Strona główna Polityka Radna odchodzi z „Ponad Podziałami”

Radna odchodzi z „Ponad Podziałami”

2215
45

Radna Magdalena Krzyżaniak – Świątek zrezygnowała z członkostwa w klubie radnych Ponad Podziałami. Poinformowała o tym na wczorajszych obradach Rady Miejskiej. Po jej odejściu klub działać będzie w składzie czteroosobowym.

Poniżej publikujemy oświadczenie radnej:

W dniu 31 października na ręce przewodniczącego Klubu Radnych Ponad Podziałami złożyłam rezygnację z członkostwa w tym klubie. Uprzedzając ewentualne pytania chcę poinformować, że powodem nie jest na pewno żaden konflikt z przewodniczącym czy pozostałymi członkami klubu chociaż nie ukrywam, że czasami różniliśmy się poglądami.

O odejściu z klubu myślałam już od dłuższego czasu i po długich głębokich przemyśleniach uznałam, że chce pełnić obowiązki w radzie jako radna niezrzeszona w żadnym klubie. Chcę też wyraźnie podkreślić, że nadal popieram pana radnego Sławomira Peno jako przewodniczącego Rady Miejskiej. Jednocześnie pragnę podziękować za współpracę wszystkim członkom klubu Ponad Podziałami z panem przewodniczącym na czele”.

W składzie klubu zasiadają teraz Maria Sobieszak, Zbigniew Matelski, Sławomir Peno i Kacper Lipiński.

45 KOMENTARZE

  • Pracowniku Gimnazjum i Mieszkańcu w jednym, nie psuj dobrej opinii swojej szkole przez podkopywanie innych. Potem chcecie żeby o szkole ludzie dobrze mówili, skoro pracownik Gimnazjum każe nam coś sobie dopowiadać. Tfu.Tfu.

    • Nie zmienia to opinii o szkole poza zwrotem do autora wpisu.
     Wycofuję :”Pracowniku Gimnazjum i Mieszkańcu w jednym”.
     A Po Twojej słusznej uwadze pod moim adresem, mój poprzedni komentarz nabrał dodatkowej pikanterii i słuszności.
     A dopowiadać coś o szkole -w domyśle źle- niech nam nie każe ani pracownik, ani Mieszkaniec ani nikt . Bo szkoła jest dobra.

 1. PP gdyby inaczej „politykowało ” dziś burmistrz byłby inny. Zresztą kiedy mogli coś ugrać dla gminy, wystawali przed Starostwem.
  PP nie ma politycznego nosa.
  Jestem z panią Krzyżaniak. Powody odejścia każdy i tak zna z obserwacji lokalnej polityki.
  Powody swego odejścia wyjaśniła Pani pięknie – bo dyplomatycznie.

 2. Pani Magda od początku pracy w radzie miała swoje zdanie. Potrafiła sprzeciwić sie burmistrzowi nie bacząc na to gdzie pracuje.W innych sytuacjach umiała zagłosować inaczej niż klub. To jedna z niewielu radnych mających prawdziwie swoje zdanie.

 3. Mieć swoje zdanie jest wartością samą w sobie. W pracy zespołowej trzeba jednak umieć przekonywać pozostałych do swoich racji. I to jest wartością nadrzędną. Ciekawy jestem, czy pani radna omówiła z klubem swoje z niego wyjście. Ktoś napisał, że „Powody swego odejścia wyjaśniła Pani pięknie – bo dyplomatycznie”. Jest to przykład przerostu formy nad treścią. Pani radna nic nie wyjaśniła, nie podała żadnego realnego powodu skłaniającego ją do opuszczenia klubu. Obawiam się, że w pojedynkę nic wielkiego Pani w tej radzie nie zdziała. Pozostanie pani tylko satysfakcja, że ma Pani zawsze swoje zdanie. Oczywiście nie odbieram Pani prawa decydowania o tym jak i z kim chce Pani pracować. Chciałbym jednak dowiedzieć się co naprawdę skłoniło Panią do podjęcia takiej decyzji. Pozwoliłem sobie na napisanie tych słów dlatego, że na Panią głosowałem , bo miała Pani program tożsamy z ugrupowaniem PP.

 4. Od czasu słynnej sprzedaży działek na pl.Wojciecha,p.MKŚ otwarcie oddzieliła się od pp.I racja!O czym można z tymi panami rozmawiać?Celem powinno być dobro Trzemeszna,a nie tylko wywalenie burmistza.Pani MKŚ ma przekonywać pp?Teraz pp straciło połowę swojego zaplecza.Panowie,pracujcie dla dobra miasta,a jak się nie podoba to nikt nie zmusza do bycia radnym.W ostatnich głosowaniach,obserwujemy radnych niezdecydowanych-ciągle te same nazwiska!Ważne jest własne zdanie i ważne czy zgodne z wolą Trzemesznian! I tutaj Pani MKŚ,ma świetne wyczucie.Powodzenia życzę i proszę rozważyć,czy Pani MKŚ nie byłaby świetnym kandydatem na burmistrza…

  • Sprzedaż działek na placu Św.Wojciecha,przy akceptacji części członków PP,była niewątpliwie skandalem. Postawa pani radnej była właściwa i budząca szacunek. Nie zmienia to jednak faktu, że uzasadnienie wyjścia z klubu jest enigmatyczne, a właściwie nie ma go w warstwie merytorycznej. Jako wyborca(pani radnej) mam prawo oczekiwać jasnego uzasadnienia. Jaki jest obecnie pani program i czy w pojedynkę jest pani w stanie skutecznie go realizować? Oczekuję na odpowiedź.

   • A co miała oświadczyć? Że nie chce współpracować z wariatami? Czasem bywam na sesjach i wiem jak coniektórzy się zachowują.

    • No, nie są to raczej mocne argumenty. Mimo wszystko chciałbym, aby swoje argumenty przedstawiła pani radna osobiście.Pisząc takie słowa,”Uprzedzając ewentualne pytania chcę poinformować, że powodem nie jest na pewno żaden konflikt z przewodniczącym czy pozostałymi członkami klubu chociaż nie ukrywam, że czasami różniliśmy się poglądami.
     O odejściu z klubu myślałam już od dłuższego czasu i po długich głębokich przemyśleniach uznałam, że chce pełnić obowiązki w radzie jako radna niezrzeszona w żadnym klubie. Chcę też wyraźnie podkreślić, że nadal popieram pana radnego Sławomira Peno jako przewodniczącego Rady Miejskiej.”, odnoszę wrażenie, że jest to wypowiedź w stylu „i wilk syty i owca cała”. Ja nie głosowałem na panią radną niezrzeszoną, ale członkinię KW Ponad Podziałami(cokolwiek by o PP dzisiaj nie powiedzieć-dodam-że, też czuję się Nim zawiedziony i to mocno). Chodzi jednak o elementarną uczciwość wobec swojego wyborcy. Inaczej zawsze będziemy mieli, to co mamy, czyli po wyborach robię to co mi się podoba i już. Apeluję, więc do wyborców, aby domagali się od „swoich” radnych słowa danego w kampanii wyborczej.Proste!!!???

  • Miała i ma swoje zdanie, czego dowodem jest fakt odejścia od tych cienkich bolków. Za długo z nimi była i to jej minus. Trzymam za Panią Krzyżaniak kciuki.

 5. Jakie jest PP każdy widzi, Pani Agata słusznie zauważyła, że polityczny nos mają kompletnie bez węchu, a ja podtrzymuje swoje zdanie, że mają „krew na rękach” tej gminy nie próbując odwołać Burmistrza po terminie 10 miesięcy tej kadencji, po których to jasno było widać, że Burmistrz zgwałcił swoje obietnice wyborcze, a jego dwór finansowo – prawny sprawuje realną kontrolę nad gminą – co jest kompletnie nie kompatybilne z interesem mieszkańców, zarówno doraźnie jak i w perspektywie …

  To, że PP straciło radną jest dla mnie marginalne, ważne, że gmina ma nadal bardzo dobrą radną. To jest najważniejsze – dla mnie Pani Magdalena to osoba, dla której dobro gminy jest priorytetem i to jest kluczowe w dalszej działalności Pani Magdy …

  • Tak narzekamy na Burmistrza a w „Gnieźnieńskim tygodniu”(dodatek do piątkowego Głosu Wielkopolskiego) w rankingu na włodarzy gmin powiatu gnieźnieńskiego, prowadzi w rankingu zaufania do władz.

   • Komorowski też miał 78 % a Duda 12 % i kto przegrał ? Trzemeszno się budzi a za 2 lata zmiecie tego. ……………….

   • To raczej świadczy o niskiej świadomości tego co się dzieje w gminie, oczywiście ciekawić powinien sposób badania zaufania do władz, zresztą radzę starać się myśleć i analizować samodzielnie, sondaże i rankingi to pożywka dla niezdolnych do wyciągania wniosków, umysły stadne to przekleństwo demokracji … Ja nie narzekam, tylko wyciągam wnioski z działalności Burmistrza i potrafię konfrontować obietnice do realnych działań, w tym przypadku ich braku w wielu obszarach – co jest dla mnie nie do przyjęcia jako obywatela …

    Tylko my jako obywatele jesteśmy zdolni podnieść jakość sprawowania władzy wybieralnej przy urnie, nikt inny – lokalnie jest to możliwe …

 6. Gdy PP złośliwie chciało zablokować budowę dróg na wsiach potrafiła wznieść się ponad to i zaglosowała za. Poza tym wyróżnia się spokojem i kulturą. Nigdy nie podnosi głosu dlatego zupełnie nie pasowała do panów SP i KL. Szacunek Pani Magdo.

 7. Dobrze że odeszła od Ponad P. Ta grupa mogła wiele , niestety nie wykorzystali żadnej szansy, a dużo spraw ze swej mądrości takiej wielkiej zwyczajnie przegapili , by nie powiedzieć mocniej. Tam zostanie Pan Kacper. Mądrego głosu zabraknie. Pan Peno jest taki jakiś.

 8. Zbliża się reforma i należy szukać pracy hamstwo popierać tego co rozwala samochodem opiekę .uciekać z miejsca wypadku .to ma być dobra radna. Żenada. Człowiek prawy. Nie zmienia kroku podczas tańca. Robią to karjerowicze dla zabezpieczenia własnego tyłka. Taka jest prawda wyborcy radnej cuda. Cudowac aby służyć sobie a nie innym potocznie zwane hamstwo cała rada ma dwie osoby które pracują nie dla siebie to Sobieszakowa Daleski iPeno a reszta to normalni cwaniaki oszukują ludzi aby brać dyjete i udawać radnego tak było gdy sprzedaż remondis Wojciech wymyslowo solaryjne itd hańba

  • Sąsiad,ty nie musisz się podpisywać;)W tej gminie,jest tylko jeden człowiek piszący w tym stylu i z tyloma błędami;)Ciekawe czy tylko ja zgadłem?;)

 9. Tok błędy nie szkodzą ludzia jak błędy radnych burmistrza i tam zwrócić się z swoimi uwagami bo to jest tragedia anie błędy w pisaniu zobacz jakie są ulice dzury na każdym kroku sąsiad ma rację może jesteś głuchy lub niewidomy bo tylko taki by się czepiał bzdur b…..n

  • „sąsiad-pop” Nie pogrążaj się.Zmień kapelusz,bo wszyscy Cię rozpoznali… Widać,że edukacja mocno kulała w Twoich stronach!

 10. Może kulala ale hamstwo się nie rozwija jak u ciebie i twoich kolesiow pijesz nie w tym kierunku może jesteś co masz w sobie nienawiść jesteś prostak a z prastakami z wykształceniem się nie dyskutuje są zaslepieni bufony

 11. Pani Magdo,właśnie po pani głosowaniach widać,że obchodzi panią to,co dzieje się w Trzemesznie.Proszę nie zmieniać kursu.Mocno trzymam za panią kciuki .

 12. Ciekawy jestem kto typuje dzieciaki na najpopularniejszego sportowca juniora ?!Cy ktoś mi odpowie na to pytanie;mam wrażenie ,że jest to jakaś ustawka!!

 13. pani radna niech lepiej zajmie się szkołami i podziałem okręgów bo burmistrz wraz ze swirkotem szykują nam niespodziankę oby nie było za późno na wyjasnienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj