Strona główna Różne Remont dworca znacznie opóźniony

Remont dworca znacznie opóźniony

3985
27

Jesienią 2020 roku rozpoczął się długo oczekiwany remont trzemeszeńskiego dworca PKP. Prace ruszyły wówczas z dużym rozmachem i zaangażowaniem znacznych środków.

Mieszkańcy i podróżni podziwiali szczególnie renowację elewacji. Z wielką starannością przywrócono do dawnej świetności wiele jej detali. Oddanie obiektu do użytku planowano na marzec br.

O problemach z rozpoczęciem tej inwestycji oraz planach inwestora pisaliśmy m.in. |TUTAJ|.

Niestety, jak widać, termin nie został dotrzymany. Od kilku miesięcy prace przebiegają w o wiele wolniejszym tempie. W pewnym okresie były one nawet całkowicie wstrzymane.

O powody tej sytuacji zapytaliśmy przedstawicieli inwestora.

Jak nas poinformowała Agnieszka Jurewicz z Wydziału Współpracy z Mediami PKP S.A.:

Prace na dworcu w Trzemesznie są opóźnione w odniesieniu do pierwotnych założeń i nadal są realizowane. Wiąże się to w szczególności z pandemią, dynamicznym wzrostem cen i opóźnieniami w dostawie materiałów, jak również czynnikami geopolitycznymi. Udostępnienie dworca podróżnym planowane jest do końca br., niemniej ze względu na aktualną zmienność uwarunkowań na rynku budowlanym, termin ten może ulec zmianie”.

27 KOMENTARZE

 1. Nawet dworzec zabrano, takie postępy to nie wiadomo czy nie porzucą budowy na lata. W tym mieście noc się nie udaje.

 2. W Mogilnie remont zaczął się dużo później, a wydaje mi się, ze jest bardziej zaawansowany niż u nas. Może wykonawca miejscowy, a może bardziej przypilnowano. A wydawało się , że będzie tak dobrze …

  • Burmistrzuniu liczy na rozjechanie przez kolej starców, kobiety i dzieci by móc pozyskać dotację na miasteczka liczące 3 i półtysiąca ludków. Chyba pamiętamy plan tego Pana, który mażył o podziale miasta na dwie części. Pięknnie jeździ się ul.Dąbrowskiego. Dojazd do oczyszczalni jest fenomenalny. Bejmy płyną ze wszech stron – ul.Kopernika odrestałrowane winny być do lip ca 2025 – jeszcze za panowania Tej wspaniałej Trójcy św..

 3. jak ktos jest myslacym czlowiekiem i konczyl szkole podstawowa to umie liczyc ile lat juz rzadzi 2 kadencje i jakos winy Tuska, Holowni, lewicy i innych nie powinny byc krzyczane a PSL byl czesto w prawie kazdym rzadzie i co ich winy jakos pis nie wykrzykuje ?

  zwykle to zlodziej krzyczy „lapac zlodzieja” najglosniej

  ten troll co tu tak pluje n atuska to oplacany z rosji bo to putinowi zalezy zeby destabilizowac unie os srodka to jedz pan do rosji jak sie panu Unia nie podoba.

  • Piękna propaganda z Twej strony płynie. Człowieku, na szczęście nie jesteście u władzy! Co by to było, gdyby przez dwa lata pandemii, z kryzysem na granicy z Bialorusią, a teraz wojną w Ukrainie, rządzili Polską ludzie tacy jak Tusk, Kopacz, Komorowski, Nowak, Trzaskowski, albo Bieńkowska. Już w czasach gdy byli u władzy, ich człowiek Sienkiewicz szczerze wyznał, że „Polska istnieje tylko teoretycznie”! Dziś być może już ogłoszona byłaby upadłość Polski (jak kiedyś Grecji, czy Islandii). Na szczęście zostaliście odsunięci i oby tak zostało. To nie tak, że PiS jest cudowny i bez wad, ale lepszy PiS, niż cokolwiek innego na aktualnej scenie politycznej w Polsce!

   • no fakt mamy duzo wiekszy dlug publiczny bo 3x wiekszy niz za Tuska i plot mamy zeby żubry nie przechodzily z Polski do Bialorusi i na odwrót bo czolgow to jakos nie zatrzyma raczej

    iaaa i sprawdz sobie kto byl wykonawca plotu i podwykonawcami bo ponoc rodzina jakas.

    • Ty albo nie czytasz, tylko słuchasz, co Ci powiedzą w TVN, albo celowo wprowadzasz w błąd siebie i innych. Powiedz mi, jakie jest obecnie PKB Polski?

   • Poczekaj jeszcze troszkę i będzie Grecja. W pandemii ponad 100 tyś ludzi zmarło, respiratory do dziś nie dotarły a kasa dawno wydana. Tarcze na których bogacili się cwaniaki bo nasi rządzący rozdawali kasę jak leci a nie tym, którzy powinni dostać. Można by tak wymieniać i wymieniać. Wtedy było państwo teoretyczne a teraz to nawet nie wiadomo jakie. Mój ojciec za emeryturę za tego fatalnego Tuska kupił 1,5 tony węgla a przy tej cudownej władzy, tych rewaloryzacja emerytura wystarcza na 0,5 tony węgla. Normalnie szok jacy geniusze. Pozdrawiam

    • Może za wojnę i pandemię tez chcesz obwinić PiS jak totalnie niekompetentna opozycja? Pewnie i Ty głosowałeś na Dyzia? Skoro tak bronisz wszelkiej irkompetrncji? Trudno z Tobą dyskutować, skoro zamiast faktów i przyczyn przedstawiasz interpretacje polityczne i swoje rozgoryczenia.

     • Do „Propaganda ryje umysły”- przecież za wojnę to już powiedzieli Pisowcy winny jest Tusk to kto tu ma coś zryte:)

     • szczuja tuskiem i kim kolwiek innym byle tylko chronic i krasc a ludzie gapia sie w tv i nic nie robia kazdy inny europejczyk dawno juz by na ulice wyszedl

     • Nikt nie powiedział, że winny wojnie jest Tusk. To ochydnym z Twej strony, że możesz w swojej prywatnej rozgrywce z PiSem takiego fałszywego argumentu używać. Wstydu nie masz! Podobnie jak „anonimowy europejczyk” prowokator, sam nie wyjdzie na ulice, innych namawia, bo już nóżkami przebierają mocodawcy od kat odcięci od koryt i nie mając żadnego pomysłu na Polskę innego jak „nasza prywatna sprawa do chochlowania”, to odwołują się do najbardziej prymitywnego elektoratu, któremu podoba się ***** *** i inne na tym poziomie argumenty. Jak było za rzadow płaczącej opozycji wiemy, pamiętamy i nie zapomnimy!

     • Do „Bezwstydnym pożytecznym” oj to słabiutko słuchasz tych pseudo polityków z PiS, którzy wielokrotnie mówili, że to Tusk odpowiada za wojnę. No a jak to było za tych rządów PO? Była taka inflacja? Była taka drożyzna? Było tyle afer, w których przewalono miliony złotych a nawet już miliardy bo kary za Turów i Izbę Dyscyplinarna nadal lecą.

     • Zen, nie kompromituj się coraz bardziej swoją nieznajomością geopolityki i makroekonomii. To tylko w TVN tak to wyglada prosto, że za całe zło świata odpowiada PiS, a gdy się zmieni władza bad Wisłą będzie wtedy raj na ziemi. A co do afer, liczycie na to, że zapomnimy ilość i skalę afer z udziałem tych, którzy dziś tak przebierają nogami do władzy? A raczej do wpływów i pieniędzy publicznych, od których na szczęście zostali odsunięci!

     • Do „Kompromitacja opozycji” super, że jesteś takim znawcą makroekonomii i geopolityki😄na pewno nie raz słyszałeś jak to ministrowie lub premierzy zachodnich państw podawali się do dymisji bo coś tam zrobili czasami nawet banalnego😄ja u nas nic takiego nie widziałem. Może wiesz a może nie że jak się czymś zarządza, coś robi to w normalnie się ponosi odpowiedzialność a u nas Rząd nie ponosi żadnej odpowiedzialności i jeszcze jest usprawiedliwiany przez takie osoby jak Ty. Pytam Ciebie konkretnie jakie afery za PO i ile my podatnicy za to zapłaciliśmy bo znawca ekonomii wie że Rządy nie mają swojej kasy tylko za błędy płacą podatnicy.

     • Burmistrz za rok będzie wszystkie niepowodzenia zrzucał na PiS i covid. Po raz kolejny lud za watę i kiełbasę na licznych festynach będzie wdzięczny. Nikt inny nie potrafi zorganizować festynów tak jak ta ekipa wzajemnej adoracji. Szkoda, że mieszkańcy tak niewiele wymagają od włodarza. Gdyby wymagali to Trzemeszno wyglądałoby inaczej.

    • Przecież to wina tfuska że węgiel drogi, sprzedawali kopalnie ile się dało, a te które teraz funkcjonują, to całe lewactwo krzyczy żeby je pozamykać .

 4. Mam nadzieję że na tym dworcem nie czekają bezdomni z Trzemeszna by się nie okazało że to nowa melina do chlania.

  • Ma tam być utworzona izba pamięci, której bohaterami mają zostqać obecnie władający. Cześć Im i chwała – raczej na wieki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj