Strona główna Polityka Remont musi zaczekać

Remont musi zaczekać

4078
28

Opóźnia się termin rozpoczęcia modernizacji budynku po szkole zawodowej. Na remont i adaptację obiektu na potrzeby Urzędu Miejskiego gmina pozyskała dofinansowanie. Pochodzi ono z rządowego programu „Polski Ład” i wynosi 6.300.000 złotych. Stanowi to 90% kosztów inwestycji.

Do tej pory nie rozstrzygnięto jednak przetargu na to zadanie. Pierwszy termin składania ofert, wyznaczony na 7 marca, został przesunięty na 10 marca, a następnie na 15 marca. Również w tym terminie nie doszło do jego rozstrzygnięcia. Obecnie, jak można przeczytać na portalu e-zamówienia.gov.pl, termin na złożenie ofert to 21 kwietnia.

Ja się dowiedzieliśmy, przyczyną nie jest brak zainteresowania potencjalnych wykonawców, a wielość szczegółowych zapytań, jakie składają zainteresowane firmy.

Przesunięcie terminu związane było z wielopłaszczyznowością przedmiotowej inwestycji (zakresy prac, różnorodność robót itp.) Mając na uwadze prośby ze strony wykonawców podjęto decyzję o przesunięciu terminu składania ofert. Decyzja o przesunięciu terminu składania ofert podjęta została przed terminem złożenia i otwarcia ofert” – napisał w udzielonej nam odpowiedzi burmistrz Krzysztof Dereziński.

28 KOMENTARZE

  • Unia Europejską z coraz większą furią uderza w Polskę. Jesteśmy bezpardonowo atakowani na praktycznie każdym froncie. Począwszy od spraw moralnych, obyczajowych i poglądowych, po przez nasze przekonania religijne, styl życia i polityczne wybory, a na praworządności, stosowaniu prawa i gospodarce kończąc.

   Unia Europejska poprzez komisję europejską i trybunał sprawiedliwości, a przede wszystkim przez intensywne działania Niemiec i Francji, dąży do stworzenia superpaństwa pod germańskim przewodnictwem i Francją w roli teutońskiego totumfackiego. Podejmowana jest próba, aby przewrócić i tak już kruchy unijny porządek, dekapitując państwa narodowe z jakiegokolwiek wpływu na losy swoich narodów.

   Unia odbiera wpływy państw narodowych na wszelkie istotne aspekty polityki wewnętrznej. Narzuca wbrew traktatom, poprzez pełzające rozszerzanie kompetencji unijnych urzędników, nowe rozwiązania legislacyjne ingerujące w najbardziej żywotne interesy poszczególnych państw. Jednocześnie, głównie z inspiracji Niemiec, przygotowywany jest grunt pod zmianę traktatów, które całkowicie przemodelują wewnętrzną geopolitykę Unii, niszcząc państwa narodowe i grzebiąc wśród unijnych dyrektyw poczucie przynależności państwowej.

   Szczególnym naciskom poddawana jest Europa Środkowa. Dzieje się tak z uwagi na najmniejszy staż unijny tych państw i mniejszą od państw starej Unii siłę polityczną i gospodarczą. Jednocześnie, trzeba to przyznać, sukcesy unijne, wśród państw Europy Środkowej, często wynikają z naiwności jej klasy politycznej, albo ze zwykłego przekupywania decydentów unijnymi stanowiskami lub obietnicami fasadowej władzy. Za przykład pierwszej okoliczności może wzorcowo służyć premier Morawiecki, zaś do drugiej i trzeciej, jak peruwiańska czapeczka na rudy czerep, pasuje D.Tusk.

   Jeśli nie uda się zmienić kierunku, w którym pędzi unijna lokomotywa, trzeba liczyć się z tym, że któregoś dnia obudzimy się w Polsce, która już Polską nie będzie. Przestaniemy posiadać swoje prawodawstwo, swoje miejsca pracy i swoje lasy. Co gorsza, zabroni nam się kierować w życiu własnymi zasadami i wyznawać swoje własne poglądy polityczne, religijne i społeczne. Stracimy swoją własność i prawo do przemieszczania się, a Unijny Wielki brat kontrolować będzie każdy aspekt naszego życia. My zaś, nie będziemy mieli siły aby to zmienić bowiem oprócz korporacji i unijnego prawa, staną przeciw nam wszyscy Polacy bezobjawowo oraz nasze własne, rodzone dzieci wychowane w kulturze beki i antywartości

 1. Kto wybrał tego człowieka na burmistrza już prawie dwadzieścia lat temu! I kto kiedykolwiek głosował na niego.

  • panie a na kogo my mieli glosowac ? na obcego ? ten jest nasz ! a nie jakis obcy ! i tak samo w sejmie ! Jarek jest nasz !

    • a kto jest szwabem ? czy to ze z obozu koncentracyjnego wzieli czyjegos dziadka wcielili do Wermahtu oznacza ze ten kto to mowi nie zna historii i powtarza tylko to co mowi TVP

    • a czemu z Jarkiem sie Biden nie spotkal , ksiąze William ? i inni ? czemu Biden poinformowal Anżeja ze na pegasusa w telefonie ? gdzie nasze sluzby ? oooo panie Nasz Ci on i gospodarka i PL nie istotna to ze szpiedzy ruscy hasaja po PL ziemi i licza czolgi na kolei wysylane na ukraine itd.

     Brawo Wielkiej PL i wielkim Rodakom ktorzy zajmuja sie opozycja a nie kontrwywiadem !

     • Chory z nienawiści jesteś i bardzo mało wiesz o Polsce, co dopiero o świecie…

   • Dzień dobry,
    jeśli potencjalni wykonawcy mają aż tyle pytań, to może po prostu dokumentacja przetargowa (na podstawie której składają oferty) była niejasna albo niekompletna.
    A za to to już w/w odpowiada…
    Pozdrawiam
    TDi

    • Nie zawsze jest tak że dokumentacja jest nie jasna. Czasami pytania rodzą się np z zastosowania różnych technologii lub możliwości zastosowanie innego towaru, części lub środków.

   • Nie ma w tej wypowiedzi o (nie)odpowiedzialnych grama nienawiści. Jest znaczące, że – zwłaszcza w mediach to widać – najwiecej o nienawiści i konieczności walki z nią, są ci, którzy od dekad nienawiść wśród nas szerzą. Jest za to bolesna prawda o rzeczywistości naszej lokalnej. Ku przypomnieniu: kto majstrował przy „reorganizacji” szkół w naszej gminie i kto zlikwidował cztery podstawówki (obiecując zyski, a kończąc na stratach, również finansowych, całej operacji)? Kto doprowadził i w jakim, czyim celu do likwidacji tak potrzebnej szkoły zawodowej z taką historią i tradycją? Kto majstrował przy „reformie” komunalki, by skończyć na żenujacej umówię sprzedaży pakietu mniejszościowego, ale skutkującego pozbyciem się „większościowej”, a może jakiejkolwiek kontroli nad zakładem, płacąc podwójnie za zarządzanie, mimo, że nikt nie wie dlaczego i na podstawie czego? Kto kupił za publiczne pieniądze „wyróżnienie” Inwestor Na Medal, ośmieszając nie tylko siebie, ale i nas wszystkich?I wreszcie, jakie jest aktualnie zadłużenie naszej gminy?!

    • Kwota długu wynikająca z Uchwały Rady Miejskiej z dnia 22 lutego 2023 to 20 709 056,62 zł. Mówiąc krótko niespełna 21 milionów złotych. Kogo to jednak obchodzi? Chyba tylko tych, którzy żyją nadzieją, że pokonają obecnie urzędującego burmistrza w przyszłoroczny wyborach. Nadzieja jest matką wiadomo kogo. Obecny burmistrz nawet nie będzie rywalizować w wyborach (co swego czasu zadeklarował publicznie) a i tak wygra. Taki ewenement na skalę kraju, Europy, jak nie Świata.

 2. Ludzie to najmniejszy problem urzędnicy mają gdzie przyjmować petentów, zobaczcie lepiej co dzieje się z przychodnią zdrowia pacjent działa na obsługę jak obcy 👽 tak nas traktują.

 3. No poczekajcie aż ta zawodówka się rozleci i pewna firma rozbierze ach tyłu rządzących i nikt nie potrafi poczciwie zarządzić wybory tylko wybory niech poczekają do wyborów pani Jung będzie wiedziała co xrobic

  • I bardzo dobrze niech się rozleci. Zburzyć to i wybudować od nowa. Nowy budynek to tańszy koszt samej inwestycji jak i późniejszej eksploatacji, gdyż nie ponosi się chociażby niepotrzebnych kosztów przeróbek. Każdy kto sam kiedykolwiek remontował taką starą ruderę wie doskonale, że zdecydowanie lepiej i taniej jest wybudować od nowa. Nie wspominając już o ergonomii. Radni powinni dokładnie przyjrzeć się wszystkim pozycjom w kosztorysie i bacznie przyglądać się temu, co było ujęte w kosztorysie a co faktycznie jest wykonane. Pamiętacie czasy kiedy przed Euro w dzień przywozili na plac budowy autostrady dobre kruszywo a w nocy kruszywo znikało i było wymieniane na zwykłą ziemię? Przypomnijcie sobie. Warto. Rada Miejska pełni funkcję kontrolną w stosunku do działań burmistrza. Stały monitoring prac w postaci transmisji postępu prac budowlanych winnien być normą w tego typu inwestycjach. Są to w końcu pieniądze publiczne a nie prywatne. Radni powinni dokonać szczegółowej weryfikacji kosztorysu pod kątem zasadności wszystkich pozycji kosztorysowych. Trzeba wierzyć w zdrowy rozsądek radnych.
   PS. Radny Lipiński ma świetny pomysł, aby widok z wszystkich kamer będących w dyspozycji gminy był widoczny 24 godziny na dobę dla wszystkich. Wówczas każdy, komu będą przeszkadzać awanturujący się w strefach publicznych będzie mógł na podstawie takowego nagrania na bieżąco reagować. Brawo Kacper.

 4. Po co zawodówka teraz najważniejsze żeby wszyscy byli wykształceni o zanikły zawody wtedy będzie tylko marketowe jedzenie jesteś wykształcony wyprowadzasz się do wielkiego miasta bierzesz duży kredyt wdychasz spaliny i wpieprzasz marketowe jedzenie

  • Wykształcenie nie idzie w parze z wiedzą i tytułami. Tytuły przez to całe lewactwo stają się nic nie warte . Przykład Grety Thunberg, która bez napisanego tekstu przez ojca ,nie umiałaby zamówić pizzy, a otrzyma DOKTORAT honoris causa na wydziale teologi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj