Strona główna Kultura Rada Kultury o stypendiach

Rada Kultury o stypendiach

5369
10

Wczorajsze obrady Rady Kultury zdominował temat stypendiów dla osób wyróżniających się w działalności kulturalnej. Przypomnijmy, że środki finansowe na ten cel – w wysokości 10000 złotych – w tym roku po raz pierwszy znalazły się w budżecie gminy. Stało się to na wniosek radnej Renaty Buzały.

Na wczorajsze spotkanie zaproszono między innymi dyrektorów placówek oświatowych. Obecni byli także przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka, wiceburmistrz Dariusz Jankowski, proboszcz Piotr Kotowski, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy Elwira Dragan.

Aby stypendia mogły zafunkcjonować w praktyce, konieczne jest określenie szczegółowych zasad ich przyznawania. W tym celu burmistrz przedstawił radzie do zaopiniowania projekt uchwały w tej sprawie. Jak się okazało, wiele zapisów projektu wzbudziło kontrowersje wśród obecnych na sali.

Zastanawiano się między innymi nad tym, czy beneficjenci powinni koniecznie być mieszkańcami gminy, czy też ważniejszym warunkiem jest fakt aktywności kulturalnej i promowania naszego miasta. Dyskutowano też nad składem komisji oceniającej wnioski, wskazywano na zbyt dużą reprezentację osób związanych z burmistrzem.

Ustalono, że członkowie Rady Kultury przeanalizują szczegółowo zapisy regulaminu, a swoje uwagi przekażą burmistrzowi. Ostateczną decyzje w tej sprawie podjąć musi Rada Miejska.

Korzystając z okazji wiceburmistrz zaprezentował dwie statuetki z wizerunkiem Hipolita Cegielskiego. Jak poinformował zebranych, samorząd zamierza przyznawać je osobom zaangażowanym w pracę organiczną na rzecz lokalnej społeczności. Stąd właśnie nawiązanie do postaci tego urodzonego w naszej gminie działacza z okresu zaborów.

10 KOMENTARZE

  1. Takie stypendium powinno być przyznane osobie zajmującej miejsca na podium która bierze udział w konkursach i olimpiadach sxkolnych a nie tym co należą do Strzechy lub Świerszczy bo to jest grupa .

  2. Każdy wydatek na coś innego to według pani Buzały jest strata pieniędzy a 10 tys złoty na kulturę to nie jest niepotrzebny wydatek? Na co to komu te pieniądze można lepiej zainwestować są ważniejsze potrzeby niż kultura

  3. Cała małomiasteczkowa mentalność gdzie grosz tam kłótnia, gdzie 5 Polaków tam 8 specjalistów i fakt niewiele w tym miasteczku kultury a życzliwości wcale. Fajnie, że gmina znalazła jakieś pieniądze a jak będą spożytkowane??? Dlaczego z góry zakładać, że źle??

  4. Cyt….”Obrady Rady Kultury zdominował temat stypendiów dla osób wyróżniających się w działalności kulturalnej…” Oj powodzi się tej Radzie Kultury, widać gołym okiem, Oj grubo, grubo. I dyskutują bardzo intensywnie nad czym, ano w sprawie wysokości 10000 złotych – które w tym roku po raz pierwszy znalazły się w budżecie gminy. No powiem jeszcze raz grubo, grubo jest nad czym dyskutować, bo to, aż 10000 złotych. No popostu jak widać sami wyróżniający się dyskutują, ale w czym wyróżniający się, oto jest pytanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj