Strona główna Różne Remondis Aqua Trzemeszno na plusie

Remondis Aqua Trzemeszno na plusie

2857
16

W tym roku spółka Remondis Aqua Trzemeszno wykazała dodatni wynik finansowy – zysk za 2020 rok wyniósł 216.340 złotych. W tej sytuacji gmina jako większościowy, 60% udziałowiec spółki, otrzyma swoją część.

Jest to kwota 129.804 zł, która stanowi właśnie 60% wyniku finansowego.

Informował o tym burmistrz Krzysztof Dereziński na obradach połączonych komisji Rady Miejskiej. Jak powiedział, do tej pory tylko raz zdarzyło się, że spółka wykazała wynik dodatni, ale była to kwota zaledwie kilku tysięcy złotych. Tym razem są to bardziej znaczące środki.

16 KOMENTARZE

 1. Spokojnie, za 10 lat gmina zostanie z takimi kosztami na remont oczyszczalni i dróg w mieście, że zostanie bankrutem. Szambiarki i Niemcy wykorzystują moce przerobowe na maksimum.

 2. A ta nadwyżka to nie czasami kasa trzemeszniaków z podwyżek wody, ścieków i obsługi wywózki odpadów (też podwyżka) ? Naprawdę – Goooooooooood neeeeeews – Naprawdę ! Ile z tego zostanie w gminie?

 3. To za te pieniądze. Powinniście dokończyć. Te prace w kolo .stadionu piaskowego i chodniki..od orchowskiej..do gury.podjazd.ichodniki.do.czarneckieg.a parkowa. Bo lase teraz macie w budżecie. Pomyscie nad tym.

 4. Dzień dobry,
  a te 216 tys. to jest już po „opłaceniu” know-how centrali Remondisu(o ile dobrze pamiętam z lat poprzednich 250 tys)?
  Jeśli tak, to-mimo, że gmina ma 60 % udziałów w spółce-otrzymała proporcjonalnie zaledwie niecałe 28 % „zysku”.
  Remondis zaś 72%…
  Pozdrawiam
  TDi

  • Sprostowanie te 250 tys . to tylko za jeden rok zdaje się za 2017 , a za 2016 około 150 tys.
   A reszty „know-how” nie znamy bo zostało to otoczone „tajemnicą” A są następne lata , tak gwoli wyjaśnienia.

 5. no rowem fosa tez swoje wylecialo to mozna mowic o plusie tu ciu tam ciut i jakos sie wyjdzie na swoje. Pytanie brzmi oprocz zysku Remondis jakie w danym roku INWESTYCJE poczynil mowie o nieruchomosciach bo te ruchome to mozna zabrac ze soba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj