowymi. W ramach inwestycji wymieniona zostanie cala nawierzchnia, ustawione zostaną skrzynki prądowe dla handlujących oraz zainstalowane oświetlenie, które wraz z zainstalowaną kamerą ma zwiększyć bezpieczeństwo w mieście.

Plan modernizacji:

targowisko

 

5 KOMENTARZE

  1. Gdzie miejsce dla samochodów osób tam handlujących?Busami nikt nie będzie wyjeżdżał.Wyobraźmy sobie,że nadchodzi burza.Wszyscy chcą się spakować!Koszmar!!Kierownik inwestycji,jest wyjątkowo odporny na argumenty.Porzednia RM doskonale to rozumiała,torpegując pomysły pana J.Wyśmiała linie które kazał namalować.Czy to „targowisko” to kolejny jego niewypał?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here