Strona główna Kultura Rocznica śmierci Jana Kilińskiego

Rocznica śmierci Jana Kilińskiego

5030
6

Dzisiaj przypada 201. rocznica śmierci Jana Kilińskiego. Z tej okazji, w samo południe, złożono kwiaty pod pomnikiem bohatera.

Po południu w Domu Kultury można było wysłuchać wykładu dr. Andrzeja Leśniewskiego pt. „Prawdy i mity o Janie Kilińskim”. O godzinie 18:19 (godzina nawiązująca do roku odzyskania niepodległości) pod pomnikiem szewca pułkownika złożono białe i czerwone znicze.

Odśpiewano hymn państwowy oraz „Rotę”, zapalono białe i czerwone świece dymne.

6 KOMENTARZE

  1. tak namawial urzad do przynoszenia zniczy a z tego co widzę po zdjeciach to akcja spalila na panewce
    Wydaje mi sie ze taki juz wyklad bardziej uczci pamiec pułkownika niz chwilowe zapalenie zniczy ktore pozniej wyladuja na smietniku i beda zalegaly na wysypisku a taki np wyklad smieni nei generuje a pozostawia po sobie pamiec o wspomnianym.

    Wyklad powinien prowadzic Vice burmistrz bo patrzac na jego obowiazki wiele ich nie ma do podzialu z obecnie nam panujacym a kto za to placi ?

    • teraz z dyplomem to panie pełne sale słuchaczy…. radny wyczuł temat i szybko licencjat machnal – nie zdziwilbym sie gdyby remondis dofinansowanie zrobil dla swoich pracownikow na studia magisterskie (fizycznych)

  2. jak nie ma takich okrągłych rocznic jak np. 100, 150 czy 200 lat to można obchodzić 201, 202, 203 a jak i to się znudzi to zacznijcie obchodzić 201 i 6 miesięcy, 201 6 miesięcy i 13 dni itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj