Strona główna Kultura Qba Live 2022 już za nami

Qba Live 2022 już za nami [FILM]

3143
16

Zakończyła się kolejna edycja wydarzenia Qba Live, poświęconego pamięci Kuby Waltera – trzemesznianina, absolwenta miejscowego liceum.

Chęć wystąpienia na festiwalu zgłosiło aż 20 zespołów z różnych części Polski, ale także z Berlina (polsko-niemiecka grupa muzyczna).

Do pierwszego dnia wydarzenia jury zakwalifikowało 6 z nich i w piątek, w auli ZSOiZ w Trzemesznie, zagrali Beware, Heat!, Gra Sów, Niesamowita Sprawa, Hanz Bonanza oraz Lockdown.

Po przesłuchaniach na żywo zdecydowano, iż nagroda im. K. Waltera trafi na ręce muzyków z zespołu Niesamowita Sprawa. Ponadto jury postanowiło przyznać wyróżnienie grupie Lockdown, składającej się w 3/4 z młodzieży w wieku od 10 do 14 lat.

Kolejnego dnia, w sobotę, w tym samym miejscu (aula ZSOiZ) miał miejsce koncert Qba Live 2022. Od godziny 17:00 do późnych godzin wieczornych na scenie występowały takie grupy jak Qba Live Band, Blue Alice Blue, Kabaret, Back to the Ocean oraz Projekt Muzyka z Akademika. Pojawili się także laureaci festiwalu (Niesamowita Sprawa) oraz wyróżniony zespół (Lockdown).

Frekwencja dopisała, a aula szkoły była wypełniona po brzegi. W trakcie imprezy otwarty był sklepik, prowadzony przez harcerzy, w którym można było nabyć koszulki festiwalowe, książkę autorstwa nastoletniej trzemesznianki, a także wypieki i napoje.

16 KOMENTARZE

  • Ludzie ? Czy ty też Zakładam że ty też masz te idiotyzmy w smartfonie w stylu Facebook Twitter czy jakiś inny Instagram Siedzisz w nich przy każdej okazji jakby życie poza tymi pierdami nie istniało A jak myślisz co robią młodzi ludzie? Tak tak też siedzą w internecie i wierzą w większości w wypisane głupoty Nie mają żadnego autorytetu na którym mogliby się oprzeć Brak im rozmowy z ludźmi takimi zwyczajnie normalnymi Dla nich świat wirtualny to cały świat

   • panie mowisz pan jak stary Pisowski KACYK ze kobiety do 25 roku zycia pija wode i dlatego dzieci nie rodza sie !

    to ja panu odpowiem wszystko jest ok ale z umiarem ! wódka tez jest dla ludzi ale z umiarem, takze czy idiotyzmy to mozesz pan gołębiem pocztowym slac zyczenia rodzinie jak pan chcesz i ja panu nie bronie – pokazuje skale problemu !

 1. Tak bardzo go gloryfikujecie, iż proponuję wam abyście ogłosili go świętym abyście mieli do kogo się modlić skoro wg was jest tak wybitną postacią przewyższającą innych wybitnych.

  • Zostało mu 6 lat do emerytury. Trzymajmy kciuki.
   Może w końcu gmina będzie musiała ogłosić upadłość. Może też właśnie wtedy tym połmózgom, którzy na niego głosują otworzą się oczy?
   Choć szczerze mówiąc wątpię. Wyborcy Pana Krzysztofa mają wiele wspólnego z wyborcami KC PiS. Statek będzie tonął, ale stwierdzą, że nie dzieje się nic złego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj