Strona główna Kultura Rajd przejechał przez Trzemeszno

Rajd przejechał przez Trzemeszno

430
14

Zabytkowe samochody z lat 40-tych, 50- tych i późniejszych gościły dzisiaj na placu przy bazylice w Trzemesznie oraz przy jeziorze w Kruchowie. Rajd starych pojazdów był częścią imprezy „Truskawisko”, odbywającej się na terenie gmin Witkowo, Niechanowo, Trzemeszno, Czerniejewo i Gniezno.

Pierwszy zabytkowy samochód przyjechał do naszego miasta chwilę przed godziną 11. W sumie na miejsce dotarło 38 załóg, które musiały wykonać kilka zadań. Jednym z nich było „zbicie” pojazdem jednego pachołka, aby nie przewrócić drugiego. Innym – znalezienie charakterystycznych elementów w trzemeszeńskiej bazylice. Za każdą próbę załogi otrzymywały (bądź traciły) cenne punkty.

Około godziny 11:30 pierwsze samochody dotarły do Kruchowa. Tam członkinie Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla uczestników rajdu kawę i ciasto. Każda z załóg otrzymała też koszyk truskawek. Niemałą atrakcją był zorganizowany zlot strażackich Żuków. Z terenu naszej gminy przyjechało łącznie 5 takich pojazdów – z Wydartowa, Jastrzębowa, Ławek, Gołąbek i Trzemżala. Najstarszy z wozów pożarniczych to samochód OSP Wydartowo (rok produkcji 1971).

Przypominam, że w Kruchowie przez cały dzisiejszy dzień odbywa się festyn pt. „Rekreacyjna sobota”. Szczegóły wydarzenia dostępne |TUTAJ|.

14 KOMENTARZE

  1. Ta Pani w kolorach biało czerwonych to Polka . Zapewniam . Mamy więc braterstwo polsko niemieckie 🙂 . I coś w tym jest :-).

  2. Fajnie czytać takie informacje. Fajna impreza, stare samochody wzbudziły sentyment a truskawki
    wzbudziły apetyt.
    Samochody- łoł!, Och,!,
    truskawki- mniam, mniam!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here