Strona główna Różne Radni za sprzedażą gruntów

Radni za sprzedażą gruntów

2403
74

Radni pozytywnie zaopiniowali sprzedaż działek, położonych na placu Św Wojciecha, zabudowanych pawilonami handlowymi. Z wnioskiem o zakup gruntów zwróciło się trzech przedsiębiorców, którzy posiadają tam swoje lokale. Działki mają zostać sprzedane w trybie bezprzetargowym.

Przedsiębiorcy użytkują ww. grunty od 2000 roku. Są to trzy działki o powierzchniach 162 m2, 133 m2 oraz 179 m2. Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały, przedsiębiorcy pobudowali na wydzierżawionym gruncie pawilony handlowo – usługowe, dlatego sprzedaż działek „usankcjonuje własność nakładów poczynionych na nieruchomości”.

Jedna z osób użytkujących lokale swój wniosek na wykup gruntów argumentuje tym, iż wysokie ceny dzierżawy i ponoszone koszty nie świadczą o wspieraniu przedsiębiorczości przez gminę Trzemeszno. „Wykupienie gruntu na własność stworzy podstawy dla kontynuowania działalności oraz zapewnienia miejsc pracy, co leży w interesie gminy” – twierdzi przedsiębiorca.

Wartość gruntów zostanie oszacowana przez rzeczoznawcę. Na wczorajszych komisjach radni jednogłośnie zagłosowali za zbyciem działek. jednakże ostateczne głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Pawilony na placu Św. Wojciecha

74 KOMENTARZE

 1. Ponawiam pytanie poprzednika ?” Przedsiębiorcy pobudowali na dzierżawionym …..” !!! Grubymi nićmi szyte . Mam nadzieję ,że rzeczoznawca właściwie wyceni wartość gruntów ,które leżą w samym centrum miasta !

 2. Takie miejsce sprzedać???????? To hańba i jawna niegospodarność gminy!!!!!Takie miejsce powinno służyć wszystkim!!!!O ile wiem,tzw.”przedsiębiorcy” nie mieli prawa związać tych pawiloników z gruntem!!!Jeśli tak,powinni zostać ukarani!!!Składam doniesienie do prokuratury,o możliwości popełnienia przestępstwa!!!Radni!Jeżeli tą hańbę przegłosujecie,popełnicie przestępstwo!!!

 3. Własnie jak z pozwoleniem na budowe tych obiektów bo z tego co pamietam to mialo byc tylko na kilka lat pytam sie kto tu znowu zarobil

 4. Nie rozumiem wcześniejszych decyzji . Kto zezwolił na budowę na dzierżawionym terenie ? Można stawiać pawilony na terenie miasta ,ale takie które w każdej chwili można usunąć . Wygląda na to ,że było to zaplanowane od początku . Jakim prawem radni wyprzedają wspólną własność? Pytam się , może kompetentna osoba udzieli odpowiedzi.

 5. do mieszkańca-pisze:
  W planach zagospodarowania przestrzennego z 2006 r. na placu Św.Wojciecha zaplanowany jest ratusz a nie przenośne sklepiki!!!Radni czytajcie!W żadnym centrum miasta nie sprzedaje się atrakcyjnego gruntu dla miasta ,tylko się dzierżawi!!!

  • Nikt nie wydał takiego pozwolenia. Z tego co pamiętam to zgoda na postawienie tych pawilonów była wydana tylko pod warunkiem budowy pawilonów nietrwale przytwierdzonych do podłoża czyli bez fundamentów i tak żeby w każdej chwili można było je zburzyć lub przenieś w inne miejsce. Mam wrażenie że to było zaplanowane od samego początku a właściciele tych pawilonów liczyli na to że mieszkańcy o tym zapomną i jakoś im się uda. Jak można sprzedać działki w centrum miasta? Najlepiej sprzedać wszystkie nieruchomości w mieście, place, skwery itp. Dzięki temu zniknie problem kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości. I ogłoście przetarg na sprzedaż chodników w mieście. Może znajdą się chętni którzy będą chcieli mieć swój chodnik w mieście. Sam kupię alejkę na cmentarz wraz z przyległym chodnikiem i wprowadzę opłaty za dojazd i dojście do cmentarza. 1 zł od osoby a w kondukcie żałobnym trochę ludzi idzie więc kasa poleci 🙂

 6. Sprawa od dawna śmierdząca! To było jawne wykorzystanie stanowisk w mieście, nie trzeba być znachorem by o tym wiedzieć. Bezprawnie postawiono barak, jakby nie było innego miejsca.Teraz kumotry w Radzie chcą przykryć argumentem zwiększenia miejsc pracy. Uzasadnienie, koń by się uśmiał!!! Ujawnić kto był za tym wnioskiem.
  Wstyd, nie szanować mieszkańców, historii Trzemeszna i historycznej zabudowy.
  Pozostało tylko, skierowanie do PROKURATURY.

 7. Ta sprawa od samego początku budziła wątpliwość, a brak zdecydowania mieszkańców doprowadził do tego, że znaleźli się odważni wybrańcy ludu (podać kto), którzy spełnią swój familijno – kolesiowski interes. Co tam prawo, mieszkańcy Trzemeszna i szacunek do historycznego miejsca – placu św. Wojciecha. Plac, jak rozumiem ulegnie likwidacji, podobnie, jak tradycja o św. Wojciechu okazała się fałszerstwem, a Trzemeszno wykreślone z map miejscowości wczesnopiastowskich. Tak to prawda, więcej przy innej okazji. Argument, zwiększenie miejsc pracy, koń by się ośmiał.
  Pozostało skierowanie do PROKURATURY z powiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa. Podpiszę się pod takim pismem.

 8. Panie Matelski -jak tak można!!! tego się nie sprzedaje,każdy wiedział że to będzie dzierżawa jak się decydował na taką formę lokalizacji,nie dopuście do sprzedaży

 9. Czy wszyscy radni byli „za”? Lista popierających byłaby ściągą na następne wybory na kogo na pewno nie głosować. Żenada…

 10. Ja to bym utworzył cos na wzór „trzemeszeńskiech rady wykonawczej mieszkańców” (mw. takie coś) i jak coś (jak ta sytuacja teraz z tymi gruntami) to prosto bym wbijał do Urzędu Miasta do stosownych osób, z kategorycznym rządaniem wyjaśnienia owej sprawy. Oczywiście wszystko ma być na obrazie i na papierze. Może by się nauczyli wtedy rnasi pseudorządzący espektować zdanie i opinie swoich obywateli.

 11. Przetarg otwarty 🙂 dupki żołędne i który by to z was kupił co ?? Który odważył by sie otworzyć tam działalność i zaryzykować zainwestować nie małe pieniądze ? 99% z was nygusy nikt by sie nie odważył ale Drugiemu pozazdrościć to pierwsi do tego. Intelektualne kaleki

 12. Panowie RADNI DOROSILISCIE DO TEGO KOMENTARZA JAKA JEST WASZA MIŁOŚĆ DO SPRAWIEDLIWOŚCI NIE BYŁO NA DZWON PIENIĘDZY ALE ROZDAWAĆ DZIAŁKI TAKIM JAK H CZ TO WAS STAĆ GDZIE JEST IDEA SPOŁECZNOŚĆ JEST NAJWAŻNIEJSZA KLUB PONAD PODZIAŁAMI BRAWO HAŃBA TEGO NIE PRZEWIDZIAŁ SIĘ MATELSKI PENO CZY NIE JEST WAM WSTYD DOROWNUJECIE DO SZEREGU CZY TO JEST PRAWDA ZE NIE MACIE HONORU PANIE LIPIŃSKI TO JEST PATRYJOTYZM DO TEGO OBŁUDA OBŁUDA NIE MACIE WSTYDU TAK JAK CI CO POBUDOWALI TE SAMOWOLI. I TERAZ KCA WYKORZYSTAĆ SPOŁECZNE PIENIĄDZE TAK NIE ROBIĄ LUDZIE KTÓRZY TAK WYSOKO SIĘ CENIĄ LEKARZE WIEM ŻE MAJĄ STALE MAŁO BO MYŚLĄ ŻE TRUMNA MA KIESZENIE TAKA I POZA MIASTO TAK JAK JAGNE HAŃBA

 13. Obłudą to była wypowiedz matelskiego i pena ktorzy zachwalali idee dzierzawcow i zachwycali sie Pięknym wygladem tego baraku… Wstyd PP wstyd wam za to i lepiej odpuscie sobie takie rzadzenie… Gmina to nie tylko remondis, vat i szkoly… Oby te klapki ktore macie na oczach wam ktos sciagnal bo to zle o was swiadczy… Idzcie po rozum do glowy ludzie z PP…

 14. pawilony tam ma elit ka a nie robotnik dlatego radni tak bez mydła ślisko wchodzą w sprzedaż tego co należy do wszystkich mieszkańców żenada

 15. Myślę, że niektórzy komentujący przeceniają rolę Ponad Podziałami w tej sprawie. Akurat ci radni na pewno zagłosują za sprzedażą. Dlaczego? Odpowiedzcie sobie sami.

 16. przypuszczenie Tomasza wydaje się absurdalne ale kto wie…Nie daj Boże. Ale jednak ja wierzę w mądrość nowych radnych oprócz Chojeckiego i Macioła .

 17. Ponad podziałami…panom już dziękujemy!!!Peno,Matelski,Szapował….glosując za,sięgnęliście dnia!Nie dziwię się p.Dziel,ona dawno już reprezentuje tylko siebie!Pan doktor postawił piękny dom i może w nim prowadzić swoja działalność.Reszta sklepikarzy…mamy piękne targowisko świecące pustkami!Nie pozwolimy zrujnować wizerunku miasta!A za samowolę budowlaną kto jest odpowiedzialny?Panie Tarnowski,jak to jest?Urzędnika odpowiedzialnego tej sytuacji należy ZWOLNIĆ!

 18. A sprzedana działka na ul.Kopernika koło sklepu 24h zarośnięta pokrzywami wstyd dla miasta jaki dzieci mają przykład idąc do szkoły chodzą wielu gości radnych władze odwiedzają szkołę i tego nie widzą,piękny rynek skwery a tu?

 19. Może nadeszła wiekopomna chwila i czas zerwać z układami ( bo tak trzeba nazwać klikę rządzącą )w mieście ? Niedopuszczalne jest wyzbywanie się terenu miejskich bez przetargu. Pachnie mi to szwindlem.

 20. Witam dośc sporadycznie czytam komentarze ale analizujac te zamieszczone tutaj mozna tylko wnioskowac ze to co sie dzieje w Trzemesznie ,w urzedzie ,w radzie to nalezałoby tym zainteresowac odpowiednie instytucje takie jak NIK,CBA Prokurature moze którys z tych organów dojdzie do tego co sie tutaj święci

 21. Witam Panie burmistrza jestem zainteresowany kupnem działki położonej między ul Kopernika a Toruńska dokładnie o tą meline w nazywana siłownia oczywiście bez przetargu i za symboliczną cenę bo jak w centrum można kupić to na uboczu nie powinno być problemu proszę o podanie ceny i się dogadamy. Oczywiście bez Pośrednictwa Pana Jankowskiego bo działka będzie kosztować cena plus działka dla Jankowskiego

 22. Ja się przyjrzę temu w poniedziałek skontaktuje się z prokuratura i z CBA niech przeswietla naszych rządzących może teraz przejrzyście na oczy kogo poraz kolejny do koryta dopusciliscie

 23. Na naszych oczach robią przewałkę!Za roczek będzie tam przychodnia zdrowia…Jak doktor wykupi pozostałych;-)I za psie pieniadze…działeczka w absolutnym centrum historycznego miasteczka!Jak mówi przysłowie:co wolno wojewodzie….

 24. Nie potrzeba tu Jackowskiego ,żeby przewidzieć jak skończy się sprawa . A z tym przysłowiem to prawda ,tylko gdy do tego dojdzie to wojewoda zostawi po sobie paskudny zapaszek..

 25. ludzie zastanówcie się najpierw a potem komentujcie. co wy wgl myślicie ? że każdy może sobie wybudować coś gdzie chce ? przedsiębiorcy na pewno przez dłuuuuugi okres czasu musieli błagać naszą gmine o wydanie pozwolenia budowy i płacą za dzierżawę na pewno więcej niż nie jednemu się wydaje. Po tylu latach wydawania pieniędzy na dzierżawę chcą zainwestować i kupić ten cholerny grunt który na pewno wyceniony będzie na baardzo dużo pieniędzy. i proszę ogarnijcie się trochę bo tak Was wszystkich zazdrość zrzera o to że wy chodzicie do jakiejś głupiej pracy i zarabiacie 3zł/h a ktoś ma swój biznes i chcę się rozwijać.

  • Jak nie masz pojęcia o co chodzi to nie zabieraj głosu. Nikt nikomu nie zazdrości bo niby czego? Chodzi o to że pierwotnie miały to być budynki nietrwale przytwierdzone do podłoża i tylko dlatego została wydana zgoda na budowę. A co się okazało? Postawiono budynki niezgodnie z warunkami zabudowy, a teraz gmina chce sprzedać działki w centrum miasta. I nie oceniaj ludzi własną miarą bo to że Ty zarabiasz 3zł/h nie znaczy że każdy.

 26. Panie Tarnowski!Zapewne pan to czytasz!Jak to jest nielegalna zabudowa,to pan za to odpowiesz!Więc pora zabrać głos!Czy ci dzierżawcy legalnie związali tą ohydę z gruntem?Miej pan odwagę odpowiedzieć!Potem ktoś inny będzie pytał i będzie mniej miło!

 27. Teraz te sklepy „ohydą” nazywacie a w dzień powszedni chodzicie pewnie do nich po zakupy i prosto w oczy patrzycie tym przedsiębiorcą i szczerzycie do nich zęby… idioci!

  • Chociaż nie robię tam zakupów to nie mam nic przeciwko tym przedsiębiorcom. Jestem przeciwny sprzedawaniu gruntów w centrum miasta. I jestem przeciwny temu że te pawilony nie miały trwale przylegać do gruntu a przylegają. Dzierżawa proszę bardzo ale sprzedaż nie!

 28. „Kto nie szanuje i nie ceni własnej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości” – Marszałek Józef Piłsudski.

 29. Radni Ponad Podziałami głosując za tą śmierdzącą sprawą dołączyli do dyziowej koalicji. I tym sposobem nie mamy już żadnej opozycji w radzie. Opozycja się sprzedała.

 30. Czy są gdzieś dostępne nagrania z ostatniego posiedzenia komisji rady miejskiej? Chciałbym usłyszeć, co w tym temacie powiedzieli nasi przedstawiciele. Jeżeli jest to możliwe to proszę o podanie linku. Z góry dziękuję.

 31. Radni,opamiętajcie się !!!Gruntów gminnych położonych w centrum miasta żaden gospodarz nie sprzedaje!!!W p.z.p. jest zaplanowany ratusz,a sklepiki przenośne miały być tymczasowo i pamiętajcie o tym!!!Czynsz jest miesięczny a dochód ze sprzedaży jednorazowy i mały.
  Naprawdę chcieliście podjąć uchwałę o sprzedaży tych działek?

 32. To znów jakiś absurd . Czym jeszcze ta władza nas zaskoczy ? Co jeszcze zostało do sprzedania ?
  A może sprzedać uchodźcom budynek Szkoły Zawodowej za złotówkę . Zaadoptuja klasy na mieszkania a sale na meczet . To byłby historyczny gest . Ponoć miejsca pracy będą w browarze no i w kramach na Wojciecha . Myślę , że to gra warta świeczki .

 33. Podczas kampanii wyborczej przystanąłem z kolegą przy bilbordzie Pana D. Zaczęliśmy zastanawiać się jaki dokument trzyma w dłoniach Burmistrz . Zażartowałem – to takie wielkie L 4 na całe cztery lata . Chyba coś prawdy w tym żarciku było .
  Powoli przestaje się dziwić temu co tu jest grane .

 34. z grona Rady wyłamała się jedna jedyna kruszynka _ Pani Świątek. i brawo dla tej osoby. Jedna rozsądna, która wie, że nie wyprzedaje się majątku Gminy.

 35. Peno i Matelski niech na was nie patrzę. Ponad Podziałami i ich program się zhańbił, zbluzgał, sprzeniewierzył i wszystko co najgorsze.
  Matelski ty możesz spać? Co ludzie o tym śmiesznym ponad podziałami mówią …to tylko uszy zatykać!
  Pani Świątek dziękujemy za mądrość o roztropność . Niech Pani się od tej grupy wypisze, bo chyba przed wyborami nie tak się umawialiście! Niech Pani nie da się wykiwać! Z dala od tych wywrotowców, co przed wyborami mieli pełne gęby obietnic a teraz wywrócili wszystko do góry nogami!
  A ja im wierzyłam.
  Tylko im, na innych nie liczyłam i nie mam do nich żalu a do pp mam żal i pogardę!
  Wasz koniec bliski.

 36. Wywrotowcy to dobre określenie. Pan Jatczak to zapewne musi studzić swoje czoło. Co ci „clowni” zrobili z tym Ponad Podziałami? Wstyd i Hańba.

 37. Czy pani Świątek Krzyżaniak jeszcze tkwi w PP? Pani Magdo uciekać póki czas!
  PP poniosło klapę na całej linii i nie pomoże mu przereklamowane biuro i puste gesty pewnego chłopka o nadętym i chwiejnym charakterze.
  A pewien długoletni radny to powiedzmy ,że gada każdemu co innego. Kto chleb wypieka, nie powinien być tak fałszywy, ze jak kroczy ulicą to lepiej z nim nie rozmawiać -bo tu tak, a tam zupełnie odwrotnie omamia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj