Strona główna Kultura Rodzice dzieciom w Przedszkolu nr 2

Rodzice dzieciom w Przedszkolu nr 2

1672
8

Występy dzieci przed różnymi gośćmi – również rodzicami – to nierzadkie wydarzenie w każdej placówce oświatowej. Dzisiaj w Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka było inaczej. Wystąpił tam teatrzyk, w którym w role aktorów wcielili się rodzice przedszkolaków.

Ich pociechy towarzyszyły im w roli chórzystów. Występ nosił tytuł „Orzeł Biały” i nawiązywał do wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości. Akcja rozgrywała się w typowym polskim domu, w którym żegnano – i następnie z tęsknotą oczekiwano mężczyzn – którzy poszli na wojnę.

Tytułowy orzeł symbolizował oczywiście Polskę, a rozszarpujące go trzy czarne smoki – kraje zaborcze.

Dorośli aktorzy spisali się znakomicie nie tylko grając swoje role, ale także przygotowując stosowne do tematyki przedstawienia stroje.

Rodzice, którzy odważyli się wystąpić w spektaklu to Roksana Karpińska, Marta Krysińska, Paulina Olszewska, Magdalena Zygmunt, Aleksandra Szczepankiewicz, Ewa Mroczkowska, Łukasz Glanc, Dariusz Pawełczak, Bartłomiej Baran, Michał Kowalewski, Marcin Kulczak.

Pomysłodawcą i reżyserem była wychowawczyni „Kruczków” – Angelika Mroczkowska.

Za mistrzowską grę publiczność podziękowała małym i dużym aktorom owacją na stojąco.

8 KOMENTARZE

  1. W TYM PRZEDSZKOLU TO WCIĄŻ COŚ CIEKAWEGO SIĘ DZIEJE NIEMA TAKIEJ MONOTONII I POWIELANIA Z ROKU NA ROK TEGO SAMEGO. CIEKAWE, CIEKAWE LICZY SIĘ POMYSŁ NO NIESTETY – BRAWO WY

  2. Nasze przedszkola są po prostu na poziomie. Znam obydwa. A ostatnia inicjatywa przedszkola na osiedlu jest godna dużej pochwały. Gratulacje i tyle !

  3. Do babcia lepiej nie wypowiadaj się na temat konkurencyjnego przedszkola jak nie wiesz, bo słowo ZNAM ,to nie znzczy wiem.A ja wiem, że tak nie jest.

  4. Współpracę przeszkoli widzę przyjazną a nie konkurencję. Jeśli jednak coś gdzieś może czasem zaiskrzyło, to o tym nikt z zewnątrz nie wie!!!
    Dzieci są szczęśliwe w obu przedszkolach.
    Gratulacje dla teatru rodziców w przedszkolu nr 2.
    Świetny pomysł i realizacja!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here