Strona główna Sport i rekreacja Rajd „z Waldorffem”

Rajd „z Waldorffem”

3953
5

Członkowie i sympatycy Stowarzyszenia „Pod Żaglami” wzięli udział w rajdzie rowerowym pod hasłem „Waldorff nasz, czy nie nasz”.

Nie mogło więc obejść się bez wizyty w Rękawczynie, gdzie 12 lat swojego młodego życia spędził ten znany publicysta, recenzent, a zarazem – znany z akcji ratowania Powązek – wielki społecznik.

Jak zauważyli uczestnicy rajdu, trudno znaleźć tam ślady jego pobytu. „W Rękawczynie nie pozostał w zasadzie kamień na kamieniu z dawnego dworku rodzinnego Waldorffa. Trzeba było brodzić w gęstwinie zarośli, żeby znaleźć pozostałości cegieł, prawdopodobnie pochodzących z domostwa. Jedyną pozostałością po parku są imponujące lipy tworzące aleję wjazdową, którą dumnie pokonywaliśmy naszymi rowerami” – czytamy w relacji z rajdu.

Rowerowa przygoda zakończyła się nad Jeziorem Powidzkim. Trasa liczyła 76 km, co z uwagi na dość silny wiatr nie było łatwym wyzwaniem.

Projekt był dofinansowany przez gminę Trzemeszno w ramach wsparcia organizacji pozarządowych.

fot. „Stowarzyszenie Pod Żaglami”

5 KOMENTARZE

  1. Bardzo mnie cieszą takie inicjatywy.Jak widzę na zdjęciach,pojechali wspólnie tzw.profesjonaliści i amatorzy.Moja wiara w chęć porozumienia między ludźmi nie gaśnie.Pozdrawiam wszystkich uczestników rajdu:)

    • Bardzo cieszą takie żywe historie. Mieliśmy okazję wysłuchać kilku w trakcie naszego rajdu. Przede wszystkim dla nich warto było odwiedzić to miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj