Strona główna Sport i rekreacja Rekord frekwencji w nordic walking

Rekord frekwencji w nordic walking

1578
14

Prawdziwym sukcesem organizacyjnym zakończyły się wczorajsze V Otwarte Mistrzostwa Gminy Trzemeszno w Nordic Walking. Na starcie stanęło 92 zawodników. Oprócz mieszkańców Trzemeszna i okolic, na zawody przyjechały osoby między innymi z Bydgoszczy i Poznania.

Widać wyraźnie, że mistrzostwa, które jeszcze kilka lat temu były małą, kameralną imprezą, stają się rozpoznawalne coraz dalej, poza granicami naszej gminy. Organizatorem jest Gimnazjum w Trzemesznie, a pomysłodawcą i koordynatorem Justyna Stankowska. Zawodnicy rywalizowali w siedmiu  kategoriach wiekowych, osobno dla kobiet i mężczyzn.

Trasę 6,5 km najszybciej przeszli – Ireneusz Lubiatowski z Gubina, Roman Woroch z Dopiewa, Robert Adamski z Lubonia. Najszybszą kobietą okazała się Agnieszka Mielecka z Gąsawy, która jednocześnie zajęła wysoką, czwartą lokatę w kategorii open.  Za nią linie mety przekroczyły Agnieszka Kędzierska z Trzemeszna i Sylwia Szymańska z Gniezna. Wyniki pozostałych zawodników dostępne są |TUTAJ|.

Start i meta znajdowały się na ulicy XX lecia PRL.  Trafionym pomysłem okazało się również wykorzystanie terenu pod wieżą ciśnień, gdzie w luźnej, piknikowej atmosferze odbyła się ceremonia zakończenia. Trofea dla zwycięzców zawodów i poszczególnych kategorii wręczali burmistrz Krzysztof Dereziński, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno, dyrektor Gimnazjum w Trzemesznie Sławomir Kupś i jego zastępca Danuta Derezińska.

14 KOMENTARZE

 1. Impreza jak najbardziej na TAK!:D Widać, że organizacja na najwyższym poziomie skoro z roku na rok jest coraz więcej uczestników. Oby tak dalej 🙂

 2. Poza malymi zawirowaniami zwiazanymi z wynikami, impreze oceniam pozytywnie 🙂 Za rok pobijamy kolejny rekord frekwencji !:)

 3. Bardzo dziękujemy za świetną organizację, ale też za przemiłą atmosferę zawodów i w przyszłym roku także przyjedziemy większą grupą .
  Pragnę też wspomnieć o jednej kwestii, bo nikt o tym nie wspomniał,
  że zawodnicy startujący we wczorajszych zmaganiach, zarówno w konkurencji Pań jak i Panów, to czołówka Pucharu Polski !!
  Poziom więc był w tym roku naprawdę wysoki, co oprócz wszystkich walorów zawodów, zapewne stworzyło jej rangę znaczącej sportowo imprezy . Pozdrawiam najserdeczniej

 4. Szkoły pokazują jak robić imprezy. Liceum piękna uroczystość wręczenia świadectw. Gimnazjum pokazowa organizacja imprezy sportowej.

 5. Szkoda ,że zapomnieli o zdjęciu dziewczyn z gimnazjum ,które stanęły na podium.Albo zdjęcia wszystkich zwycięzców albo żadnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj