Strona główna Polityka Radni krytykują burmistrza

Radni krytykują burmistrza

1743
46

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Trzemeszna powrócono do tematu powołania przez burmistrza Krzysztofa Derezińskiego zespołu negocjacyjnego (składającego się wyłącznie z radnych), mającego prowadzić rozmowy z Zarządem Powiatu Gnieźnieńskiego. Słowa krytyki skierowali do burmistrza radni Sławomir Peno oraz Zbigniew Matelski.

S. Peno skrytykował wydane przez K. Derezińskiego zarządzenie, powołujące zespół negocjacyjny (opisywane już |TUTAJ|). Wyraził żal, że burmistrz nie rozmawia z radnymi o losie trzemeszeńskiej oświaty. Dodał, iż samorządowcy o wszystkich decyzjach burmistrza „dowiadują się z gazet”. Według radnego – powołującego się na opinię prawną – nie można nikogo zmusić do pracy w komisjach i zespołach. Jak dodał, burmistrz kieruje bieżącymi sprawy gminy i reprezentuje ją na zewnątrz, ale nie może kierować pracą Rady Miejskiej.

To tak samo jakby przewodniczący Rady Miejskiej zaczął powoływać pracowników burmistrza do komisji. To jedno przeczy drugiemu” – mówił S. Peno i skomentował, że Rada Miejska w Trzemesznie „nie jest radą burmistrza”. Zdaniem radnego burmistrz K. Dereziński „ucieka od rzeczywistości”. Mówił: „To zaczyna być mało zabawne, że w ogóle nie rozmawia pan z naszymi radnymi, a tabloidami i wszystkimi wokoło już tak„.

Odsłuchaj pełną wypowiedź radnego S. Peno:

 

Głos w dyskusji zabrał też radny Zbigniew Matelski. Podobnie jak przedmówca stwierdził, że burmistrz nie może rozmawiać z radnymi poprzez media. Uważa on, iż to właśnie K. Dereziński poprzez powołanie zespołu negocjacyjnego z radnych „odbił piłeczkę ping – pong-ową i chciał uciec od odpowiedzialności”.

Nie znam takich zasad, żeby Starostwo rozmawiało z komisją Rady Miejskiej” komentował Z. Matelski. Jak dodał, zbulwersował go fakt przerzucenia odpowiedzialności.

Odsłuchaj pełną wypowiedź radnego Z. Matelskiego:

 

Burmistrz Krzysztof Dereziński w żaden sposób nie odniósł się do słów radnych Rady Miejskiej.

46 KOMENTARZE

 1. Czy będzie druga relacja z tego posiedzenia rady ? Z tego co wiem na tym posiedzeniu poruszono kwestię prywatyzacji przedsiębiorstwa komunalnego w Trzemesznie ? Prywatyzacji skandalicznej, o konsekwencjach prawnych oraz własnościowych które godzą w interesy mieszkańców tej gminy – wszystkich mieszkańców … Pierwsze mamy za nami ( podwyżki ) …

  Chyba, że dział polityka na tym portalu sponsoruje kapitał zagraniczny, tak jak większość mediów w Polsce ? Mam nadzieję, że temat szkół – choć ważny – nie ma pełnić roli tematu zastępczego ?

 2. Podobnie wiceburmistrz Jankowski,załatwił handlujących na targowisku.Zaprojektował,wybudował a potem…konsultował.Efekt-targowisko pada!Otwierane we WTOREK,ŚRODĘ,czwartek,PIĄTEK,sobotę!Żal mi naszego Trzemeszna…Ale jakoś radni milczą na ten temat!Ciekawe co na to instytucja dająca dofinansowanie?

  • Powiem Pani\ Panu, że jest mi wstyd bo choć staram się interesować „wielką” polityką jak i tą lokalną to zapomniałem o tym, a jest to również temat do podniesienia ! Ten Pan który handluje w „zakazanym” miejscu płaci 50 zł opłaty – super podatek gminny od jego dniówki !! Gdyby Pan Jankowski miał trochę empatii w sobie, to by codziennie temu pracującemu człowiekowi oddawał te 50 zł z naszych pieniędzy czyli jego wypłaty !

   • W poprzednim wpisie ktoś zauważył, że „targowisko pada” i to prawda skoro pozwala się stać byle gdzie za opłatą 50zł zamiast skupić handlujących na nowym targowisku. Z takiej postawy wynika,że praktycznie mogę sobie ustawić kramik np na skwerku przy Biedronce albo pod Kościołem ,zapłacić 50zł i swobodnie sprzedawać bo w końcu prawo chyba równe dla każdego?

    • Ja jestem wolnościowcem – jeśli Pana kramik nikomu nie wadzi i nie zagraża bezpieczeństwu to niech Pan sobie handluje ! Nikomu nic do tego, jeśli jest to miejsce publiczne – jest tak samo pańskie jak i moje … Po co dodatkowe formy opodatkowania ? Mało ich Pan już zapłacił ?

  • T..nie pisz mi tu bzdur..targowisko pada przez wyniszczające je markety i molochy, ktore kładą handlujących na kolana przez coraz tanszy i czesto lepszy towar a nie przez remont czy rozbudowę targowiska .. zaraz handlujący zaczną wrzeszczec ze muszą wiecej płacić za handel na targu – mi za moją ciężką prace tez zabierają podatek , kilka stówek miesiecznie a mimo to pracuje ..

   • Chyba jednak coś nie tak jest z naszym targowiskiem bo np w sobotę wiele ludzi z Trzemeszna woli jechać do Witkowa na targ, gdzie jest większy wybór.

    • Sami handlujący najpierw zbojkotowali nowe targowisko a potem co niektórzy dziwią się tutaj,że nie mają klientów. Cóż lokalny patriotyzm…. lepiej innym dać zarobić i opłaty tam ponosić niż w swojej gminie zostawiać pieniądze a zaś się ludzie dziwią, że Trzemeszno podług innych gmin zacofane:-(
     W innych miejscowościach targowiska też modernizowano, przenoszono i jakoś i klienci i handlujący szybko przywykli do zmian i jest dobrze tylko u nas jak zwykle ewenement w skali kraju i problem dla niektórych.
     Co wam da ludzie takie zacietrzewienie na burmistrza, na nowy targ itd tylko sobie handlujący (bo więcej wydacie na paliwo i czasu stracicie)i klientom (tym co nie mają jak dojechać do Witkowa,np wspominani wiele razy starsi ludzie co to niby nie dojdą z Kilińskiego na nowy targ)szkodzicie. No ale Polak jest zawzięty w swoim uporze jak Kargul więc pewnie tak już zostanie.

   • Pojęcia nie masz o czym piszesz.Popytaj ludzi o ile wzrosła opłata targowa.Chandrujący wyjeżdżają w inne rejony(tańsze)

 3. Burmistrz nie odniósł się …. A czemu Wy się ludziska dziwicie?
  Burmistrz myślał już o tym co go czeka w niedziele. A czekało go, czekało 🙂

 4. Proces prywatyzacji TPK -to należy zainteresować media gólnokrajowe i oczywiście odpowiednie służby i postawić do odpowiedzialności p.Derezińskiego,.Leśnego,p.Kociembę,p.Tomczaka – to jest grupa działania,kropkę nad i postawili radni którzy głosowali za takim rozwiązaniem

 5. Radni powinni zgodzić się na udział w tych negocjacjach ale razem z burmistrzem. W końcu wszystkim chodzi o dobro gminy.

 6. Burmistrz cały czas ucieka od odpowiedzialności,to przecież nic nowego.Wiedział że w długi majowy łykend pogrzeje to sekretarka od czwartku już informowała,że w poniedziałek nie będzie przyjmował interesantów bo będzie chory albo na urlopie.

 7. A ja się pytam radnych,kiedy będzie dokończony łącznik na ul.Śniadeckich,chodzi mi o plac manewrowy autobusów.Kurz straszny,po wysypaniu tłucznia. Pozdrawiam

  • Panie Walery niech Pan pyta radnego,który kandydował z pańskiego okręgu wyborczego i wygrał. Napiszę brutalnie – nauczmy się traktować ludzi władzy jak naszą służbę – to oni są dla nas za nasze … Tutaj pańskie pytanie zostanie bez odpowiedzi …

 8. Jankowskiego powinien rozliczyć prokurator!Radni milczą!Targowisko to blamaż miasta!Radni nie chcą widzieć nadużyć!Faktycznie,żal Trzemeszna:-(

 9. tacy madrzy ci radni a dali sie zrobic takiemu malemu czlowieczkowi jak dzieci 🙂 pan Piekarz i Pan Piłkarz i nie wspomnę o radnym od Laptopa 🙂 przewodniczacy rady to az zal wspominac 🙂 Panowie zostaliscie powolani do sluzby 🙂 hehehe nie wiem sam czy sie smiac czy pozostawic to bez komentarza jak to Rutkowski by powiedzial „jak dzieci we mgle” 🙂

 10. do kompletu tylko brakuje INKASENTA i Szewca i taka ekipa słowem silna ze… zal patrzec na to co sie dzieje 🙂

 11. Targ to porządne miejsce i ładne. Ludzie nie chodzą bo w sklepach kupią taniej. Ceny powodują upadek targu. W Gnieźnie wszystko jest tańsze. Pan co handluje na targu owocami i warzywami w swoim sklepie Witaminka ten sam towar ma taniej niż na targu. O czym tu mówić?
  A z kolei pan handlujący na Placu Wojciecha, jak tam wytrwale handluje to znaczy że mu się opłaca, inaczej by tam nie stał i i poszedł do innej pracy.

  • Żeby konkurować cenowo z marketami – trzeba ratować polskich producentów i dostawców żywności – czyli stwarzać im jak najlepsze warunki do pracy – obniżać koszty działalności – czyli formy opodatkowania nawet w skali gminy ! Póki co gmina idzie z prądem w tym wymiarze, czyli utrudnia działalność.

   Spójrzcie choćby na Barcin jak wykorzystuje do działalności gospodarczej tamtejszy Dom Kultury jako miejsce przychodu – wtedy może obniżać podatki … Jest wiele przykładów takich działalności.

   • Lawina ruszyła, nikt nie wygra w Polsce z wielkimi marketami, w Trzemesznie również takie ładne targowisko jest bez szans. Maciej masz rację, ale i tak jest i będzie NIE po Twojemu. Szkoda, bo myślę tak, jak Ty. Ale nic z tego nie wyniknie. Niech ci niby producenci co mają towar z giełdy obniżą ceny, to zacznę chodzić na targ.

    • Więcej wiary Pani Gospodyni, podatek od obrotu załatwiłby ten problem, ponieważ dochód z niego mógłby odciążyć małych sprzedawców, ale to tego trzeba władzy dla ludzi, a nie sługusów wielkiego kapitału. Co do lokalnego podwórka – więcej świadomości i udogodnień dla małych handlarzy. Nie próbując nie wie Pani czy nie mają szans takie działania.Rozwiązań jest wiele, tych najprostyszch i szkodliwych w perspektywie jesteśmy świadkami.

  • Racja w 100% to markety wykanczają handlujących na targu a nie remont czy odnowiony targ .Ceny owoców jak na Batorym ,z tym kazdy sie zgodzi .W Biedronce tez są polskie owoce i warzywa tylko za pol ceny ..Zjechać z cen panie i panowie handlujący i klienci wrócą na targ .Zaraz zaczniecie wrzeszczec , ze trzeba wiecej za stanowisko płacić , to ja wam powiem ze za moją prace tez mi zabierają kilka ładnych stówek podatku co miesiac i do burmistrza nie latam ze zle , ze biednie tylko pracuje dalej ..Pozdro 600 i brac sie do roboty .

   • Chyba do innych Biedronek w Trzemesznie chodzimy;-) bo ja tam widzę w przeważającej większości hiszpańskie brokuły i truskawki, holenderskie pomidory i cebulę.Jak raz kupiłam mandarynki to jedna leży u mnie w domu już trzeci miesiąc i jest tak extra zakonserwowana,że prędzej się zamieni w mumię niż zepsuje:-)))Myślisz,że tylko etatowcy płacą w Polsce podatki a rolnik czy ogrodnik to nie?! To się grubo mylisz. Poza tym przy warzywach jeśli ktoś to sam faktycznie hoduje jest w pracy całą dobę a nie 8h(bo trzeba podlać drogą wodą, ogrzać wcale nie tanim węglem, nie spać w nocy jak jest wichura i łatać tunele foliowe)Inna sprawa jak ktoś jest handlarzem, jedzie na giełdę, kupuje towar za grosze, nie raz odpady i przywozi na targ. Niczego nie hoduje a sprzedaje i właśnie ci mają często taki towar jak piszesz,że droższy jak w Biedronce a gorszy.

 12. no i dobrze niech zniszczą/wyprzedadzą, zadłużą to Trzemeszno do konca 🙂 moze wtedy ludzie sie obudza taka nauczka im sie przyda.

 13. Niech radni wezmą odpowiedzialnosc za swoje czyny-ci, którzy głosowali ZA przejęciem szkoły od powiatu…Myśleli, że wystarczy rękę podnieść podczas głosowania-czas działać i udowadniać swoje racje, a tu…lipa…niech się martwi burmistrz! Żałośni jesteście stosując „spychologię”, a winny wszystkiemu i tak jest burmistrz…

 14. Brawo Panie Peno. Wypunktował Pan burmistrza na maxa. Został bez słowa. Inna sprawa, że nic sie nie zmieni. Burmistrz nadal będzie obecny tam gdzie jest wesoło, na różnych otwarciach i zakończeniach. Tak, zakończeniach szczególnie. Nieobecny natomiast tam gdzie są problemy do rozwiązania. Ale cieszę się, że jeszcze ktoś chociaż potrafi powiedzieć prawdę.

 15. Ale o co chodzi…. nie rozumiem..komentarze zbedne,tym bardziej bicie piany.Wsio zapisane jest w odpowienich aktach prawnych! No ale,skoro na radnych wybiera sie osoby niekompetente m.in.szewc..no cóż:(

 16. Pana Peno kiedyś słusznie tu krytycznie podsumowałem, a teraz powiem, że może wreszcie zacznie rozumieć jak należy pracować w Radzie. Na przewodniczącego Pana Macioła nie ma co liczyć, gdyż on zamiast wiedzieć to woli wątpić.

 17. A ja nie liczę, bo znam Bisikiewicza od podszewki , za to liczę, że może Kacper się opamięta z dziwności swej . A co tam u radnej z Kruchowa, oj, oj po wyborach cisza.

 18. Dupku jeden, odp… się od szewca, bo nie sięgasz mu do pięt. Jest fachowcem w swej dziedzinie i,m a to że potrafi naprawić buty to też jest potrzebny. Nie każdy może gapić się godzinami w kompa i krytykować. Weż się za robotę W.

 19. Nic dodać, nic ująć. Teraz to już jest pozamiatane. Nabór do liceum jest tragiczny, szkoła upada. Za to gimnazjum się trzyma mocno. I o to przecież chodziło burmistrzowi.

  • Bolo! A o jakich rankingach mówisz? Mam wrażenie, że nic nie wiesz na temat rankingów i powtarzasz głupoty.
   Z rankingu Perspektyw- najbardziej prestiżowy ranking szkół średnich w Polsce- wynika, że ostatni rok był najlepszym- LO w Trzemesznie 63. miejsce w województwie (współczynnik – 38,12). Powiesz – daleko, ale w III LO w Gnieźnie poza 100, lepiej Dąbrówka 43. m (42,31) i Chrobry 53 m. (40,33). Licea z kujawsko pomorskiego- Mogilno (32,42), Strzelno (35,28) i Bielice (38,04), czyli gorzej.
   W porównaniu z poprzednimi latami nasze LO wypada lepiej. Za czasów p. dyr. Sobieszak szkoła awansowała o 34 miejsca (w 2014 roku, w spadku po poprzedniej dyrekcji, LO było na 97 miejscu). W tym samym czasie Dąbrówka spadła o 10 pozycji, a Chrobry awansował o 3, III LO było poza czołową 100. Oczywiście ranking to nie wszystko, ale …

 20. W SPRAWIE TARGU PRZECZYTAJ MOJE OSTATNIE ZDANIE Z MOJEGO WPISU. TAM JEST NAJŁATWIEJSZE ROZWIĄZANIE. nIE MOŻE BYC NA TARGU DROŻEJ NIŻ W PIERWSZYM LEPSZYM SKLEPIE I SKLEPIKU. aTEN CO MA SKLEP WARZYWNY I TAM SPRZEDAJE TANIEJ NIŻ NA STRAGANIE NA TARGU, TO CHYBA JEST NIEKUMATY. pO TYM RUCHU CZAS NA DZIAŁANIA SYSTEMOWE O KTÓRYCH PISZESZ.

  • Oj gospodyni toś Ty niekumata a nie ten facet co sprzedaje w sklepie taniej niż na targu. Pomyśl logicznie jeśli w sobotę przywiózł na targ świeży towar i mu się część nie sprzedała to co byś zrobiła na jego miejscu mając sklep? Zawozi się towar do sklepu i robi taniej bo co ma się zepsuć?

 21. Ranking „Perspektyw” jest niedopracowany metodologicznie i niezbyt rzetelny m. inn. dlatego, że nie uwzględnia godzin korepetycji, za które słono płacą rodzice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj