Strona główna Polityka Rada Powiatu podjęła decyzję

Rada Powiatu podjęła decyzję

4084
36

Radni powiatowi zdecydowali dziś o sprzedaży naszej gminie budynku po Domu Dziecka przy ul Wyszyńskiego. To efekt wielomiesięcznych rozmów przedstawicieli obu samorządów.

Jak już wcześniej pisaliśmy, kwota jaka znalazła się w projekcie uchwały to 1.338.150 zł. W trakcie dyskusji padła wprawdzie propozycja Nataszy Szalaty, aby przekazać obiekt gminie w formie darowizny, jednak nie zyskała ona aprobaty.

Marcin Makochoński proponował, żeby zadeklarować pewną kwotę z pieniędzy ze sprzedaży na potrzeby Trzemeszna. Do jego propozycji odniósł się Marian Pokładecki, który przypomniał, że wpływy ze sprzedaży tej nieruchomości zostały już zaplanowane w budżecie powiatu na rok bieżący. Byłoby to wtedy ponownym dzieleniem tych samych pieniędzy.

Ostatecznie uchwałę o sprzedaży budynku po Domu Dziecka gminie Trzemeszno, za zaproponowaną w projekcie kwotę, poparli wszyscy obecni na obradach radni.

Obecny na sesji burmistrz Krzysztof Dereziński podziękował radnym za podjęcie tej uchwały. Zaznaczył jednocześnie, że samorządowcy z Trzemeszna liczyli na bardziej korzystne rozwiązanie. Dziękował również radnym, którzy podjęli niełatwe rozmowy z gminą. Zauważył przy tym, iż nie wszystkie ugrupowania chciały z przedstawicielami Trzemeszna rozmawiać. „Będziemy o tym pamiętać” – dodał K. Dereziński.

Starosta Piotr Gruszczyński odniósł się do wcześniejszych wypowiedzi radnych. Potwierdził słowa M. Pokładeckiego, że pieniądze ze sprzedaży zostały już w budżecie zapisane i nie można ich powtórnie rozdysponowywać. „Budżet nie jest z gumy i bardzo dobrze wie o tym burmistrz Dereziński” – tłumaczył starosta. Przypomniał o ogromnych potrzebach szpitala, z którego korzystają również mieszkańcy naszej gminy. Wyraził przy tym przekonanie, iż duża część z pieniędzy ze sprzedaży trzemeszeńskiej nieruchomości trafi właśnie na ten cel. Wyraził swoje zadowolenie z dzisiejszej decyzji rady, jednocześnie przypomniał, że proponował to burmistrzowi juz 3 lata temu.

Uchwała otwiera gminie drogę do formalnego przejęcia obiektu i rozpoczęcia prac. Przypomnijmy, że ma tam zostać przeniesiony Urząd Miejski. Jak mówił dziś na sesji K. Dereziński, obecnie urzędnicy pracują w 6 różnych lokalizacjach.

fot. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie

36 KOMENTARZE

 1. Bądźmy poważni. Co otwiera ta uchwała? Rozpoczęcie prac? Jakich prac? Czwarty raz zlecą tej samej firmie opracowanie projektu lub koncepcji? Za te wszystkie papiery na zawodówkę, które kosztowały nas podatników gminy setki tysięcy złotych powinien ktoś odpowiedzieć.

  • Czy siedzibą urzędu to najpilniejsza sprawa jaka trzeba podjąć dla mieszkańców- czy dwa budynki obok siebie dzielącą ich 40 m odległości gdzie urzędnicy obsługują mieszkańców to jest wielki problem ? Nie mamy nawet w budynku gdzie mieści się dom kultury sali aby zorganizować jakieś spotkanie dla przykładowo 100 osób , tak podchodzi do tego burmistrz, dramat? jak wygląda stadion , to jest wizerunek naszego miasta bieżnia jak z przed 50 lat?radni z przewodniczącym – finansistą na czele choć na koniec podejmijcie sensowną i racjonalną decyzję są inne potrzeby dla poprawy życia mieszkańców i wizerunku tego miasta

   • Trzy budynki okupuje już ratusz, który się zwiększa (wraz z elektoratem) za pseudo-rządów Dyzia. Przecież urzędnicy siedzą też w byłym przystanku autobusowym. Poza tym urzędnicy miejscy i gminni funkcjonują też w budynkach szkolnych, byłej przychodni, porodówki oraz w budynku gdzie również jest bank.

 2. Zlikwidować etaty, zostawić efektywnych (po stanie, rozwoju naszej gminy sądzę że 80% osób powinna czekać wymiana), likwidować kolesiostwo, układy, zacząć od remontów najważniejszych chodników, przejść dla pieszych (na pasach dziury?), zwolnić tego co wymyślił te obrzydliwe skwery. Zwolnić z hukiem osobę odpowiedzialną za inwestycje w gminie. Stan dróg. Zatrudnić osoby kompetentna, które postawią chodniki tam gdzie są potrzebne od lat! Zatrudnić osobe która będzie dbać o wszystkich mieszkańców, nie wybranych. Mieszkaniec

 3. I pomyśleć że taki piękny budynek na lobolatoria się zmarnował….
  A przecież w Poznaniu szukali budynków do badań studenci.

  • Mogą zlikwidować którąś z galerii i tam sobie zrobić „budynek” na badania. Studenci UA w Poznaniu, to nie studenci trzemeszenscy. To nie jest dzielnica Poznania…… haloo

 4. To pójdą miliony na remont zatrudnicie nowych ekspertów bo tyle tam pomieszczeń? Jestem wierny za najniższa oddam głos i będę zawsze popierał i wspierał

 5. Starosta zapomina ze nasza gmina należy do powiatu i wszyscy płaca na służbę zdrowia niech może lepiej powie w jakiej formie starostwo pozyskalo ten budynek

  • No widzisz ile nie wiesz. Przecież oni sami nie wiedzą ile ich tam pracuje. Ktoś pisze wyżej aby zwolnić. Człowieku. Pomyślałeś, że trzeba jakoś budować elektorat? Każdy urzędnik to minimum 6 głosów. Przy 70 urzędnikach masz minimum 420 głosów. To są tylko urzędnicy urzędu. Dodaj wszystkie szkoły, przedszkola, OSiRy a okaże się, że robią się już tysiące. Do tego dodaj znajomych królika i chyba wszystko jasne kto wygra wybory. Ktoś ma jeszcze wątpliwości?

   • Uprawnionych do głosowania w gminie jest ok 11k, wybrać kogoś innego to nie problem trzeba tylko się ruszyć i iść zagłosować. Samo narzekanie w internecie nic nie zmieni 🙂

 6. to ja staroscie powiem ze te szpitale w Gnieznie to umieralnia bardziej niz leczenie jak mnie ktos by mial wieźć do gniezna to lepiej sobie cos zrobic „mocniej” zeby tylko trafic do poznania zalozmy ze zlamie obie nogi to polejcie mnie jeszcze wrzatkiem – szkoda gadac z tym gnieznem jak ja slysze szpital i gniezno to slowo mam w glowie prosektorium

 7. A co zrobili radni powiatowi z terenu naszej gminy w tej sprawie? A czy Oni wogóle istnieją czy pamiętają o mieszkańcach gminy tylko przy wyborach?

 8. Czy burmistrz i starosta to POlityczni KOledzy? W powiecie zaplanowali wpływy ze zbycia (czyli wiedzieli, że gmina pęknie i zapłaci za coś co powiat otrzymał za darmo) i zaplanowali wydatki. Nie słychać było, żeby ta bańka przeznaczona była na te fatalne drogi powiatowe gdzie można auto uszkodzić. Bo co tu w tym mieście powiatowego zostało poza drogami i radnymi, którzy pobierają dietę? Były szkoły powiatowe. Nie ma. Był dom dziecka. Nie ma. Nie mówię o tym skutecznym zwalczaniu śliskiej nawierzchni. Szkoda, że tak słabych negocjatorów ma nasza gmina. Niestety taki mamy klimat i włodarzy. Może wiosna przyniesie jakąś zmianę. Może jestem naiwny ale są aktywni społecznicy, którzy mogą wnieść nowego ducha w te miasto. Nadzieja umiera ostatnia.

  • mysle ze gdyby trzemeszno mialo dac komus cos za 1,3 miliona to pewnie tez darmo by nie dawalo bo by powiedzieli ze budżet nam sie nie spina warto postawic sie czasami po drugiej stronie a nie tylko wylewac kwas jak pis do ludzi

   • To teraz się popisałeś. Według Ciebie jak oddaliśmy powiatowi nieruchomość powiatowi na dom dziecka to było ok ale jak powiat ma oddać za darmo aby to gmina mogła zrobić coś dla mieszkańców to musimy jako gmina zapłacić grubo ponad 1 milion bo powiatowi coś się nie spina. Człowieku. Nie broń burmistrza i jego pełnomocnika, którzy próbują swoimi wypowiedziami przedstawić się jako super negocjatorzy. Po prostu są słabi i cieńcy. I tyle.

  • Tak wiosna to radość i przyniesie Ci dziurawe drogi, zarośnięte pobocza. I większe podatki, śmiech na sesji, umiesz liczyć licz na siebie wózek z piachem i zasypuje dziury. Albo idź do cukiernika.

 9. Dlaczego wszystkie gminy w około mają kilkanaście milionów na inwestycje, a tylko Trzemeszno nie może uzbierać nawet jednego miliona ?

  • bo ludzie tak głosuja i za chwile bedzie szeFc, albo kto inny a powiedz mi jak ktos ma pozyskiwac finansowanie zewnętrzne ? moze warto spytac radnych przed wyborami i odpytac ich z wiedzy dot finansow ? zeby potem uniknac kilkuletniego marazmu ?

  • Dlatego że jak popatrzysz na firmy w gminie i stanowiska objęte w gminie i popatrzysz na „inwestycje” oraz ich wieloletni brak tam gdzie powinny być to wszystko sie tobie rozjaśni. Silne układy wieloletnie to gwozdz do trumny dla takiej gminy jak Trzemeszno. Minusy dla mieszkańców plusy dla układów

 10. czytam dzis na Wirtualnej Polsce

  cyt: „Według informacji „agenta Tomka” Kamiński i Wąsik zorganizowali pod pretekstem działań operacyjnych wyjazd dla swoich funkcjonariuszy do Wiednia. Podczas pobytu w stolicy Austrii agenci mieli być wynagradzani za swoją pracę poprzez wizyty w domach publicznych. Proceder był rzekomo opłacany z budżetu państwa.”

  i gdzie sa katolicy ? gdzie jest ksiądz ? gdzie biskupi ???

  niekt nie powie ze tak nie wolno ??? obłudnicy ! dali sie nabrać i wyr..ć bez wyjazdu do Wiednia

  • Mamy ogromny kryzys – jeżeli hierarchowie Kościoła ze względów finansowych partykularnych zbratają się z rządzącymi i takimi osobami którzy z natury ludzkiej są niegodziwi sprawowania władzy- nic nie mającymi wspólnego z ewangelią i nauczaniem to mamy teraz tego efekty , najgorsze jest to że jest to demoral;izujące i jak młode pokolenie ma brać wzorce – wysłuchać prawdziwych wartości a w życiu postawy zgoła odmienne. Jak przewodniczący Episkopatu mógł kierować list poparcia dla takich niegodziwych funkcjonariuszy państwa którzy swoim działaniem nic nie mieli wspólnego w walce z korupcją- bo ona w ostatnich latach ze strony rządzących wyrasta jak grzyby po deszczu tylko zniszczyć drugiego człowieka i jego rodzinę , to straszna wizja państwa, jeżeli biskupi i inni hierachowie nie zmienią swojego podejścia to będzie straszne , zobaczmy na przykładzie naszej władzy lokalnej- totalna niemoc, narzekanie itp. ale wszystkim to pasuje i gra

    • za chwile pisowcy ktorzy na nich glosowali odezwa sie a tamci robia to i tamto nie zapyta swoich poslow czemu tak robią tylko beda starali sie machnac ręką jak zona pozwolila to juz mozna i tak samo kaminski ma 2gą zone , jacus Kurski 2 zone z uniewaznieniem 1 malzenstws, pani Kaczynska 3-4 meza juz przerabia Katole ponoc w 1 lawach w kosciele siedzacy eee szkoda gadac Twoarzysze powinni sobie mowic kolejne 4 lata ich rzadow to by byl drugi PRL a niech sobie gadają do swojego elektoratu czułe słowka skoro tamci wierzą

 11. Trzeba pamiętać o tym, że co roku wyręczamy powiat i na własne życzenie płacimy miliony na prowadzenie liceum i szkoły zawodowej. Chociaż to obowiązek powiatu. Ale władze gminy same tak zadecydowały. Kto bogatemu zabroni. A że później nie ma kasy na inwestycje? Coś za coś.

  • Ten, który był twarzą tego pomysłu (przejęcia od powiatu liceum i szkoły zawodowej) dziś jest twarzą tego „sukcesu” jakim nazywa się zakup byłego internatu (ostatnio domu dziecka).
   Jeśli ktoś płacze, że ma dziurawe ulice, nie ma chodnika, latarni, kanalizacji, itp., itd, niech nie będzie hipokrytą. Wielu z nich przykłada swoim głosem w wyborach do tego rękę. Głosujecie wciąż tak samo i oczekujecie, że nastąpi zmiana. Zapewne odezwie się jakiś nawiedzony obrońca burmistrza. Ludzie! Nie słuchajcie tych klakierów. Im jest taka sytuacja na rękę. Każdy Bolek ma swojego Wachowskiego. Dla młodych, którzy nie mieli w obowiązku uczyć się aktualnej historii. Wachowski to kierowca prezydenta, który jak mówi „JA (czytaj Sam) obalyłem komunę”.

 12. film na Youtube : ” Rekordowe – prawie 800 mln zł strat, brak pieniędzy na pensje w lutym. ”

  nawet poczte polska zniszczyli

   • kolejna afera jak oszukano polakow

    koniowi melduje film na Youtube pt „Jak Duda oszukał Polaków. Leszek Kraskowski o wielkiej ściemie z prezydenckim funduszu medycznym”

    dziennikarz śledczy wykrył i co łyso ci panie koniu teraz ze dales sie wydymac ????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj