Strona główna Kultura Rozstrzygnięto konkurs o tematyce przyrodniczej

Rozstrzygnięto konkurs o tematyce przyrodniczej

1123
5

W ubiegły piątek w Liceum Ogólnokształcącym w Trzemesznie odbyła się pierwsza edycja konkursu „Ciekawe obiekty przyrodnicze Wielkopolski”. Jego celem było wzbudzenie wśród młodzieży ducha patriotyzmu lokalnego i promowania własnego miejsca zamieszkania. Konkurs składał się z dwóch etapów i skierowany został do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i klas trzecich gimnazjum.

Zadaniem uczestników było stworzenie plakatu oraz pokazu około 10 slajdów dotyczących ciekawego miejsce z okolicy. Następnie prace należało omówić przed jury i publicznością. Przedstawione opracowania dotyczyły:

– wzniesienia po byłym wysypisku śmieci w Pasiece, znajdującym się w pobliżu Jeziora Kiełcze,

– wieży widokowej w Dusznie,

– Jeziora Popielewskiego,

– parku „Baba” w Trzemesznie.

Podczas pracy jury, Dariusz Fatla z Liceum Ogólnokształcącego omówił swoją pracę badawczą dotyczącą gatunków roślin z terenu gminy Trzemeszno. Jury przyznało nagrodę główną – laptop – Oliwii Kowalskiej z Gimnazjum w Trzemesznie. Drobne upominki otrzymali pozostali uczestnicy: Klaudia Kasprzyk i Julia Kuchta z Gimnazjum w Trzemesznie oraz Adrianna Piersa z Liceum Ogólnokształcącego w ZSOiZ w Trzemesznie.

Sponsorami nagród byli: Jarosław Narbut „Inf– Projekt” Strzelno, Krzysztof Komór i Marcin Wróblewski „Elprim” Inowrocław, Stowarzyszenie Światowid oraz Rada Rodziców ZSOiZ w Trzemesznie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na następną edycję konkursu.

(ZSOiZ w Trzemesznie)

5 KOMENTARZE

  1. Ja też o takich konkursach chcę wiedzieć. Zmienia moją opinię o szkole na o wiele lepszą. Pokazuje, że mądre konkursy też są.

  2. Skoro o tym się dowiedziałem, to i ja puknę w klawiaturkę w naszej Trzemeszeńskiej sprawie. W telewizji nic o tym nie mówili ani w radiu. Gazet nie kupuję. Myślę, że to nie na pryma aprylys.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj