Strona główna Różne Radni o podatkach i opłacie za odpady

Radni o podatkach i opłacie za odpady

3381
9

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni podjęli decyzję w sprawie podatków i opłaty za odpady.

Jak już wcześniej informowaliśmy, burmistrz zaproponował wzrost stawek podatku od nieruchomości na poziomie 12,5%. Dzisiaj zostały one przyjęte jednogłośnie.

W trakcie obrad wprowadzono też projekt uchwały o podatku rolnym. Do jego obliczania przyjmuje się stawkę ceny skupu żyta – od niej bowiem zależy wysokość podatku, jaki musi zapłacić każdy rolnik. Została ona podniesiona z 55 do 66 złotych co daje wzrost o 20%. W tym przypadku uchwała została również podjęta jednogłośnie.

Radni nie zgodzili się natomiast na proponowane przez burmistrza stawki za wywóz odpadów, które miały być podniesione z 26 zł do 33 zł za osobę na miesiąc. Dzisiejszą uchwałą podniesiono je do 30 zł, czyli o 15%. Dotyczy to mieszkańców segregujących śmieci. Dla osób, które tego nie robią, przewidziano opłatę 60 zł od osoby.

Wszystkie nowe stawki wejdą w życie w przyszłym roku.

9 KOMENTARZE

  1. panowie i panie radni i obaj BurmiSZCZe

    pytanie do uzytkownikow forum kto dostal podwyzke o 20% albo chociaz o 12,5 % w pracy ?

    moze trzeba zaczac od takiej ankiety ?

  2. Te 15 osób, może zniszczyć życie, tysiącom biednych ludzi,oni tyle nie dostaną więcej na wypłatę,czyli muszą mniej chleba kupić , dlaczego????pazerność bogatych

    • Z czego mamy płacić wyższe rachunki skoro przynajmniej u nas w rodzinie wypłaty stoja w miejscu? Raty kredytu poszly tak w górę, w tym momencie pracujemy tylko na rachunki i kredyt. Ubieramy się w lumpeksach, jemy najtansze rzeczy. Nie mamy spadku, staramy się żyć uczciwie, uczciwie pracujemy, wychowujemy dzieci i właśnie sobie zdaje sprawę jakimi jestesmy niewolnikami. Pracujemy większość życia po to żeby płacić za rachunki. Super.

  3. Powoli zbliża się koniec roku, sezon zimowy to raczej brak inwestycji remontów. To może jakieś podsumowanie ile wydano i co zrobiono ? Posady uratowane w urzędzie, ale co zrobiono z tych funduszy polskiego ładu i budżetu gminy ? Czy wyjdzie, że budżet poszedł tylko na utrzymanie pracy urzędników i nauczycieli ? Dostali dotacje i nic nie wydali ?

  4. Niespełna rok temu, ta sama rada, prawie jednogłośnie przyznała sobie (!) i burmistrzowi całkiem pokaźne podwyżki diet. I nawet byłbym skłonny ten fakt zaakceptować gdyby nie ten burdel w mieście i gminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj