Strona główna Różne Radni apelują o przywrócenie połączeń kolejowych

Radni apelują o przywrócenie połączeń kolejowych

2214
10

Trzemeszeńscy radni wystosowali apel o przywrócenie połączeń kolejowych na trasie Gniezno – Trzemeszno – Mogilno – Inowrocław. Przypomnijmy, że nowy rozkład jazdy, który ma zacząć obowiązywać od 11 grudnia nie przewiduje wielu dotychczasowych połączeń. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

Z inicjatywą włączenia się samorządu w pomoc podróżnym wystąpił tydzień temu, na obradach połączonych komisji, Grzegorz Koperski. Zwrócił uwagę, iż zmiany w rozkładzie pozbawią m.in. możliwości dojazdu do szkół w Mogilnie, powrotu z nich, a także utrudnią wielu osobom dojazd do pracy.

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli apel, który zostanie wysłany do marszałków województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Decyzje w tych sprawach nie należą bowiem do kolei, a do samorządów wojewódzkich, które je finansują.

„W ocenie Rady Miejskiej Trzemeszna likwidacja połączeń nastąpi ze szkodą dla mieszkańców Gminy Trzemeszno, jak również Mogilno. Spowoduje bowiem wykluczenie szeregu mieszkańców z dostępu do komunikacji, nie będą oni mogli dojechać do pracy lub do szkoły. Wpłynie to na jakość życia mieszkańców i uniemożliwi zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Publiczny transport zbiorowy powinien być dostosowany do potrzeb mieszkańców. Jako przedstawiciele mieszkańców Trzemeszna kierujemy więc niniejszy apel” – napisali w uzasadnieniu samorządowcy.

Do apelu radnych dołączone zostaną również petycje rodziców uczniów dojeżdżających do szkół oraz osób dojeżdżających koleją do pracy. Podpisy pod nimi zbierane były w ostatnich dniach m.in. w pociągach, które planowane są do likwidacji.

O szukanie wsparcia w tej sprawie w innych samorządach apelował Daniel Bisikiewicz. Burmistrz Krzysztof Dereziński zapewnił, że jest w tej sprawie w kontakcie z władzami okolicznych gmin. Będzie zabiegał o poparcie przez nich apelu.

10 KOMENTARZE

  1. pozamykali szkoly, pozamykaja polaczenia ogolnie wszystko pozamykac ludzie niech wyjada za grince a was niech bronia Ukraincy przed napascia putina i bedzie git

    • I myślisz, że kiedy już są ustalone rozkłady to jakiś apel radnych z miasteczka na krańcu województwa coś zmieni? Nazywasz się Naiwna? Brawo to mogłabyś bić, kiedy było wiadomo, że zmianie ulegnie rozkład i radni zareagują odpowiednio wcześniej. Teraz to jest przysłowiowa musztarda po obiedzie. No, ale napawaj się tym, że radni stwierdzili w tym apelu to, co wiadomo każdemu pasażerowi PKP. Jeśli zostanie w ciągu tygodnia dokonana korekta to przyznam, że było to skuteczne. Na chwilę obecną wygląda to tak, że pojawił się artykuł na tym portalu i radni przerażeni gniewem mieszkańców korzystających z PKP stworzyli pozory walki o interes tychże mieszkańców. Pozory to jedna z nielicznych rzeczy, która wychodzi bardzo dobrze naszym samorządowcom.

  2. wolicie auta zamiast pociągów i autobusów chodzicie to zagranicznych marketów i gigantów typu MC i KFC i się dziwicie że Polskie wymiera nie potraficie iść na targ kupić od poczciwoty co ma słabą emeryturkę chcecie dużo zarabiać i wtedy koszta pracy wzrastają i starszych ludzi nie stać żeby naprawić samochód bo robocizna jest strasznie droga wszystko co dobre i zdrowe pomału zanika bo wolicie zagraniczne produkty dla szpanu w takiej wiosce jak Trzemeszno wystarczy mieć auto za 50000 tyś zł i udawać bogola a w takim Poznaniu jesteś zwykły babol

  3. To się nazywa bicie piany. Sami dobrze wiecie, że skoro w rozkładzie PKP coś ma funkcjonować 11 grudnia, to trzeba to załatwiać pół roku wcześniej. Teraz budzenie się i stanie przed szeregiem jest zwykłym pozerstwem i z góry skazanym na porażkę działaniem. Ale ładnie wygląda nie ? Ale nic nie da ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj