Strona główna Polityka Radni o dzierżawie pomieszczeń przychodni

Radni o dzierżawie pomieszczeń przychodni

2187
66

Duże kontrowersje wśród radnych wzbudził projekt uchwały zaproponowany przez burmistrza Krzysztofa Derezińskiego, dotyczący wyrażenia zgody na przedłużenie umów najmu pomieszczeń przychodni lekarskiej. Pomieszczenia te dzierżawione są przez wiele podmiotów. Największe z nich to przychodnie lekarskie „Luxmed” i „Zdrowie”.

Oprócz nich mają tam swoje siedziby indywidualne praktyki lekarskie i położnicze, gabinety ginekologiczne i stomatologiczne. Termin dotychczasowych umów kończy się 31 grudnia.

W czasie obrad połączonych komisji 23 grudnia radny Daniel Bisikiewicz wskazał na rażąco niskie ceny najmu, jakie płacą te podmioty w porównaniu z użytkownikami innych lokali należących do gminy. Zwracał uwagę szczególnie na stawki płacone przez przychodnie „Luxmed” i „Zdrowie”, które wynoszą 10,09 zł za metr kwadratowy. W opłatę tę wliczone są również koszty mediów.

W trakcie obrad zastępca burmistrza Dariusz Jankowski tłumaczył, że do kompetencji Rady Miejskiej należy wyrażenie zgody na dalszą dzierżawę, natomiast wysokość stawek należy do burmistrza. Mimo to radni większością głosów zaopiniowali negatywnie projekt uchwały.

W poniedziałek 28 grudnia radni zebrali się, aby zaopiniować projekt budżetu na 2016 rok. Na obrady komisji przyszedł lekarz NZOZ Zdrowie Edward Załęski, a chwilę po nim pielęgniarki i położne. E. Załęski poinformował radnych, że umowy dzierżawy są niezbędne, aby wszystkie placówki medyczne mogły podpisać umowy na przyszły rok z NFZ na świadczenie usług medycznych. Co do wysokości stawek, zaproponował radnym, aby zapoznali się ze stawkami obowiązującymi np. w Gnieźnie, wynoszącymi dla podobnych podmiotów 3 – 5 złotych. D. Bisikiewicz nie dawał za wygraną – wskazał, że niektórzy przedsiębiorcy płacą dwukrotnie wyższe stawki. Powoływał się przy tym nawet na Konstytucję, która mówi, że wszyscy są równi wobec prawa.

Sławomir Peno pytał, dlaczego projekt uchwały wpływa tak późno tym bardziej, że według E. Załęskiego 30 grudnia to termin ostateczny na złożenie dokumentów do NFZ, a właśnie w tym dniu zaplanowano sesję Rady Miejskiej. Apelował do burmistrza, aby przyznał, że ten termin jest za późny. D. Bisikiewicz podkreślał również brak kontaktu z burmistrzem. Jak twierdził, od dłuższego czasu chciał na ten temat rozmawiać, jednak burmistrz nie znalazł dla niego czasu.

K. Dereziński przyznał w końcu, że nie rozmawiał ostatnio z radnymi. Apelował jednak do nich, aby przyjęli tę uchwałę, bo w przeciwnym razie pozbawią mieszkańców podstawowej opieki medycznej. Zadeklarował , że jest gotowy rozmawiać z radnymi na temat stawek dzierżawy, ale obecnie nie zamierza ich podwyższać.

Na marginesie dyskusji o dzierżawie D. Bisikiewicz przypomniał E. Załęskiemu, że jest on radnym powiatowym i cieszyłby się, gdyby bywał on częściej na obradach Rady Miejskiej i interesował się sprawami mieszkańców naszej gminy. „Na to trzeba mieć czas” – odpowiedział radny powiatowy.

Ostatecznie radni byli skłonni wyrazić zgodę na przedłużenie umów, ale tylko na rok, a nie na trzy lata jak proponował burmistrz. Takiego tez wyniku głosowania można się spodziewać na jutrzejszej, ostatniej w tym roku sesji RM.

66 KOMENTARZE

 1. Burmistrz to już nie jest śmieszne odejdź człowieku.Za co się nie weźmiesz to kompromitacja.Brawo Daniel może inni radni też przejrzą na oczy czekam na moją imienniczke Renate i P.Dalewskiego o innych nie wspominam bo i po co?

 2. Panie doktorze jak Pan nie masz czasu to oddaj mandat i po kłopocie to Trzemeszno ciebie wybrało i żadnej łaski nie robisz.

  • Do realisty
   pan doktor jest radnym powiatowym nie miejskim on ma dbac o interes Trzemeszna w powiecie
   poco ma przychodzic na posiedzenia rady miasta skoro sami radni nie potrafią sie porozumiec

 3. Najlepiej za darmo pieniądze a ludzie chorzy odchodzą z kwitkiem „proszę przyjść jutro bo nie ma już numerów”. Nie mogę pojąć jak może lekarz odmówić pomocy choremu… Powodzenia wszystkim chorym

 4. Jak zwykle burmistrz stawia wszystkich przed faktem dokonanym. Kolejna tego typu zagrywka. Dziwię się tylko, że radni na to idą. Jakby raz przytarli burmistrzowi nos i jego współpracownikom to może by zrozumieli, że tak nie wolno się zachowywać. Panie burmistrzu apeluję, (wiem, że jest Pan stałym czytelnikiem trzemeszno24.info) aby na przyszłość kluczowe sprawy nie omawiać na ostatni moment i jak zwykle namawiać, aby radni przyjęli uchwałę i „między wierszami” używać słów, które można odebrać jako szantaż emocjonalny. Jest to nie w porządku i mało eleganckie. Poza tym jako obserwator takie(nie pierwsze) zachowanie odbieram, że jest Pan niekompetentny wraz ze swoimi współpracownikami i proszę się nie dziwić i oburzać, że na obradach pada pytanie „Czy ktoś rządzi w tej gminie?”

 5. Doktor Załęski dobry lekarz ale żaden z niego radny. A jeśli twierdzi, że nie ma czasu zająć się sprawami gminy to po co w ogóle startował?

 6. szantazuje ze jak nie przyjma to pozbawia ludzi opieki 🙂 nie dac sie powiedziec ze to wina burmistrza i przychodni ze na ostatnia chwile gadaja 🙂 i znowu zrobil radnych jak dzieci albo oni sie dali zrobic a biedny Pan szewc po raz kolejny 🙂

  • Czutaj uwaznie, bo wlasnie Pan Bisikiewicz jako jedyny nie dal sie porobic i zwraca uwage na to zeby bylo sprawiedliwie, ale jest jednym z 15 radnych…

 7. Podpisać dzierżawę na rok do końca 2016 ugruntować tę sprawę. 10,09 zł/m2 to trochę mało. Ale dzięki temu Pan Białek ma powody do radości i wchodząc do przychodni ma uśmiech na twarzy a ta radość nie pozwala mu zachowywać się jak kulturalny człowiek. Nawet dzień dobry na poczekalni nie potrafi powiedzieć. Przechodnia oprócz tego że zapewnia opiekę medyczną (chociaż i z tym różnie bywa) jest takim samym podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą jak każdy inny. Dlaczego inni przedsiębiorcy w naszej gminie płacą dużo więcej za wynajem? Są lepsi i gorsi? Ja bym pogonił całe to „Zdrowie” i na ich miejsce zrobił porządną przychodnię np taką jaka jest w wielu miastach jak choćby w Gniewkowie. Ale nie można ich ściągnąć do Trzemeszna niestety.

 8. Czyli znowu burmistrz o czyś zapomniał. Najpierw zapomniał, że za usługi wykonane trzeba zapłacić, teraz zapomniał, że trzeba przedłużyć umowy. Budzi się gdy już trzeba jechać do NFZ z papierami. Czyli mój pomysł z zatrudnieniem jeszcze 2 przypominaczy nadal aktualny. Ciekawe o czym jeszcze zapomniał .

 9. Jestem dzierżawcą lokalu gospodarczego od Gminy i za m2 płacę 20zł. Gdzie tu jest sprawiedliwość? Też poproszę o obniżenie stawki, prowadzę jednoosobową działalność a takie przychodnie mają o wiele więcej zysków niz ja.

 10. Jestem dzierżawcą lokalu gospodarczego od Gminy i za m2 płacę blisko 20zł. Gdzie tu jest sprawiedliwość? Też poproszę o obniżenie stawki, prowadzę jednoosobową działalność a takie przychodnie mają o wiele więcej zysków niz ja. Mnie na super i ekstra samochody nie stac jak co niektórych naszych 'lekarzy’

   • Piękny byłby świat ze samymi lekarzami BEZ SLUSARZY, PIEKARZY, informatyków ,nauczycieli, rolników, aptekarzy, bez sprzątaczek, bez hydraulików itd.
    Uczmy się i wszyscy bądźmy lekarzami!
    W takim świecie niech sobie żyje głupawa akuca.

    • Jak Ciebie boli że pewna grupa zawodowa zarabia lepiej to trzeba było iść w tym kierunku – lekarzem nie każdy jest w stanie zostać.

     • Tu nie chodzi o to kto zarabia lepiej bo wiadomo że są dziedziny w których zarabia się lepiej lub gorzej ale nie może być tak że jeden płaci 10 zł/m a drugi 20 zł. Nie widzisz tej różnicy?

   • To nie sztuka tylko sie uczyc ale czegos sie nauczyc i dobrze leczyc bo u nas w Trzemesznie tak rozowo to nie wyglada z tym leczeniem sprowadzic fachowcow roznej dziedzinytylko dac ogloszenie a oni juz stoja za drzwiami chetnie przyjda leczyc do naszej przychodni…

  • Z punktu widzenia pacjenta to jednak racja z tym pikowaniem.
   Teraz Zdrowie już jest nawet lepsze.
   Cenimy pielęgniarki i lekarzy dorywczych.

  • Jak przechodzą ze Zdrowia, to się przekonają jak jest. Luxmed przez dłuższy czas trzymał poziom, było jak należy, więc nie dziwię się, że ludzie się przepisują. Bo kiedyś Luxmed zasługiwał na bardzo dobrą opinię.
   Teraz jest inaczej.

 11. Panie Danielu brawo młody człowieku głosowałem na pana miał pan odwagę przeciwstawić się panu Załęskiemu,dlaczego inni dzierżawcy mają płacić 100 procent większą stawkę a przychodnia mniejszą ,gdzie jest sprawiedliwość pytam się .Mam nadzieję że dokończy pan to co pan zaczął ,życzę panu szczęścia i wytrwałości w tym co pan robi powodzenia i pozdrawiam.

 12. Do dentysty sie nie dostaniesz nawet z bolem do ginekologa musisz miec sporo kasy jak chcesz miec badania konkretne o czym my mowimy czy ta nasza gmina na glowe upadla za takie grosze wynajmowac wraz z mediami ja pirdziele to ta nasza przychodnia taka tania a ile dostaja lekarze za pacjenta i to sporo i za takie grosze co placa jeszcze placza wstyd sory jak to mowia kto ma duzo chce wiecej paranoja.

  • Dentysta jest najlepszy, a zwlaszcza pani z recepcji. Heheeee kiedy juz skonczyla sie drzec ze sie spoznilem 10 min. I wielcy fachowcy nie beda za mna laskawie czekac. Po zwroceniu uwagi , ze jakim prawem _ normalnie tornado przeszlo przez poczekalnie. Ale co zrobic tak juz jest jak sie nie podoba to siooo. Leczyc zeby w innym miescie….

    • Nie w każdej parafii takie zwyczaje obowiązują.W niektórych ksiądz potrafi dzieci,młodzież i dorosłych zachęcić,u nas to wręcz zniechęcają.Jak widzę te dzieciaki,które pędzą po wpis to masz rację-żenada.Mnie w dzieciństwie nikt nie kontrolował i chętnie chodziłam

     • BRONEK TO JEDNAK NIE ROBIL TAKICH SENSACJI ROZUMIAL LUDZI A TEN TO SCIGA MATKI OJCOW ZA DZIECI 🙂 I POZNIEJ SIE DZIWI DLACZEGO LUDZIE DO KOSCIOLA NIE IDĄ 🙂 JAK I KSIADZ PRZYJDZIE PO KOLEDZIE TO MU POWIEM 200-300 ZL TAK JAK ZA WSZYSTKO JA PLACE JAK IDE DO KSIEDZA TAK SAMO ON JAK DO MNIE NIECH PLACI !!! NIE DAJCIE SIE LUDZIE MAMIC I KLEPAC PO PLECKACH TRZEBA MIEC SWOJA GODNOSC I POTRAFIC POWIEDZIEC NIE

      NIE DAWAJ KOPERTY ! NIE UCZ KSIEDZA BRAC !

     • Na wsiach to podobno ludzie muszą transport księdzu w czasie koledy zapewnić!Jakby aut nie mieli.
      A dlaczego tak jest?Dlaczego dzieciaki marzną na godzinnych roratach,gimnazjaliści biegają z książeczkami do wpisu?!Ludzie się boją,gadają po kątach a głośno nikt się nie przeciwstawi.A szkoda.

     • Bo za naszych czasów nie było internetu, tylu filmów dla dzieci w TV, gier komputerowych, smartfonów,facebookow itp. to i było więcej czasu i chęci żeby pójść na Roraty ,majowe czy Różaniec. Jak rodzice byli zapracowani to dziadkowie zachęcali dzieci do pójścia na nabożeństwo.A teraz myślę,ze dziadkowie nie maja już takiego wpływu na swoje wnuki,a rodzice zwyczajnie zapracowani.Poza tym rodzice często źle mówią o kościele to i dziecko nie czuje potrzeby aby iść. Jak słyszę niektóre mamusie jak narzekają ile to ich biedne dziecko musi się uczyć do bierzmowania,zobaczyłam materiał i roześmiałam się-same podstawowe rzeczy.
      Poza tym uważam,ze teraz dzieciaki mają lepiej jest specjalna msza dla dzieci z zespołem muzycznym, fajnie i ciekawie prowadzone są roraty- w sposób dostosowany do odbioru dziecka, Bal wszystkich Świętych, fajna procesja w niedzielę Palmowa, koncert kolęd, teraz będzie orszak Trzech Króli. za moich czasów tego nie było.

  • A ja pozdrawiam Panią Kasię,.. jak siedzę na tym fotelu i patrzy na mnie tymi pięknymi oczami to zapominam zupełnie o bólu choć przyznam , że jest jedyną kobietą, której się boje 🙂

   • Bo na wsiach ludzie jeden przed drugim księdzu w dupe włażą a po kolędzie wożą bo w Trzemżalu co drugiego mija i chcą mieć pełne kościoły niech zapomną.

 13. W luxmedzie jest zawsze profesjonalnie i grzecznie szczegolnie pani doktor olesinska jest konkretna a przytym jeszcze zawsze mila usmiechnieta chetna do pomocy. Dziekuje pani doktor ze pani jest i pozdrawiam. A pan bialek faktycznie dzien dobry na poczekalni nie mowi.

 14. pan Bialek nie ma wychowania za grosz widocznie nikt go tego nie nauczył że się mówi dzien dobry ,przepraszam to sa magiczne slowa ciekawe czy nauczyl tych słów swoje dzieci….

 15. Za to pani Białek to klasa i dokładne zainteresowanie się każdym pacjentem. Nie krytykujcie pana Białka a dziękujcie za opiekę pani Białkowej.

   • coś sie tobie pomyliło w naszym miescie nie było i nie bedzie długo lekarza z tytułem dr.a to jest róznica sa to zwykli lekarze nic wiecej

    • Doktor to tytuł naukowy, , ale też zwyczajowo przyjęte określenie każdego lekarza. Zwracając się do lekarza mówimy „panie doktorze” a nie „panie lekarzu”.
     Tak też jest z nauczycielami szkół średnich i zwyczajowo nazywa się ich profesorami.
     ” trzemesznianin 54″ nie ma ani odrobiny racji.

 16. Kto chodzi do kościoła, to wie, że kościół w Trzemesznie jest pełen ludzi. Niedziela-na każdej mszy , a w dni powszednie oczywiście, że jest mniej ale jak na dni robocze to tych ludzi jest niemało.
  Inne nabożeństwa np. Gorzkie Żale i inne różne „okolicznościowe” przyciągają baaardzo wielu ludzi.
  Ewenement to Roraty, na które dzieci z WŁASNEJ WOLI biegły jak na skrzydłach.
  Kończę mój wpis. Kto chodzi to wie jak jest. Kto nie chodzi, to nie wie jak jest i pisze kłamliwe głupoty.
  A o różnych innych atrakcyjnych bardzo formach spotkań nie piszę, bo kto na nich nie bywa , to i tak w to nie uwierzy albo nie mając pojęcia oczerni i wyśmieje.
  P.S. to jest wątek o radnych i przychodni. Czy ktoś pisze tu o kościele, aby przykryć wątek o radnych i o przychodni? Wróćmy wspólnie do tema

 17. Ta sprawa to kolejna przesłanka to zmian władz lokalnych, sposób jej rozwiązywania – czyli na ostatnią chwilę jest komedią. To powinno być poruszane dobre 3 miesiące temu. Jak mniema stawki za dzierżawę są niskie, opieka zdrowotna Polaków zostawia sporo do dyskusji, choć sterowana jest centralnie to nie ma przepisów, które uniemożliwiają gminie wprowadzić korzystniejsze usługi, które przełożą się na lepsze warunki korzystania z opieki w przychodni w Trzemesznie.

  Rzadko korzystam z usług przychodni w Trzemesznie, ale ostatnio musiałem, to co zobaczyłem urodziło we mnie jak najgorsze emocje, złość – pisząc dość zapobiegawczo. Pełna przychodnia, czas oczekiwania na lekarza – średnio 2- 3 godziny. Obraz dzieci czekających tyle czasu za wizytą wśród ludzi chorych, to jest jakaś makabra i administracyjny idiotyzm ! Było kilka niemowlaków, którym to opiekunom zasugurowałem, że wchodzą bez kolejki, ponieważ istnieje przepis, że do 1 roku życia, dziecko ma pierwszeństwo – chciałem ten przepis wyegzekwować w tym tłumie. Oczywiście spotkało się to z krzykiem starych bab, że jak tak można, że one tu już tyle czekają – kolejki nie oddadzą. Tylko mój stoicki spokój uratował je przed kataklizmem werbalnym jaki chciałem na nie sprowadzić, ale do meritum.

  Po pierwsze dawno już burmistrz i radni powinni się spotkać z lekarzami z przychodni, wynegocjować wyższe stawki za najem, na tyle wyższe by pokryć nimi etaty na dodatkowych lekarzy by zlikwidować kolejki i usprawnić rejestrację, czym innym jest pacjent wymagający diagnozy, czym innym wymagający kwitka – recepty.Pierwszym elementem powinien być dodatkowy etat pediatry, tutaj raczej wszyscy się zgodzimy, Oczywiście mamy momenty kiedy przychodnie są oblegane, więc tutaj dodatkowy etat mógłby być pokrywany ze środków gminy. Wiem, że brakuje w Polsce lekarzy, ale wszystko jest do zrobienia. Tylko ku temu trzeba spotkań, dyskusji, wcześniej co najmniej 3 miechy. A jakie w tej sprawie rozwiązanie, kolejne typu, głosujecie albo nie będzie gdzie trzemesznian przyjmować to jest rozwiązanie żałosne … Jednak na szopkę z klepaniem się po plecach w Kruchowie był czas … Masakra.

 18. Dzięki temu, że stawki są niskie stać przychodnie na zatrudnianie ludzi. Jesli gmina podwyzszy stawki to beda zwolnienia = jakos uslug bedzie jeszcze gorsza. Poki jest dupol, a w sumie monopol na budynek przychodni i nie ma innych chetnych na wynajem tego budynku i leczenia trzemeszenskich pacjentow to 'Zdrowie’ i 'Luxmed’ dyktuja warunki a nie gmina. Jestem przekonany, że jakby przychodnie się zgadały i zazadały obnizenia stawki to by rada miejska sie na to zgodziła. Nie ma chetnych lekarzy do pracy i do osiedlenia sie w Trzemesznie.

 19. Lekarzy w Gnieźnie jest do wyboru, do koloru. Gniezno blisko. Dojazd GPKS bez problemu. Co to za odległość 16 km? Nie jesteśmy przywiązani do takich se lekarzy w Trzemesznie.

  • zobaczymy jak będziesz miała jechać z temperaturą i czekać 4 godziny ! żadnych domowych wizyt !!dzięki ja to przerabiałam ! wszędzie dobrze gdzie nas nie ma !!!

   • JAK JEST WYSOKA TEMPERATURA TO SIE WZYWA POGOTOWIE I NIE TRZEBA CZEKAC TYLE GODZIN PO PIJAKOW SA W POL GODZINY I NIEKIEDY NIE POTRZEBA POMOCY LEKARZY TYLKO INNEJ POMOCY I KTO ZA TO PLACI SIE PYTAM A LEKARZY W GNIEZNIE FUL AZ SIE TRZESA DO TRZEMESZNA TYLKO ICH WPUSCCIE TO ZOBACZYCIE ILE FACHOWCOW SIE POJAWI DOTYCHCZASOWI BEDA CHODZIC JAK MYSZKI,

    • miejsca w TRZEMESZNIE jest bardzo dużo więc ich wszystkich zapraszamy !!niech otwierają spółki i dalej do roboty !!!każdy ma prawo ale jakoś drzwiami ani oknami nie walą !więc o co chodzi ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj